Městský lovec

Súkromné očko

City Hunter

Akční / Komedie / Romantický

Hongkong / Japonsko, 1993, 93 min

Asi nejztřeštěnější Jackieho film a to vzhledem ke ztřeštěnosti některých jeho dalších filmů je už opravdu co říct. To vede k tomu, že diváci se dělí na dvě skupiny- jedni film milují, druzí ho po pár minutách vypínají (kampak asi patřil recenzent Cinemy). Já na druhou stranu se řadím do první skupiny a City Hunter patří mezi mé oblíbené Jackieho filmy, protože moc filmů mě v životě tak nerozesmálo jako právě tento. Je to zkrátka nepřetržitá záplava humoru, akce a všeho, co máme na Jackiem tak rádi. Moje oblíbené scény jsou boj ze Streetfightera, scéna s Bruce Leem a závěrečný souboj s Richardem Nortonem. A samozřejmě všechny Jackieho sny, bězvědomí přece jenom nemusí být tak špatný.(1.6.2003)

• zurivymlok

Jackieho mám rád, ale toto je vážně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Jednu hvězdu dávám za tradičně skvělé kousky Jackieho a také s přihlédnutím k tomu, že Tuxedo, Cesta kolem světa za 80 dní či Křižovatka smrti III. byly ještě mnohem horší (Chůvu v akci jsem ještě neviděl a ani na to nemám odvahu).(11.1.2010)

• Gimli

Na tuhle uchylarnu neexistuje stupnice, podle niz by se dala hodnotit. Bavil jsem se velmi dobre. A pokud se chcete dobre bavit i vy, zapomente na vsechno, co ocekavate od filmu, protoze tohle jakakoli vase ocekavani bezpochyby nesplni. Je to neco jako videoklipovy comics plny prehravajicich hercu a zjevne cele postavene na improvizaci na zaklade dvoustrankoveho scenare. Navic obsahuje City Hunter scenu, ktera dela ze vsech filmu podle pocitacovych her jenom hloupy vtip. Moje hodnoceni "odpad!" chapejte tak, ze proste nevim, jak mam tento Jackieho ulet hodnotit, to vazne nejde, fakt ne. Timto vyzyvam POMA, aby zavedl dalsi stupen na hodnotici stupnici a sice ":-O"(14.6.2003)

Nic pro toho, kdo bere film vážně a hledá v něm niterné prožitky. Protože toto je do extrému vyhnaná groteska plná šílených nápadů, infantilních vtípků, geniálních soubojových skopičin a turbonadsázky. Po výborném prologu sice přijde poněkud slabší rozjezd, ale právě ten vám poskytne čas naladit se na správnou frekvenci, takže v okamžiku, kdy se hrdinové ocitnou na lodi a rozjede se téměř nepřetržitá a notně ztřeštěná akce, můžete si naplno vychutnat grandiózní zábavu, která nemá daleko do řádění Toma a Jerryho. Ovšem s tím, že Tom a Jerry si nikdy netroufli na tak nic tak ujetého jako je třeba videoherní souboj.(6.7.2010)

• anais

City hunter je natočen podle komixu, který jsem nečetl. Nemůžu totiž posoudit, zdá je tištěná verze stejně praštěná jako ta celuloidová. Jackie Chan tu hraje „svého“ typického hrdinu – vtipný, trochu zmatený, ale přesný v úderech a akrobatických kouscích. Tato postavička tentokrát není zasazena do víceméně skutečného světa, ale do světa naprosto absurdního, chvílemi možná abstraktního – kde realita není ohraničena žádnými fyzikálními ani jinými zákony. Asi nejlepším příkladem je závěrečná bitva ve stylu Street fightera, kdy Jackie spadne, rozbije automat s touto hrou, a dostane elektrickou ránu, díky čemuž se začne měnit v jednotlivé bojovníky z videohry. Je to legrační, dynamické, a co hlavně – nápadité. Jak tomu však u některých Jackieho filmů bývá, závěrečná bitva je to nejlepší co film nabízí. Scénář je naprosto infantilní (ano, mnohem víc než ostatní Jackieho filmy:) a výkony nepřesvědčivé, trčí z nich umělost Jak jsem ale podotkl na začátku, komix jsem nečetl, a je dost dobře možné, že se autorům tohoto filmu povedlo převést jeho atmosféru na plátno víc než dobře. Pro Jackieho fanoušky je tento film nutnost, jelikož nic ulítlejšího s ním už nikdy neuvidí. Ti ostatní tu najdou jednu skvostnou bitvu, ale taky pět minut utrpení při sledování jakési písničkyprostě mnoho nepopsatelných zážitků, které si musíte zažít sami. Potom bude následovat zvažování, zda to bylo nepovedené, nepovedené až to bylo geniální nebo geniální(21.5.2005)

• - Během závěrečného souboje použije proti Ryovi (Jackie Chan) hlavní padouch modifikovanou pistoli Beretta m93R, kterou používal hlavní hrdina filmu RoboCop (1987). (Stejšn)

• - Jackie Chan si poranil při pádu ze skateboardu koleno a vykloubil si pravé rameno. (CrypzzXD)

• - Ústřední filmovou melodii s názvem „City Hunter“ nazpíval Jackie Chan. (Rominator)