Je to rok, co Mateovi (Javier Rey) zemřela žena. Ona nebyla jen holka, ke které přijdete po práci, dáte si večeři a jdete do postele. Oni byli jedno tělo jedna duše. Ona byla jeho partnerkou v životě i na laně, před třemi lety se dokonce spolu neúspěšně pokoušeli zdolat Annapurnu. Nový pokus už ale mít nebudou, zahynula loni v Alpách. Mateo má přesto pocit, že je tu stále s ním, a i proto trénuje na nový výstup na jejich osudovou horu.
Když nadešel ten den a on byl znovu v Himalájích, na nic nečekal a rovnou se pustil do výstupu. A stejně jako byl netrpělivý, byl i neúspěšný. Brzy se zřítil a teď tu leží v bezvědomí pod stěnou, kde ho ve sněhu našla Ione (Patricia López Arnaiz). Ione je také horolezkyně, dokonce svými výkony mezi himalájisty proslavená. Zvládla vylézt nejrychleji ze všech na všechny osmitisícovky. Jenže před třemi měsíci na vrcholu té poslední čtrnácté jí došlo, že tím si splnila své sny. Už před sebou nemá žádný životní cíl, cítí se naprosto vyhořelá a přežívá ze dne na den v opuštěné útulně zde vysoko v Himalájích, protože se nechce vrátit domů, kde je tolik problémů, kterým stejnou měrou nerozumí, jako jsou jí i lhostejné. Mateo přišel při pádu otřesem i o zrak, ale po pár dnech se jeho stav lepší. Tehdy vypráví, co všechno pro něj tahle hora znamená. Neřekl jen to, že má s sebou popel své lásky, který chce rozptýlit nahoře na vrcholu. Zkušená horolezkyně ho odrazuje od nového pokusu, minimálně příštích pár dní kvůli špatné předpovědi. Ráno se ale Ione probudila a chata byla prázdná, jen na stole byl papír se vzkazem. (chamonix)