poster

Rachot v Bronxu

 • Hongkong

  Hong fan qu

 • Hongkong

  紅番區

 • Hongkong

  Hung fan kui

 • Slovensko

  Rachot v Bronxe

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hongkong / Kanada, 1995, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ****

  RACHOTEM V BRONXU se Jackie po neúspěšných pokusech v 80. letech (VELKÝ ZÁVOD 2, OCHRÁNCE) konečně prokopal na americký trh, když tu s ním posbíral 32 milionů (dalších 56 milionů si připsal v Hong Kongu, kde se stal hitem roku a zařadil se mezi Chanovy největší hity vůbec). Při jeho výrobě Jackie nešetřil ani pitvořením a hláškami, pravidelně prokládanými brutálnějšími momenty (baseball s lahvemi, drtička dřeva), ani nápaditými, perfektně ochoreografovanými akcemi (bitka v doupěti gangu, kde mj. proskočí nákupním vozíkem) a šílenými kaskadérskými kousky (skok z nadzemního parkoviště na balkón vedlejší budovy) s neblahými následky (proslulé zlomení kotníku při skoku na vznášedlo, viz. tradiční závěrečný klip se songem o Jackiem. A vystřihl další extrémně zábavnou řadovou chanovku poloviny 90. let. Jejíž finále se - stejně jako pozdější TERČ (kde také mafiáni převálcují pouliční gang) - neobejde bez velkého vozidla a zrušeného baráku. Velmi příjemným bonusem je pak půvabná Françoise Yip (ČERNÁ MASKA).(28.10.2008)

 • Figusek
  ***

  "Mladý asiat má v New Yorku problémy nejen s přízvukem, žlutým pigmentem a šikmýma očima, ale také s partou nepřátel." Tak takový souvětí u obsahu filmu od oficiálního distributora a to hned první, to mě fakt poser! Prdel jak sviňa a lámu se v pase. Jinak Rachot je naprostá typická Chanovina se vším všudy, kde není nouze o propojení akce s komedií a kde se samozřejmě klasicky při závěrečných titulcích dozvíme, kolik že si toho Jackie při natáčení polámal v těle. Akční nenáročná oddychovka. 60%(12.1.2021)

 • StanislachKo
  ***

  Zase raz: príliš veľa kecania, príliš veľa výbuchov, samoúčelných scén, nefunkčného pokusu o humor a dokonca aj o romantiku. Až na pár scén (cca 3) to nemôžem ohodnotiť lepšie ako priemerom. Neviem ako boli nastavené ambície tohto filmu... Asi na západ, čo vzhľadom na tržby fungovalo veľmi úspešne, ale u mňa jasný "krok dozadu".(18.12.2014)

 • Djkoma
  ****

  Příběhová jednoduchost s hromadou dobré akce a špetkou humoru, která nedokáže urazit (hlavně si Jackie všechnu srandu nechává do klidných chvil bez mlácení lidí, což osobně preferuji v každém jeho filmu). Pro mě rázem jeden z jeho nejlepších a nejvyváženějších filmů. Proč taky ne, v Lamborghini se neprojede každý den, stejně jako nedostane nakládačku od nějakého pouličního punkera:). PS: klasické "nepovedené záběry" jsou plné zajímavostí a opět se u nich člověk skvěle baví(12.2.2011)

 • Terva
  ***

  A že je to velký rachot. Černoši, číňani a gang bělochů Sněžný tygr. Ti všichni hledají pytlík diamantů. Jde tu o život. Drtička dřeva má práci....a Jackie Chan taky i když u něj jsou rvačky zábava. No, někdy to taky nevyjde a tak poteče i krev. CITÁT : Doufám, že až se příště sejdeme nebudeme se prát. Dáme si raději čaj.... Závěrečná akční scéna ve vznášedle ve vodě i na souši si určitě vyžádala mnohá zranění, ale to prostě k filmům Jackiho Chana patří. Pěkný byl " rytířský " souboj Lamborgini vs Vznášedlo. V Bronxu to opravdu rachotilo. Závěrečné titulky opět ukáží nepovedené nebo veselé scény z natáčení. Ve filmu si zahrála i Anita Mui jako Elaine nebo Morgam Lam jako Danny. Po hudební stránce zde uslyšíme Stigmata skupiny Ministry, Problem Child skupiny Black9 nebo Kung - fu od ASH pro Jackiho Chana : http://www.youtube.com/watch?v=dWqY8qrBBSI(10.7.2010)

 • - New Line Cinema před uvedením film zkrátila na pouchých 87 minut. Na DVD vyšel snímek v 91minutové verzi, přičemž původní honkongská verze měla 104 minut. (Rominator)

 • - Bitka ve skladišti se natáčela dvacet dní, protože Jackie Chan musel ostatní herce naučit hongkongský styl boje. (SG-1)

 • - Hoci bol film nakrúcaný primárne pre západné publikum, bolo veľkým prekvapením, keď sa po premiere dostal na čelo amerického box office. Celkovo zarobil sympatických 32 mil. dolárov. (Puol)