Mé šťastné hvězdy

Lucky Stars 2

(neoficiální název)

Akční / Komedie

Hong Kong, 1985, 96 min

Prilis vela pokusov o humor (par vydarenych vtipov sa najde) na ukor akcie, ktora tvori azda len 10% filmu. Ked uz na akciu dojde, stoji to za to, avsak bol som uz v takom stadiu nespokojnosti, ze na vyslednom hodnoteni sa to prilis neodrazilo. Zamrzi, ze Jackie A Yuen Biao (hlavne Biao) maju vo filme velmi malo priestou, a trestuhodne nevyuzity bol hlavne suboj Yuen Biao vs Ching-Ying Lam. Naopak, pochvalit treba skvelu scenu, kde Jackie bojuje s ninjami v cirkusovom "dome hrozy". Mierne sklamanie, no pre fanusikov HK akcie stale slusne. (6.5/10)(28.3.2008)

Tak první hodina velké zklamání a směřovalo to k nevyhnutelnému fiasku. Jackie zde figuruje minimálně a více se děj točí kolem pěti postav, které se snaží hláškovat, leč marně. Možná nechápu asijský humor, ale opravdu jsem první hodinu nesmírně trpěl. Vtipy, parodické scénky mě míjely účinkem a neměly daleko do trapnosti. Když už mi oči odbíhaly od obrazovky, tak se začalo poslední půl hodinu něco dít a to jediné stálo za to. Jackie a banda předvádí perfektní choreo a rvačky mají říz. Pomáhá tomu i dobrá pestrost protivníků, kteří nezaostávají a docela přibližují bojové scény k čínským drsnotkám. Díky bohu za to, jinak by filmu hrozila jedna hvězdička z milosti......5/10(9.2.2017)

Asi nejpovedenější díl série Lucky Stars, ve kterém Jackie a Biao mají malou roli policistů snažících se dopadnout drogového bosse. Stejně jako v Twinkle, Twinkle je na filmu nejlepší závěrečný souboj, který se odehrává v podzemí jakéhosi zábavního parku a představí se zde všichni tři "bratři". Ale ani u zbytku filmu se nebudete nudit, i když asi ani ne moc bavit. Prostě průměrný film s Jackiem jen ve vedlejší roli, který ale ve své době byl komerčně nejúspěšnějším filmem Golden Harvest.(25.8.2003)

No, nečekal jsem, že Jackie tu bude spíš jen jako Boův host. Naštěstí i tak toho předvede po akční a kaskadérské stránce dost. Zbytek osazenstva obstarává humor (kromě ještě Sibelle Hu, které to tu má hlavně slušet, a sluší). Ten humor je... no je zvláštní. Ale tak příjemně zvláštní. Rozhodně neurazí. Sice je zábavný spíš svou troubovatostí, ale jsem rád, že jsem film viděl. Možná někdy dojde i na jeden z dílu před a po.(31.5.2016)

• TERRORDROME

Ďalší diel hongkongskej hviezdnej série, ktorej hrdinami sú dementný zlodejíčkovia tropiaci hlúposti. Keď má polícia problém s ktorým si nedokáže poradiť, je treba nasadiť superťažký kaliber - partiu kreténov čo si nedokážu ani zaviazať topánky, ale z nejakého dôvodu sú tý jediný čo dokážu situáciu vyriešiť aj keď nič neurobia a miesto nich to odmakajú Chan s Hungom s malou výpomocou Yuena. Väčšinu filmu zaberá trapasenie partičky, nechýba povinné balenie inštruktorky, tentokrát ešte celkom znesiteľné. Akcia je na začiatku ( pekný skok autom ), menšia bitka uprostred a potom na konci kde zaujme súboj s japonskou fitnesskou. Najvtipnejšie je, keď Jackie odstrelí hlavu pandrlákovi v dome hrôzy, ale ani objednávanie jedla formou pantomímy nebolo zlé. Najlepší diel bol Víťazi a hriešnici, najhorší zasa šťastné hviezdy v akcii, toto je niečo medzi tým.(11.8.2010)

• - Michiko Nishiwaki se během natáčení závěrečného souboje při proskakování sklem zranila. Na levém rameni měla následně trvalou jizvu. (Vavča)