Městský lovec

City Hunter

Akční / Komedie / Romantický

Hong Kong / Japonsko, 1993, 93 min

• pirate

Bitky neskutečně super, především ta mezi Jackie Chanem a Gary Danielsem. A ta mezi Chanem a Nortonem také není špatná. Akorát mě mrzelo, že nebyly moc dlouhé a Chan nezneškodnil ani jednoho ze svých dvou protivníků žádným skvělým chvatem. Popravdě dvě hvězdy dávám za to, že celou podívanou kazil podprůměrný a pitomý děj a hromada scén byla přehnaných. Škoda, jinak to byl docela nářez. Ale že je to Chan a pomáhal mu Daniels, tak to vytáhnu na 55%.(10.1.2013)

Nic pro toho, kdo bere film vážně a hledá v něm niterné prožitky. Protože toto je do extrému vyhnaná groteska plná šílených nápadů, infantilních vtípků, geniálních soubojových skopičin a turbonadsázky. Po výborném prologu sice přijde poněkud slabší rozjezd, ale právě ten vám poskytne čas naladit se na správnou frekvenci, takže v okamžiku, kdy se hrdinové ocitnou na lodi a rozjede se téměř nepřetržitá a notně ztřeštěná akce, můžete si naplno vychutnat grandiózní zábavu, která nemá daleko do řádění Toma a Jerryho. Ovšem s tím, že Tom a Jerry si nikdy netroufli na tak nic tak ujetého jako je třeba videoherní souboj.(6.7.2010)

• Xmilden

Ignoroval jsem varování a pustil jsem se do této skopičiny. No nebudu to tady nějak obcházet, je to volovina kolosálních rozměrů, nedovedu si představit že by v té době měl třeba vzniknout druhý díl. Nedávno jsem viděl Chůvu v akci, ale ta je oproti tomuhle nadprůměrné geniální a nadčasové dílko. Na Městského lovce se pochopitelně již nikdy nepodívám. Jedna hvězdička za Bruce Leeho, přestože byl jen na plátně.(13.5.2010)

• choze

Nejen Hollywood przní komiksy do předlohám na hony vzdálených infantilních dementností pro děcka. Smutná povinnost pro Jackieho fanoušky, protože větší pičovinu nikdy nenatočil a už nenatočí. Jackie se také k hotovému filmu neznal a v tisku napadl jeho režiséra Jing Wonga, který kontroval tím, že Jackieho zkarikoval ve svém následujícím filmu VELKÉ RIZIKO s Jetem Li. Extrémně trapný groteskový humor (strašlivé přehrávání, neustálé pády ze stoje na záda) jen stěží vyvažují souboje nahuštěné do druhé a třetí třetiny filmu, ze kterých zaujme především ten s Bruce Leem a ten "videoherní". Jednu hvězdu dávám hlavně za hezká děvčata.(10.11.2008)

Předně...Tohle není film. Je to "něco" natočené kamerou. Běhají tam nějací uřvaní lidé a Jackie Chan. V měřítkách paskvilu těžko překonatelná záležitost. A hlavně člověk se řeže od začátku do konce. Jako bonus obsahuje neodolatelnou parodickou scénu na Street Fightera, které se budete smát, až vám prasknou oční bulvy. Kdo objeví "genialitu" tohoto díla, je mu jasné proč pět z pěti.(2.8.2009)

• - Při souboji v kině se na plátně přehrává film s Brucem Lee Hra Smrti. (kapsomut)

• - Ryu Saeba (Jackie Chan) ve filmu řídí prototyp Mitsubishi HSX, ze kterého se později vyvinul sériový model 3000GT. Na konci filmu je navíc na chvíli vidět prototyp Mitsubishi mR. 1000, jež automobilka postavila pro Tokyo Motor Show v roce 1991. (Raztubyl)

• - Jméno postavy E. Honda ze hry Street Fighter muselo být ve filmu změněno na E. Honde, a to kvůli smlouvě, kterou měl Jackie Chan dlouhodobě podepsanou s automobilkou Mitsubishi. (Raztubyl)