Mé šťastné hvězdy

Lucky Stars 2

(neoficiální název)

Akční / Komedie

Hong Kong, 1985, 96 min

Je to dosť dobrá akčná komédia s množstvom Hong Kongských filmových hviezd. Má celkom zaujímavý príbeh o väzńovi Sammovi Hungovi, ktorý je prepustený, aby sa zúčastnil policajnej akcie proti zločineckej organizácii, ktorá drží policajta Biao Yuena, pričom sa ho snaží oslobodiť aj jeho partner Jackie Chan. A tak si Sammo Hung zoženie svoju skupinu kamarátov, aby mu v tejto akcii pomohli. Akcie tu až tak moc nie je, čo je ale pre túto sériu typické, takže to zápor ani nie je. Ale som s ńou dosť spokojný, je nápaditá a s výbornou choreografiou, ale je tu len veľmi málo kaskadérskych kúskov, aj ked´ Jackie Chan občas niečo zaujímavé predvedie. Najviac ma po akčnej stránke zaujal záver, kde najprv Jackie Chan zneškodní niekoľkých protivníkov v dome hrôzy a potom nasleduje už veľká akcia so všetkými dôležitými postavami, ktorá je výborná, len škoda, že Biao Yuen dostal tak málo priestoru. Humoru je tu mnoho a páči sa mi, táto skupina Lucky stars ma vždy dobre pobaví a zaujala ma hlavne scéna s neustálym prepadnutím a zväzovaním. Celá táto séria, ak počítam len diely, v ktorých je aj Jackie Chan je veľmi vyrovnaná, po všetkých stránkach sú na tom všetky diely veľmi podobne, ale tento diel mi z nich pripadá najslabší, čo ale nič nemení na tom, že splnil to, čo aj mal. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 75%.(17.2.2010)

Mé šťastné hvězdy jsou druhým filmem ze série "Šťastné hvězdy". Policista Muscles (Jackie Chan) si od nařízeného vyžádá pomoc v podobě kamaráda Kidstuffa (Sammo Hung Kam-Bo), protože jeho partner Ricky (Yuen Biao) byl při akci unesen. Kidstuff dá dohromady starou bandu (Richard Ng, Charlie Chin, Stanley Fung a Johna Shuma nahradil Eric Tsang) a společně s inspektorkou Barbarou se vydávají do Japonska... Soubojové scény stojí za to, ale je jich v porovnání s jedničkou méně a většina z nich je koncentrována ve finále. V cameo roli potěšil Bolo Yeung, který hrál žárlivého milionáře Chana. Ve filmografii Jackieho Chana jde o vedlejší roli a o choreografii akčních scén se postarali Yuen Biao a Lam Ching-ying.(10.5.2013)

Tak první hodina velké zklamání a směřovalo to k nevyhnutelnému fiasku. Jackie zde figuruje minimálně a více se děj točí kolem pěti postav, které se snaží hláškovat, leč marně. Možná nechápu asijský humor, ale opravdu jsem první hodinu nesmírně trpěl. Vtipy, parodické scénky mě míjely účinkem a neměly daleko do trapnosti. Když už mi oči odbíhaly od obrazovky, tak se začalo poslední půl hodinu něco dít a to jediné stálo za to. Jackie a banda předvádí perfektní choreo a rvačky mají říz. Pomáhá tomu i dobrá pestrost protivníků, kteří nezaostávají a docela přibližují bojové scény k čínským drsnotkám. Díky bohu za to, jinak by filmu hrozila jedna hvězdička z milosti......5/10(9.2.2017)

Serie Štastných hvězdy mi přijde jako taková neštastná. Je to jeden film okopírovaný příběh neustále natáčen dokola. Navíc ustřední herci kteří se neustále snaží sbalit nějakou kočku už mě nebaví. Nicméně furt se to dostává aspon do průměru. Navíc tohle nezachrání ani Sammo Hung ani Chan, který je tu zasse jen na skok.(27.9.2011)

• TERRORDROME

Ďalší diel hongkongskej hviezdnej série, ktorej hrdinami sú dementný zlodejíčkovia tropiaci hlúposti. Keď má polícia problém s ktorým si nedokáže poradiť, je treba nasadiť superťažký kaliber - partiu kreténov čo si nedokážu ani zaviazať topánky, ale z nejakého dôvodu sú tý jediný čo dokážu situáciu vyriešiť aj keď nič neurobia a miesto nich to odmakajú Chan s Hungom s malou výpomocou Yuena. Väčšinu filmu zaberá trapasenie partičky, nechýba povinné balenie inštruktorky, tentokrát ešte celkom znesiteľné. Akcia je na začiatku ( pekný skok autom ), menšia bitka uprostred a potom na konci kde zaujme súboj s japonskou fitnesskou. Najvtipnejšie je, keď Jackie odstrelí hlavu pandrlákovi v dome hrôzy, ale ani objednávanie jedla formou pantomímy nebolo zlé. Najlepší diel bol Víťazi a hriešnici, najhorší zasa šťastné hviezdy v akcii, toto je niečo medzi tým.(11.8.2010)

• - Michiko Nishiwaki se během natáčení závěrečného souboje při proskakování sklem zranila. Na levém rameni měla následně trvalou jizvu. (Vavča)