Mé šťastné hvězdy

(neoficiální název)

Akční / Komedie

Hong Kong, 1985, 96 min

• Xmilden

Slabší než Vítězové a hříšníci. Kdo má tuto sérii o 5 přátelích rád, tak klidně může přidat hvězdičku. Zde se prakticky kromě začátku a konce Jackie Chan nevyskytuje. Správný je názor že akce je pomálu, ale když už dojde na souboj, tak to stojí za to. Nechápu proč český distributor změnil jména postav. Takže například Jackie je zde Svalouš a místo Konvičky máme Hračičku. Příběh je zcela určitě horší než v prvním díle a vtípků také ubylo. Rozhodně chybí Kudrnáč, který byl nahrazen. 40% PS: Menší roličku si zde střihnul samotný Bolo "Krvavý" Yeung, kterého vidět v brýlích je zážitek k nezaplacení.(22.6.2010)

No, nečekal jsem, že Jackie tu bude spíš jen jako Boův host. Naštěstí i tak toho předvede po akční a kaskadérské stránce dost. Zbytek osazenstva obstarává humor (kromě ještě Sibelle Hu, které to tu má hlavně slušet, a sluší). Ten humor je... no je zvláštní. Ale tak příjemně zvláštní. Rozhodně neurazí. Sice je zábavný spíš svou troubovatostí, ale jsem rád, že jsem film viděl. Možná někdy dojde i na jeden z dílu před a po.(31.5.2016)

Prilis vela pokusov o humor (par vydarenych vtipov sa najde) na ukor akcie, ktora tvori azda len 10% filmu. Ked uz na akciu dojde, stoji to za to, avsak bol som uz v takom stadiu nespokojnosti, ze na vyslednom hodnoteni sa to prilis neodrazilo. Zamrzi, ze Jackie A Yuen Biao (hlavne Biao) maju vo filme velmi malo priestou, a trestuhodne nevyuzity bol hlavne suboj Yuen Biao vs Ching-Ying Lam. Naopak, pochvalit treba skvelu scenu, kde Jackie bojuje s ninjami v cirkusovom "dome hrozy". Mierne sklamanie, no pre fanusikov HK akcie stale slusne. (6.5/10)(28.3.2008)

Tak první hodina velké zklamání a směřovalo to k nevyhnutelnému fiasku. Jackie zde figuruje minimálně a více se děj točí kolem pěti postav, které se snaží hláškovat, leč marně. Možná nechápu asijský humor, ale opravdu jsem první hodinu nesmírně trpěl. Vtipy, parodické scénky mě míjely účinkem a neměly daleko do trapnosti. Když už mi oči odbíhaly od obrazovky, tak se začalo poslední půl hodinu něco dít a to jediné stálo za to. Jackie a banda předvádí perfektní choreo a rvačky mají říz. Pomáhá tomu i dobrá pestrost protivníků, kteří nezaostávají a docela přibližují bojové scény k čínským drsnotkám. Díky bohu za to, jinak by filmu hrozila jedna hvězdička z milosti......5/10(9.2.2017)

Asi nejpovedenější díl série Lucky Stars, ve kterém Jackie a Biao mají malou roli policistů snažících se dopadnout drogového bosse. Stejně jako v Twinkle, Twinkle je na filmu nejlepší závěrečný souboj, který se odehrává v podzemí jakéhosi zábavního parku a představí se zde všichni tři "bratři". Ale ani u zbytku filmu se nebudete nudit, i když asi ani ne moc bavit. Prostě průměrný film s Jackiem jen ve vedlejší roli, který ale ve své době byl komerčně nejúspěšnějším filmem Golden Harvest.(25.8.2003)

• - Michiko Nishiwaki se během natáčení závěrečného souboje při proskakování sklem zranila. Na levém rameni měla následně trvalou jizvu. (Vavča)