Der Einstein des Sex

• Nizozemsko

Der Einstein des Sex

The Einstein of Sex

Německo / Nizozemsko, 1999, 100 min

Liberté, égalité, fraternité, homosexualité! Musím říct, že něco takového jsem dosud neviděla. Viděla jsem sice řadu poctivých a uctivých biografií, několik snímků o homosexuálech, pár laciných erotických filmů a téměř všechny hry Járy Cimrmana, ale všechno dohromady? Nikdy. Respektive právě teď. Nechybí ani gore. A těch falů! Přestože je tenhle film zralý na FOD, může posloužit i jako spolehlivá didaktická pomůcka (potvrzeno sexuologem). Jsem nadšena.(6.6.2009)

Zajímavý film nejen z historického hlediska, ale hlavně pro jeho netradiční zpracování Tehdejší neveselá situace viděná s nadhledem a nebývalým humorem. Úžasná tetička a honící skříňka na kliku.(11.9.2016)

Film je zajímavý především z historického hlediska. Pojednává o doktoru Hirschfeldovi, který se koncem 19. stol. snažil bojovat proti zákonům zakazujícím homosexualitu, a to jak na poli vědeckém, tak i politickém. Založil první Ústav sexuálních věd, který vydržel až do doby nástupu Hitlera.(12.4.2009)

• easaque

2* tak tenhle životopisný film bych doporučil maximálně otrlým divákům, kteří jsou zvídavý se něco dozvědět o výše uvedeném tématu. Obsahově je docela zajímavý a proto jsem ho zkusil i já. Avšak jeho umělecká hodnota je téměř nulová - je to čistý amatérismus, který nedosahuje ani průměrné televizní tvorby - hodně to připomíná Josefínu Mutzenbacher ;-). Možná v rukách zkušeného režiséra a více peněz by to mohlo přitáhnout a seznámit s historií (homo)sexuality více diváků, ale takhle opravdu ne. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: 0 (3*MAX) ](17.10.2016)