Mé šťastné hvězdy

Lucky Stars 2

(neoficiální název)

Akční / Komedie

Hong Kong, 1985, 96 min

Serie Štastných hvězdy mi přijde jako taková neštastná. Je to jeden film okopírovaný příběh neustále natáčen dokola. Navíc ustřední herci kteří se neustále snaží sbalit nějakou kočku už mě nebaví. Nicméně furt se to dostává aspon do průměru. Navíc tohle nezachrání ani Sammo Hung ani Chan, který je tu zasse jen na skok.(27.9.2011)

Mé šťastné hvězdy jsou druhým filmem ze série "Šťastné hvězdy". Policista Muscles (Jackie Chan) si od nařízeného vyžádá pomoc v podobě kamaráda Kidstuffa (Sammo Hung Kam-Bo), protože jeho partner Ricky (Yuen Biao) byl při akci unesen. Kidstuff dá dohromady starou bandu (Richard Ng, Charlie Chin, Stanley Fung a Johna Shuma nahradil Eric Tsang) a společně s inspektorkou Barbarou se vydávají do Japonska... Soubojové scény stojí za to, ale je jich v porovnání s jedničkou méně a většina z nich je koncentrována ve finále. V cameo roli potěšil Bolo Yeung, který hrál žárlivého milionáře Chana. Ve filmografii Jackieho Chana jde o vedlejší roli a o choreografii akčních scén se postarali Yuen Biao a Lam Ching-ying.(10.5.2013)

V druhom diely serie Lucky Stars nasu päticu zlodejickov policia donuti, aby spolupracovali na pripade odhalenia jednej zlocineckej organizacie v Japonsku, ktora unesie aj jedneho policajta (Yuen Biao). O nejake napinave patranie tu aj tak nejde. Nasu partu zaujimaju iba zeny a najmä nadherna policajtka Sibelle Hu, ktora iim v pripade pomaha. Co sa tyka hlavnej party, tak doslo k zmene jak v obsadeni tak v charakteroch niektorych postav. Sammo Hung je tentoraz vodcom, co dava zmysel, kedze ako jediny sa nestrati ani v bitkach. Charlie Chin je stale za toho najelegantnejsieho zvodcu, Richard Ng je este blaznivejsi a tentoraz skusa telekinezu, Stanley Fung ma sice niekolko vtipnych scen, ale inak je nesympaticky, kedze hlavne terorizuje Erica Tsanga, ktory nahradil ukricaneho ale vtipneho Johna Shama. Eric je tentokrat za totalneho idiota a otlounkanka az to nie je pekne jak mu furt robia zle. Humor v jednotke bol sice na pubertalnej urovni, ale vychadzal s celkom normalnych uveritelnych situacii. Tentokrat uz je detinsky absurdny az mi casto pripadal trapny. Zachranou by mohli byt akcne sceny, ale tentoraz ich je este menej. Po uvodnej nahanacke, kratka bitka v strede a potom uz len finale. Kedze sa tentokrat bije hlavne Jackie a Sammo a zvysok party sa drzi v pozadi, tak su bitky uz na spickovej urovni na aku sme od tychto borcov zvyknuti. Sice su bitky kratsie, ale dostatocne tvrde, dynamicke a obsahuju aj pôsobivy kaskaderske kusky. Je tu niekolko peknych duelov. Sammo vs. Lau Kar Wing, kratucky Yuen Biao vs. Lam Ching Ying a najlepsi a najdlhsi je Jackie vs Dick Wei. Jackie sa vo filme objavi prakticky len ked sa treba bit a Yuen Biao len v uvode a v zavere, cize asi tak na 2 minuty. Takze az na kvalitnejsie prevedene bitky mi tento diel pripada v kazdom ohlade slabsi ako jednotka. 6/10.(15.8.2018)

• TERRORDROME

Ďalší diel hongkongskej hviezdnej série, ktorej hrdinami sú dementný zlodejíčkovia tropiaci hlúposti. Keď má polícia problém s ktorým si nedokáže poradiť, je treba nasadiť superťažký kaliber - partiu kreténov čo si nedokážu ani zaviazať topánky, ale z nejakého dôvodu sú tý jediný čo dokážu situáciu vyriešiť aj keď nič neurobia a miesto nich to odmakajú Chan s Hungom s malou výpomocou Yuena. Väčšinu filmu zaberá trapasenie partičky, nechýba povinné balenie inštruktorky, tentokrát ešte celkom znesiteľné. Akcia je na začiatku ( pekný skok autom ), menšia bitka uprostred a potom na konci kde zaujme súboj s japonskou fitnesskou. Najvtipnejšie je, keď Jackie odstrelí hlavu pandrlákovi v dome hrôzy, ale ani objednávanie jedla formou pantomímy nebolo zlé. Najlepší diel bol Víťazi a hriešnici, najhorší zasa šťastné hviezdy v akcii, toto je niečo medzi tým.(11.8.2010)

No, nečekal jsem, že Jackie tu bude spíš jen jako Boův host. Naštěstí i tak toho předvede po akční a kaskadérské stránce dost. Zbytek osazenstva obstarává humor (kromě ještě Sibelle Hu, které to tu má hlavně slušet, a sluší). Ten humor je... no je zvláštní. Ale tak příjemně zvláštní. Rozhodně neurazí. Sice je zábavný spíš svou troubovatostí, ale jsem rád, že jsem film viděl. Možná někdy dojde i na jeden z dílu před a po.(31.5.2016)

• - Michiko Nishiwaki se během natáčení závěrečného souboje při proskakování sklem zranila. Na levém rameni měla následně trvalou jizvu. (Vavča)