Tento filmový příběh se odehrává během 2.světové váky. Japonci obsazují Čínu a neštítí se žádných surovosti, aby udrželi místní obyvatelstvo pod kontrolou. Japonský generál pověří dva špičkové karatisty, aby zabránily nepokojům. Hrstka neozbrojených odvážlivců se jim však přesto pokusí postavit do cesty. (9900)

TERRORDROME

Jackie Chan je známy väčšine ľudí a preto býva na obaloch filmov vycapené jeho meno a fotka, aj keď je hlavným hrdinom niekto úplne iný a Jackie tam robí len krovie. Pamätám sa ako som kedysi pozeral tento film práve kvôli nemu a samozrejme som bol sklamaný, keďže to miesto neho ťahal nejaký iný čínsky panák. Nebolo to však len kvôli tomu, aj bez Jackieho to predsa môže byť dobrá mlátička, lenže nie je. Je to moc vážne, moc nudné, choreografia súbojov strnulá a nezáživná. Jediné čo mi utkvelo v pamäti bolo pár nečakaných brutalitiek, ako keď chlapík chytí ženskú a surovo jej zlomí chrbát cez koleno. ()

Rominator

Příběh je zasazen do roku 1937 v němž Japonsko okupuje Čínu. Jackie Chan ve vedlejší roli jako člen divadla, který se zastane bezmocných vesničanů a dostává se do konfliktu s japonskou armádou. Jackie má ve snímku kratší sestřih vlasů než obvykle. Souboje nejsou z hlediska choreografie perfektní, ale je jich hodně. ()

montel odpad!

Film odehrávající se za 2. světové války, kdy Japonci obsazují Čínu. Brutálně vraždí místní obyvatelé, ovšem pár bojovníků se jim postaví na odpor. Japonský generál proto vyšle dva bojovníky, aby nepokoje odvrátili...Slabé kung-fu s Jackiem Chanem ve vedlejší roli. Děj je jednoduchý a nezajímavý. K tomu přidám otřesný dabing a příšerný obraz vydavatele Interdomino a nezbyde mi než dát tomuhle zapomenutelnému braku odpad! Za sem tam dobrou bitku dávám otřesných 5% ()

sniper18

Je to priemerný akčný kung-fu film. Má celkom dobrý príbeh o čínskych obyvateľoch, ktorí si chcú žiť len svoj pokojný život, ale kvôli krutým japonským okupantom, ktorí si dovoľujú všetko, čo sa im len zachce im to nie je dovolené. A navyše japonský veliteľ do ich dedinky pošle niekoľkých karatistov, aby zabránili prípadným problémom. Spracovanie nie je zlé, kvôli typu filmu samozrejme celkový potenciál nemôže byť využitý, ale aj tak táto veľmi zaujímavá tématika japonskej okupácie dokáže aj tu čiastočne upútať, nájde sa tu niekoľko zaujímavých situácií a celý film si udrží celkom slušnú úroveň bez slabých miest. Akcie tu nie je až tak moc a nie je zlá, ale ani ničím výnimočná. Súboje tu sú podriadené príbehu, preto ich ani nie je až tak moc, napríklad v prvej polovici sa nájdu iba tri kratšie, výraznejšie akčná je až záverečná pätnásťminútovka. Všetko to sú také čisto priemerné súboje s obyčajnou choreografiou, aj prevedením, ale pozerá sa na ne bez problémov a občas poteší aj nejaký slušný moment. Herecké obsadenie až tak moc nezaujme, chýbajú tu výraznejšie hlavné postavy a ani záporáci nie sú moc dobrí, ale zaujme aspoň Jackie Chan, ktorý má síce len vedľajšiu postavu, ale aj tak má viac priestoru, ako som čakal a v menšej úlohe poteší aj Yuen Siu Tien. Réžia a technická stránka v ničom nezaujmú, ale aj takto sa na to dá pozerať. Som spokojný, pre nič iné, ako doplnenie zbierky v rámci filmografie Jackieho Chana sa tento film ani neoplatí pozerať a znovu ho už neuvidím, ale strata času to rozhodne nie je a je to výrazne lepší film ako Mladý tiger alebo Kung-fu kid z tej istej doby. Objektívna kvalita filmu- 52%, film sa páči mne na 55%. ()

Tuxedo

Podstatně lepší než první "interdomiňácký" kousek Young Tiger, přesto se pořád jedná o podprůměrnou záležitost. Jackie tu opět zastává vedlejší roli a ani tentokrát toho moc nepředvede, o kvalitní akční scény však není nouze, pokud vám ale např. nevadí, že se při závěrečné bitce hl. hrdina ne a ne unavit, přičemž dostává nehoráznou nakládačku. P.S. Už víme, odkud Tarantino vykradl ten originální způsob zlikvidování Elle v druhém Kill Bill. ;o) ()