Stateční strážci

• Hongkong Fei du juan yun shan (více)

Bohatá mladá dívka zaplatí statečnému a neporazitelnému bojovníkovi Wei (Chan), aby ji doprovázel na nebezpečné cestě přes hory, kam potřebuje dopravit smrtelně nemocného strýce. Společně s dalšími bojovníky, které si Wei sám vybere, se vydávají na dlouhou výpravu přes nebezpečné pahorky, kde číhá plno zabijáků a intrik... (matestlust)

sniper18

Je to nadpriemerný akčný bojový film s Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má iba priemerný príbeh o najlepšom bojovníkovi, ktorý prijme náročnú úlohu bohatej ženy, aby jej chorého manžela sprevádzal na ceste k doktorovi cez hory, ktoré sú ale plné rôznych zločincov a zabijakov, pričom mu pri tom pomáha výber výborných bojovníkov, no zisťuje, že nie všetko je presne také, ako vyzerá. Spracovanie je ale celkom slušné, samozrejme tento typ filmov len málokedy dokáže skutočne dejovo upútať, čo je aj tento prípad, ale aspoň to nie je tak úplne predvídateľné, nájde sa tu viacero zaujímavých situácií, niečo aj prekvapí, celý čas sa na to dá bez problémov pozerať. A rozhodne prekvapí úloha Jackieho Chana, ktorý tu nie je typický amatér, ktorý sa naučí kung-fu a následne všetkých porazí ako takmer vo všetkých jeho ranných filmoch, ale už od samého začiatku je to najlepší bojovník, ktorý prakticky nepozná súpera a tak mu ani sebavedomie nechýba. Akcie je tu menej, než obvykle, miesto jedného súboja za druhým je tu akcia skôr optimálne rozložená po celej dĺžke filmu a vo svojej kategórii by som ju označil za mierny nadpriemer. Prekvapili ma prvé dva súboje, ktoré miesto tradičnej príliš viditeľne nacvičenej choreografie pôsobia pomerne uveriteľne, jednoducho kvalitne prevedené kung-fu, údery majú správnu razanciu a celkovo sa na ne dobre pozerá, no zvyšná už kvalitou klesne, stále je bez problémov pozerateľná, ale už sa v nej viac prejavujú zápory bežných súbojov tej doby, čo už vydrží až do konca. A zaujali ma aj časté efekty priamo letiaceho predmetu rovno do záberu, takže to pôsobí dojmom menej vydareného 3D. Herecké obsadenie nie je zlé, okrem Jackieho Chana poteší hlavne James Tien a viacero bezproblémových postáv. Réžia je nadštandard tohto režiséra, ale inak to samozrejme nič výnimočné nie je a podobne je na tom aj technická stránka. Celkovo to nie je nič výnimočné, ale fanúšikov Jackieho Chana a tohto typu filmov tento film rozhodne neurazí, patrí medzi to lepšie, čo natočil vo svojich začiatkoch. Objektívna kvalita filmu- 58%, film sa páči mne na 60% ()

Epistemolog

Úvodní bitka s holema je docela luxus, rychlé choreo s vymazlenou kamerou. Jen škoda té na facku paruky Jackieho, protože zde peklí do cajku sady. Bruce Liang předvádí, troufám si napsat svůj nejlepší výkon. Musím zmínit, že zdejší hodnocení je docela podceněné, aspoň co se týče soubojů. ()

Rominator

Lord Ting Chung (Jackie Chan) je najmut ženou, aby jí a nemocnému bratrovi pomohl se dostat k doktorovi přes nebezpečný úsek kontrolovaný bandity. Sám Jackie Chan nemá film rád, protože mu Lo wei nedal dostatek tvůrčí svobody. ()

PetrPan

Milá a jednoduchá záležitost. Jackie Chan pomalu ale jistě stoupá na vrchol své kopáčské kariéry. Tentokrát mu v cestě bude stát jen jedna malá armáda rozličných hrdlořezů ukrývající se v horách s příznačným přízviskem Bouřlivé. Dějově velmi prostinké, zároveň se však v míře menší než malé dočkáme i dalšího obvyklého nešvaru svého žánru, a to uhihňaného humoru. Ne, že by Stateční strážci byly vážně míněným filmem, ale odlehčené formy je dosaženo řekněme samospádem. Jinými slovy Wei Lo nenutí kopáče k nějakým přemrštěným "vtipným" výstupům, prostý příběh to bez problémů zvládá sám. Souboje měly patřičný šmrnc, i když za špičku ve svém ranku se rozhodně nedají považovat. Výsledné čtyřhvězdí dávám i za pohodové vyplnění mého nepříliš často prázdného časoprostoru, tedy jak se to vezme. ()

matestlust

Klasická kung-fu podivaná s Chanem v roli nepřemožitelného hrdiny...Tuctovka, která ale každého milovníka kung-fu filmů, z doby staré Číny, zaručeně potěší. ()

Lacike

Este pred Armour of God a dokonca aj pred Indiana Jonesom si Jackie natocil svoju kung-fu dobrodruznu Indiana Jonesovku. Hra tu bojovnika, ktory sa so svojou skupinou vydava na dobrodruznu cestu z bodu A do bodu B, aby dopravil smtelne choreho k nejakemu zazracnemu lieku. Bohuzial Jackieho postava je strasne nevyrazna a aj ked je hlavnym hrdinom, tak nepôsobi ako lider skupiny, ale len jej radovym clenom. Za lidra je tu skôr charizmaticky James Tien. Film je pojaty celkom vazne, takze sa nedokcame ziadnych tradicnych Chanovskych komedialnych scen, ani v bitkach ani mimo nich. Asponze bitky v ramci doby vzniku filmu patria k tym lepsim. Sice sa tu casto najdu aj klasicke absurdne skoky do stratena, ale choreografia je solidna a väcsinou netypicky dynamicka. Kedze bol film natoceny v 3D, tak bitky pravidelne zhadzuju zabery v ktorych akteri udieraju priamo do kamery, alebo neustale proti kamere nieco vyskakuje, co väcsinou pôsobi trapne. Dalsim komickym prvkom je hudba vykradnuta zo Star Wars, takze som cely film cakal, kedy sa objavi Darth Vader. Zapletka je sice jednoducha, ale je na nu nabalenych mnoho zbytocnych linii, ktore prilis zmysel nedavaju a finale je neskutocne prekombinovane v style vrahom je zahradnik, ktory je v skutocnosti zahradnikova vnucka z tretieho kolena. Proste dejova omacka je strasne nezazivna, ale vdaka solidnym bitkam tento film patri k tym pozeratelnejsim ak chcete vidiet nieco starsie od Jackieho. Packal Lo Wei malokedy natocil nieco lepsie. 5/10. ()

Terva

Dobrodružný kung fu příběh ze středověké Číny sleduje cestu odvážného bojovníka Ting Chunga. Scénář : Lung Ku. Kamera : Yung Shu Chen. Hudba : Yung-Yu Chen. Hrají : Jackie Chan jako Lord Ting Chung. ()

Lokutus odpad!

další zmatená šikmácká krávovina vo hovně, jejímž vrcholem je hudba z Star Wars IV. Williamsovi právníci by asi měli vánoce. ()

MartinezZ odpad!

To je něco hrůzostrašného. Každá vteřina, každý kousek filmu, každá postava, každý zvrat, každý nápad, každé slovo dialogu, každý pohled, každá maska, všechno... je něco hrůzostrašného. A Jackie je pomyslná třešnička na téhle absolutní srajdě. ()

Juto

Žiadna klasika od Jackieho, ale dosť pozerateľné na to, aby ste sa zabavili. Na choreografii bojových umení sa v tomto filme spolupodieľal Jackie Chan, takže nás čaká aspoň kvalitné súboje. 6/10 ()

mortak

Bijte mě na všechny kung-fu způsoby, ale mě se tohle křišťálové béčko dost líbilo. Je to správně rodokapsové, jde se od bitky k bitce, a je to více 3D než většina dnešní produkce. ()

haj

Všichni se neustále řežou, pak prohodí pár dialogů, které přiliš nedávají smysl a pak se řežou dál. Souboje přitom nejsou špatné, ale málokdo má asi tak silnou vůli, aby to dokoukal, protože přece jenom vyžaduje aspoň nějaký smysl filmu a záminku k bojům. Kámoš to ale bral jako komedii a náramně se mu to líbilo, prej už se hodně dlouho tak nenasmál. ()

keoma26

trochu nemotorná zábava, jako ostatně většina lo weiových kousků, ale pořád ještě zábava, která obsahuje pár hodně bizarních momentů ()

TERRORDROME

Klasická hongkongská sprostosť, ktorá sa berie príliš vážne a je plná debilov s nadľudskými schopnosťami, čo skáču po lese ako lietajúce veveričky. Tento snímok trpí väčšinou neduhov typických pre tieto filmy, vrátane veľkého množstva postáv ktoré šantia pred kamerou, vďaka čomu divák čoskoro dostane závrat, a nevie kto je kto a prečo robí to čo robí. Všetci vypúšťajú stupídne repliky a aj Jackie je tu za supermana, ktorý si rýchlosťou svetla urobí dierku do šatky cez oči, vyskočí päť metrov do vzduchu a v letku si vytrie riť netopierom. Najviac ma ale dostala hudba zo Star Wars, to som skoro odpadol. No a ináč je to taká vyhonená akčná nuda, kde spoza každého stromu vyskakujú číňania s nutkavou potrebou preniesť nejaký zásadný monológ predtým než sa začnú kopať do zadku. ()

krvavamera

Vypadalo to jako skvělá klasická kung-fárna, pak se ale najednou něco zlomilo. Začalo to hudbou ze Star Wars, začalo se o dost víc "lítat", zrychlený záběry, kung-fu proti hadům, následoval naprosto nečekaný zvrat... a konec, u kterého jsem se (já trubka navyklá na evropské konvence) musela smát. Roztomilá podívaná, která stojí za to už pro tu hravost. Lepší než ruské pohádky. ()

bakulator

Nečekaná komediální lahůdka ve stilu smrtícího meteoru od stejného režiséra s Jamesem Tienem a Jackie Chanem v hlavní roli. Samozřejmě obsahuje standardně zmatený závěr, těžko pochopitelný a zmatený pro nás evropany. ()