Mé šťastné hvězdy

Lucky Stars 2

(neoficiální název)

Akční / Komedie

Hong Kong, 1985, 96 min

No, nečekal jsem, že Jackie tu bude spíš jen jako Boův host. Naštěstí i tak toho předvede po akční a kaskadérské stránce dost. Zbytek osazenstva obstarává humor (kromě ještě Sibelle Hu, které to tu má hlavně slušet, a sluší). Ten humor je... no je zvláštní. Ale tak příjemně zvláštní. Rozhodně neurazí. Sice je zábavný spíš svou troubovatostí, ale jsem rád, že jsem film viděl. Možná někdy dojde i na jeden z dílu před a po.(31.5.2016)

Mé šťastné hvězdy jsou druhým filmem ze série "Šťastné hvězdy". Policista Muscles (Jackie Chan) si od nařízeného vyžádá pomoc v podobě kamaráda Kidstuffa (Sammo Hung Kam-Bo), protože jeho partner Ricky (Yuen Biao) byl při akci unesen. Kidstuff dá dohromady starou bandu (Richard Ng, Charlie Chin, Stanley Fung a Johna Shuma nahradil Eric Tsang) a společně s inspektorkou Barbarou se vydávají do Japonska... Soubojové scény stojí za to, ale je jich v porovnání s jedničkou méně a většina z nich je koncentrována ve finále. V cameo roli potěšil Bolo Yeung, který hrál žárlivého milionáře Chana. Ve filmografii Jackieho Chana jde o vedlejší roli a o choreografii akčních scén se postarali Yuen Biao a Lam Ching-ying.(10.5.2013)

Je to dosť dobrá akčná komédia s množstvom Hong Kongských filmových hviezd. Má celkom zaujímavý príbeh o väzńovi Sammovi Hungovi, ktorý je prepustený, aby sa zúčastnil policajnej akcie proti zločineckej organizácii, ktorá drží policajta Biao Yuena, pričom sa ho snaží oslobodiť aj jeho partner Jackie Chan. A tak si Sammo Hung zoženie svoju skupinu kamarátov, aby mu v tejto akcii pomohli. Akcie tu až tak moc nie je, čo je ale pre túto sériu typické, takže to zápor ani nie je. Ale som s ńou dosť spokojný, je nápaditá a s výbornou choreografiou, ale je tu len veľmi málo kaskadérskych kúskov, aj ked´ Jackie Chan občas niečo zaujímavé predvedie. Najviac ma po akčnej stránke zaujal záver, kde najprv Jackie Chan zneškodní niekoľkých protivníkov v dome hrôzy a potom nasleduje už veľká akcia so všetkými dôležitými postavami, ktorá je výborná, len škoda, že Biao Yuen dostal tak málo priestoru. Humoru je tu mnoho a páči sa mi, táto skupina Lucky stars ma vždy dobre pobaví a zaujala ma hlavne scéna s neustálym prepadnutím a zväzovaním. Celá táto séria, ak počítam len diely, v ktorých je aj Jackie Chan je veľmi vyrovnaná, po všetkých stránkach sú na tom všetky diely veľmi podobne, ale tento diel mi z nich pripadá najslabší, čo ale nič nemení na tom, že splnil to, čo aj mal. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 75%.(17.2.2010)

Tak první hodina velké zklamání a směřovalo to k nevyhnutelnému fiasku. Jackie zde figuruje minimálně a více se děj točí kolem pěti postav, které se snaží hláškovat, leč marně. Možná nechápu asijský humor, ale opravdu jsem první hodinu nesmírně trpěl. Vtipy, parodické scénky mě míjely účinkem a neměly daleko do trapnosti. Když už mi oči odbíhaly od obrazovky, tak se začalo poslední půl hodinu něco dít a to jediné stálo za to. Jackie a banda předvádí perfektní choreo a rvačky mají říz. Pomáhá tomu i dobrá pestrost protivníků, kteří nezaostávají a docela přibližují bojové scény k čínským drsnotkám. Díky bohu za to, jinak by filmu hrozila jedna hvězdička z milosti......5/10(9.2.2017)

Asi nejpovedenější díl série Lucky Stars, ve kterém Jackie a Biao mají malou roli policistů snažících se dopadnout drogového bosse. Stejně jako v Twinkle, Twinkle je na filmu nejlepší závěrečný souboj, který se odehrává v podzemí jakéhosi zábavního parku a představí se zde všichni tři "bratři". Ale ani u zbytku filmu se nebudete nudit, i když asi ani ne moc bavit. Prostě průměrný film s Jackiem jen ve vedlejší roli, který ale ve své době byl komerčně nejúspěšnějším filmem Golden Harvest.(25.8.2003)

• - Michiko Nishiwaki se během natáčení závěrečného souboje při proskakování sklem zranila. Na levém rameni měla následně trvalou jizvu. (Vavča)