Městský lovec

Súkromné očko

Akční / Komedie / Romantický

Hong Kong / Japonsko, 1993, 93 min

• Xmilden

Ignoroval jsem varování a pustil jsem se do této skopičiny. No nebudu to tady nějak obcházet, je to volovina kolosálních rozměrů, nedovedu si představit že by v té době měl třeba vzniknout druhý díl. Nedávno jsem viděl Chůvu v akci, ale ta je oproti tomuhle nadprůměrné geniální a nadčasové dílko. Na Městského lovce se pochopitelně již nikdy nepodívám. Jedna hvězdička za Bruce Leeho, přestože byl jen na plátně.(13.5.2010)

• ripo

Tak toto sa len tak často nevidí !!! Najprv mi spadla sánka dole a zdvihol som si ju až pri záverečných titulkoch. Toto bol nechutný mix rumunskej horalskej komédie s gruzínskym predrevolučným dielom, šmrcnutý debilnými ksichtami Paola Villagia aka Fantozziho. Pristihol som sa, ako som zopárkrát krútil neveriacky hlavou, či to tvorcovia filmu mysleli vážne, alebo nie ..... Komédia je jedna vec a paródia druhá - toto však malo ďaleko aj do jedného a j do druhého. Vrcholom všetkého boli dementno-debilné ksichty hercov pri kváziúsmevných scénach. Nie, páni a dámy, toto nebola moja šálka čaju ...Brrrrrrrrr(1.11.2007)

Ani se nedivím, že mnoho hodnocení tohoto filmu je tak rozdílných, protože film je to hodně ujetý. A v tomto případě, hodně ujetý, znamená brutálně ujetý:-) Tady se asi Jackie totálně vyřádil a na výsledku je to znát....a pro mě v tom dobrém slova smyslu. Podle mě je to asi jeho nejlepší komediální role a zároveň soubouje jsou docela nápadité a zábavné. "To je moje přítelkyně!!" "Jak si mi to řekl?" "...ty zrůdo..." :-) 80%(27.5.2008)

• eraserhead666

Svým způsobem je to strašná slátanina, první půlku filmu jsem i docela trpěl, ale v okamžiku, kdy se děj přesune na obrovskou výletní loď se dostaví i dobrý humor a povedené vtípky (převedení známé fighter počítačové hry do reality). Často ten film působí hodně sebeparodicky a spousta vtípků/postav je občas až nesnesitelně prvoplánovitých a jakoby na sílu/za každou cenu "humorných". Hodně mi to přípomínalo ztřeštěné komedie např. s Pierre Richardem nebo Hillem a Spencerem, ale jim to nesahá ani po pás. Nebýt tý druhý půlky, dal bych tomu odpad, ta tomu ale dost napravila reputaci a dost jsem se u ní i nasmál.(27.3.2009)

Huh, jednoznačne najšialenejší film Jackie Chana, ktorý pripomína oživlú kreslenú grotesku v štýle Toma a Jerryho. Absurdné gagy a kung-fu súboje sú tu ešte podporené srandovnými zvukovými efektami z animákov a diabolsky sa pitvoriacimi "hercami". Tvorcovia to tlačia do extrémov a všetko tomu musí podliehať takže aj súboje vyzerajú skôr ako z nejakého filmu Buda Spencera a Terrence Hilla. Vrcholom je scéna v ktorej sa protagonisti menia na postavy z videohry Street Fighter a robia také koniny, že keď som to videl poprvýkrát skoro som sa od smiechu udusill a to bez srandy, moja bránica sa takmer roztrhla. Ako to už v Chanovkách býva, napokon dôjde na vymakaný, dlhý záverečný súboj, tentokrát so štýlovým Richardom Nortonom ktorý sa snaží vymlátiť z Jackieho dušu, ale ten sa krúti ako červík a ešte si strihne aj moonwalk. Väčšina ľudí to stráviť nedokáže, ale pár sa ich bude baviť tak ako ja. Sity Hantééééér..(1.4.2012)

• - Během závěrečného souboje použije proti Ryovi (Jackie Chan) hlavní padouch modifikovanou pistoli Beretta m93R, kterou používal hlavní hrdina filmu RoboCop (1987). (Stejšn)

• - Jackie Chan si poranil při pádu ze skateboardu koleno a vykloubil si pravé rameno. (CrypzzXD)

• - Jméno postavy E. Honda ze hry Street Fighter muselo být ve filmu změněno na E. Honde, a to kvůli smlouvě, kterou měl Jackie Chan dlouhodobě podepsanou s automobilkou Mitsubishi. (Raztubyl)