Drak z chrámu Šaolin 2: Lehkomyslný bojovník

• Česko Drak z chrámu Šaolin 2 (více)

V tomto filmu nám Jackie Chan opět předvede svá bojová umění. Pokračuje válka klanů a Jackie se svým smyslem pro čest a spravedlnost mstí své přátele a vítězí v napínavých a nebezpečných soubojích. (IMAGO Video)

sniper18

Je tu úplne priemerná akčná kung-fu komédia s Jackie Chanom, ktorá rovnako ako predchádzajúci diel patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má obyčajný príbeh o mladíkovi so slabšou schopnosťou v bojových umeniach, ktorý sa stane strážcom u vyššie postaveného muža, no keď sa stane svedkom zabitia, musí uniknúť. A časom narazí na žobráka, ktorý ho za odmenu za dobre vykonanú prácu naučí skutočnému bojovému umeniu, ale čaká ho ešte veľa problémov. Spracovanie je tiež len úplne obyčajné, na celý film sa dá bez väčších problémov pozrieť, nemá žiadne miesto, ktoré by výrazne nudilo, ale samozrejme skutočne zaujať nedokáže ani na chvíľu. Akcie je tu celkom dosť, ale až tak moc ma nezaujala. Väčšina súbojov je len úplne priemerných, nie sú zlé, ale choreografia je väčšinou len málo zaujímavá a neobsahujú nič zapamätaniahodné, ale dá sa na ne pozerať. Najzaujímavejšia je akcia v poslednej polhodine, či už súboj s presilou v dedinke alebo hromadná záverečná akcia, obzvlášť jej úvodná fáza, kde zaujme aj ženská bojovníčka. Humoru je tu dosť, ale vôbec ma nebavil. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak za zmienku stojí len Jackie Chan, ale ani zvyšné postavy neurazia. A réžia a technická stránka sú slabé, tento štýl mi moc nesedí. Toto je presne ten typ filmu, ktorý sa raz pozrieť dá, neurazí, ale nie je tu vôbec nič, kvôli čomu by som si ho pozrel znovu. Je vhodný hlavne na doplnenie zbierky Jackieho Chana. Objektívna kvalita filmu- 41%, film sa páči mne na 51%. ()

Rominator

Na tomhle snímku je snad nejlepší pětiminutová titulková bojová scéna, která se sice nebere vážně, ale Jackie zde zparoduje Zatoichiho a vystřídá i jiné kostými. Jackieho se učení bojovým uměním za pochodu v samotném filmu i v průběhu finále už tak zábavné nebylo. Filmu prostě chybí zajímavé a kvalitní souboje. ()

eraserhead666

„Ale nemusíš říkat starému žebrákovi pane. I když v tomto případě mě nazývej Vaše Lordstvo.“ Vědět to předem, tak celou první hodinu klidně přeskočím. Je to jen slepenec rádobyvtipných scének, které jsou ve své nudnosti však jen strašně trapné a takřka se na to nedá vůbec dívat. Celá hodina obsahuje jen dvě vtipné věci – mnou citovanou hlášku a chvat s názvem Konkubína. K prvnímu pořádnému souboji dojde až asi v 63 minutě a od tohoto okamžiku se na film dá dívat. Jen koukatelných asi 34 minut z celého filmu je prostě průser. Poslední půlhodina tedy nabízí již nějaké ty souboje, souvislý děj a zasmáníhodný humor. Asi nejhorší Chanovka co jsem zatím viděl, od odpadu jí zachraňuje opravdu jen poslední půlhodina. ()

malylada

O dost horší pokračování, i když s jedničkou to mělo společného pramálo. Strašná nuda a dokonce i otravné. Ani kung-fu není tolik nápadité, jak jsme zvyklí.......3/10 ()

Lacike

Vraj prvý Jackieho film, v ktorom sa pokúsil o komediálne pojatie. Ale ešte to bolo v produkcii packala Lo Weia a evidentne Jackie nemal plnú kontrolu. Naviac sa asi aj trochu hľadal a tak je štýl humoru nevyrovnaný jak kvalitou tak aj štýlom. V prvej polovici sa Jackie snaží o parodické prvky, ktoré dvakrát smiešne nie sú. Jackieho postava neschopného podvodníčka, ktorého všetci premôžu, tiež nie je zo začiatku dvakrát sympatická. Bitiek je v prvej hodine minimum. Niekoľko pársekundových stretov, aby sa ukázalo, že Jackie fakt nič nevie. Za niečo stojí až posledná tretina v ktorej to už začína pripomínať klasické Chanovky jak humorom, tak aj bitkami. Nejaký súvislý dej film nemá. Jackie sa tu neustále pripletie v krátkych epizódkach do nejakých problémov a na konci sa všetky tie postavy stretnú v desaťminútovom finále, kde sa hromadne všetci mydlia ostošesť a aj Jackie konečne predvedie aj nejaké pôsobivé kúsky. Okrem Jackieho tu má výraznejšiu úlohu snáď len Dean Shek ako kung-fu žobrák alebo James Tien ako klasický zloduch. Celkovo to je síce jeden z tých lepších odpadov z produkcie Lo Weia, ale stále odpad a ani komediálne pojatie z toho lepší film neurobilo. Film vhodný len pre hardcore Jackieho fanúšikov na doplnenie jeho filmografie. 3/10. ()

mortak

Kung - fu amatérské cecko ve stylu commedia dell'arte. Co taky čekat od Wei Lo. Nulový rozpočet, natočeno na placku u lesa za městem, scénář si herci improvizuji sami... Ale v tom amaterismu je tolik nápadů a energie, že stojí se na ty Chanovy začátky podívat. Připomnělo mi to na CD vydané amatérské záznamy představení ze Semaforu (Zuzana je sama doma a tak). Nabito energií... ()

otík

Nebýt to můj chráněnec Jackie, je to za odpad. Naprosto trapná a nudná hříčka o tom, jak se drzý mladík učí kung-fu a jak na konci nakope každému prdel. Zcela nesmyslné scény, ve kterých se hlavní hrdinové řehtají, i když jim jde o život, jsou prošpikovány hromadou mrtvých těl, nad kterými se divák asi měl smát. Podivnost v Chanově filmografii, která nemá nic společného s Drakem z chrámu Šaolin 1. ()

Mol

招半式闖江湖 Velmi odlehčená "kunfuňárna" s dvaceti čtyřletým Jackiem, která mě i celkem bavila. Možná i proto, že jsem se dlouho na žádnou nepodíval. Najde se i vtípek alá Bruce Lee, jak už to tak po jeho smrti v Hong Kongské kinematografii bývalo. Souboje mi přijdou v pohodě, i když přechod Jianga z obyčejného tupce v mistra bojového umění, který by před tím dostal nakládačku i od pětiletého dítěte a pak je z něj mlátící mašina, mi přijde násilný. Ale co. Jen s podivem nechápu, proč se tenkrát nesnažili filmaři jít ve stopách mistra Lee. ()

haj

Half a Loaf of Kung Fu se sice nevyrovná filmům jako Snake in the Eagle's Shadow nebo Drunken Master, ale rozhodně stojí za shlédnutí, protože Jackie zde poprvé ukázal, jakým směrem by se chtěl ubírat a řada vtipů je opravdu povedená. ()

kubal18

Typické Hong Kongské kung-fu plné nezábavné srandy s tak typickým čekým překladem - název, číslo, dvojtečka, druhý název.. ()

Ernie_13

Vysledne hodnotenie je priemerom pozliepanej chaotickej, miestami trapnej prvej polovice, kora by bola za 1* a druhej ovela podarenejsej polovice, ktora by bola asi za 4*. Film je zaujimavy aj tym, ze Jackie tu prvykrat ukazuje akym smerom by sa chcel uberat a co ho vlastne preslavi na celom svete. Vnesenie humoru do celeho pribehu, podarene situacie a rovnako akcne, tak aj vtipne a originalne bojove sceny. ()

Filmaris

Prečo sa tento film volá Drak z chrámu Shaolin 2 ide mimo mňa. Nie len, že preklad názvu nevystihuje ani len trochu originálny názov, ktorý v angličtine znamená niečo úplne iné. Tento film totiž s prvým filmom nemá absolútne nič spoločné. Jackie Chan tu hrá veľmi odlišnú postavu, ktorá vystupuje dokonca aj pod iným menom a jedine, čo to má spoločné s prvým filmom je herecké obsadenie (všetci herci tu ale hrajú iné postavy). Celkovo je tento film trochu zvláštny. Príbeh tu veľmi nehrá rolu, postavy sa náhodne stretávajú, chodia z miesta na miesto a humor je tu dosť trápny väčšinu času. Bojové choreografie sú slabé, krátke a väčšinou skončia skôr, ako začnú a až na tú poslednú veľkú bitku, ktorá mi prišla nekonečná, tu veľa akcie nie je. Jackie sa tú ešte len učí bojovať, a tak sú všetky jeho súboje skôr nudné. Filmu neprospievajú ani zrýchlené zábery, ktoré sprevádzajú veľmi čudné zvukové efekty, ktoré pripomínajú detské rozprávky. Oproti jednotke dosť sklamanie. ( aj keď sa v skutočnosti nejedná o pokračovanie) ()

josmart

Nedovařený příběh, chování postav jako v černobílé grotesce, choreografie mohla být také lepší. No co, i Jackie Chan musel nějak začínat. ()

Monikasson

Žiaľ jeden z tých slabších.Humor tu na mňa nejak vôbec nezaberal a prišlo mi to viac trápne,ako vtipné.A hlavne ten začiatok bol mimo viac než dosť.Vieme,že Jackie si robí z kung fu prdel,ale tu som to nejak nebral.Viac som počas filmu šťukal do mobilu alebo si pisal na FB než sledoval.Pre mňa nie moc zaujímavé dielo.40%. ()