Městský lovec

City Hunter

Akční / Komedie / Romantický

Hong Kong / Japonsko, 1993, 93 min

• Xmilden

Ignoroval jsem varování a pustil jsem se do této skopičiny. No nebudu to tady nějak obcházet, je to volovina kolosálních rozměrů, nedovedu si představit že by v té době měl třeba vzniknout druhý díl. Nedávno jsem viděl Chůvu v akci, ale ta je oproti tomuhle nadprůměrné geniální a nadčasové dílko. Na Městského lovce se pochopitelně již nikdy nepodívám. Jedna hvězdička za Bruce Leeho, přestože byl jen na plátně.(13.5.2010)

• choze

Nejen Hollywood przní komiksy do předlohám na hony vzdálených infantilních dementností pro děcka. Smutná povinnost pro Jackieho fanoušky, protože větší pičovinu nikdy nenatočil a už nenatočí. Jackie se také k hotovému filmu neznal a v tisku napadl jeho režiséra Jing Wonga, který kontroval tím, že Jackieho zkarikoval ve svém následujícím filmu VELKÉ RIZIKO s Jetem Li. Extrémně trapný groteskový humor (strašlivé přehrávání, neustálé pády ze stoje na záda) jen stěží vyvažují souboje nahuštěné do druhé a třetí třetiny filmu, ze kterých zaujme především ten s Bruce Leem a ten "videoherní". Jednu hvězdu dávám hlavně za hezká děvčata.(10.11.2008)

• Big Bear

Jackie Chana všeobecně nesnáším. Nemám rád jeho xicht a dokonce ani hlas jeho českého dabéra. Možná umí dobře kung-fu, aikidó, bušidó se šódó, maki suši a kdo ví co ještě ale filmy s ním nemusím a vyhýbám se jim. O Městského lovce jsem jen náhodou zavadil v TV... Proboha, jak jen toto mohl někdo dát do distribuce a předložit západnímu divákovi... Znovu jsem si ověřil, jak jsou Asiaté divní. Příšerná, uřvaná, afektovaná krávovina plná nesympatických herců a nehezkých hereček.... Už nikdy více, brrrr... ODPAD(11.1.2013)

Úspěšný soukromý detektiv má za úlohu najít Shizuko, ztracenou dceru bohatého japonského podnikatele. Je to těžký úkol, protože únosci si kladou příliš tvrdé podmínky. Jakmile detektiv spatří fotky krásné Shizuko, rozhodne se udělat vše pro její vysvobození. Tvrdou pěstí a dobrým humorem detektiv překoná všechny protivníky. Scénář : Jing Wong Hudba : Romeo Díaz a James Wong.(16.5.2011)

NAPROSTO NEUVĚŘITELNÉ. Jackie ve stylu kreslených grotesek v jedné z nejlepších komedií/parodií/ztřeštěností co jsem kdy viděl. Není to nic jiného než naprosto šílená komedie ve stylu Stepena Chowa (zřejmě Chow tento film viděl mnohokrát). Asi jediný Jackieho film, kde není žádná opravdová bitka. Když to hodně přeženu, tak celý film je o tom, jak Jackie shání něco k jídlu. Něco takhle neuvěřitelně zábavného u nás nikdy nevzniklo (a asi ani nevznikne). NAPROSTO NEUVĚŘITELNÉ.(7.2.2006)

• - Po uvedení se Jackie Chan od filmu distancoval a v tisku osočil i režiséra Jing Wonga. Ten proto ve svém dalším filmu Velké riziko (1995) vytvořil postavu, jež Jackieho Chana zesměšnuje. (Raztubyl)

• - Při souboji v kině se na plátně přehrává film s Brucem Lee Hra Smrti. (kapsomut)

• - Jméno postavy E. Honda ze hry Street Fighter muselo být ve filmu změněno na E. Honde, a to kvůli smlouvě, kterou měl Jackie Chan dlouhodobě podepsanou s automobilkou Mitsubishi. (Raztubyl)