Rachot v Bronxu

Stanley Tong

Edward Tang

Jingle Ma

Nathan Wang

Výborný Jackie se stále vynikajcí formou ,o které by se dali psát romány , ostatně ,když jsem viděl , jak na oslavě tušim 57 narozenin hodil salto vzat v obleku , stále funkční Blázen.Jackie si mě v tomto snímku získal impozantní až mýticky ochranitelskou scénou kdy vyprovodil pankáče z penáče ,ostatně mě na něm nebavý když zachází se svým přitroublým vtipem za pomyslné hranice ale naopak když přechází do fáze promlouvající trochu víc prožile jako třebaz ve filmu Karate kid2010 ale to je podmíněno i věkem a hlavně věkem. On sám tvrdí ,že jen díky tomu praštěnýmu , přihlouplímu Jackiemu se dostal na světlo , tady se setkávají oba dva současně což působí dobře. Scénář určitě slabší ,ke konci filmu cítitelně.(19.2.2012)

Parádní akční komedie plná vtípků, vtipných scén a pěkným příběhem. Jackie Chan zde předvádí svoje obvyklé kousky, pěkné honičky a kaskaderské scény. Filmek je zakončený pěknou honičkou ve které dominuje obří vznášedlo, které ničí na co přijde. Jako každý Jackyho film, i tento má nakonci nepodařené scény. Za mě 80% :)(3.1.2013)

• kingik

Mohla to být hongkongská řežba, ale s Jackie Chanem se všechno musí pohybovat na hranici komedie až sebeparodie. Jsou filmy, které jsou s ním snesitelné a pak má ve své filmografii pitominy ve kterých předvádí své kaskadérské kousky, mlátí rozzuřené asiaty a ještě se dvoří dívkám. Tenhle je jedním z nich. Tady vlastně nebylo ani potřeba žádného pevného scénáře, protože ten byl sepsán v bodech, kdy se Jackie Chan dostane do nějakého problému a následně z něj zase vybředne zásluhou svého bojového umění. Nelíbilo se mně režijní vedení filmu, které nezapřelo šikmookého chlapíka rovněž za kamerou - Stanley Tonga. Byl celkem dobrý v akčních scénách, ale jenom dobrý, uměl také nasadit tempo, ale když mělo přijít na dialogy anebo neakční pasáže, nedalo se na to dívat. Mám pocit, že tenhle film je ztráta času. Pobíhající asiaty s jejich zrychlenými pohyby si příště určitě nechám ujít. 30%(6.6.2012)

90 minutova USA verzia: Tak sa to Jackiemu konecne podarilo a dobil Hollywood. Aj ked si Jackie behom natacania poranil nohu, vdaka comu sa niektore planovane bitky vynechali, tak aj napriek tomu je tu akcie dostatok a je hlavnym tahakom tohto filmu. Sice do velkej miery variuje kusky z Jackieho azijskych filmov (hlavne zo serie Police Story), ale zakazdym ich aspon trochu obmeni a prevedenie je absolutne spickove. Mame tu 3 väcsie bitky z ktorych ta tretia je fakt pecka. Jackie tu casto bojuje naraz s viacerymi supermi a väcsinou im aj tak da poriadne na frak. Samozrejme sa dockame aj rôznych odvaznych skokov a dychvyrazajucich kaskaderskych kuskov. A finale s vznasadlom je tentoraz poriadne destrukcne. Akcia je proste top, ale napriek tomu ma tento film nikdy prilis nenadchol, lebo dej je pre mna otrasny. Jackie sa väcsinu filmu natahuje s nejakymi chuliganmi a ku koncu sa do toho pripletu aj zlodeji diamantov. Tento typ chuliganov zvykol Seagal zlikvidovat behom uvodnej sceny, ked sa snazili prepadnut nejaky obchod s potravinami. Tu sa s nimi Jackie natahuje cely film. Pritom ich charaktery su tie najotravnejsie a najobohratejsie klise. Okrem sympataka Jackieho tak zaujme uz len zabavny Bill Tung vo svojej tradicnej ulohe Jackieho stryka a chuderka Anita Mui, ktora naleti Jackieho strykovi a kupi market s ktorym ma cely film kopu problemov. Humoru je tentokrat pomenej a film hra viac na vaznejsiu strunu. Vysledkom je nadperiemerna Chanovka, ktora sa kvôli spickovej akcii rozhodne raz oplati vidiet. 6/10. 106 minutova HK verzia prekvapivo nepridava prilis vela akcnych scen. Maximalne par sekund a rozdiely si vsimnete len ked si obidve verzie priamo porovnavate. Ovela lepsie ale podava cely pribeh. Viac je do pripadu zapletena policia. Konanie niektorych postav dava väcsi zmysel. Dozvieme sa aj viac o ich sukromi. Napriklad, ze Jackieho postava ja v HK policajtom. Je tu viac humoru a film tak viac pripomina klasicke pohodove Chanovky. Akurat Jackie a jeho stryko vyznievaju ako väcsi spekulanti, kedze pred Anitou Mui skryvaju ovela viac problemov s marketom pred jeho predajom. Celkovo sa mi dejova omacka v tejto verzii pacila viac. Len hudba mi pripadala horsia. Ak vam ale ide hlavne o akcne sceny a azijsky humor nemusite, tak ostante pri USA verzii. 7/10. P.S: Jackie v tomto filme predvedie viacero uchvatnych kaskaderskych kuskov, ale o tom ci predvedie aj ten najnebezpecnejsi mam vyrazne pochybnosti. Mam na mysli slavny preskok z poschodoveho parkoviska na susednu budovu. Akonahle Jackie predvadza nejaky takyto velky kusok, tak je vzdy snimany cely cas tak, aby bolo jasne vidno, ze to je on. Co sa tentoraz nestalo. Cely ten skok sa sklada z troch samostatnych pokusov. V prvom zabere vidime ako Jackie s cistym oblecenim skace z auta oproti kamere. Behom letu ma vpredu lavu nohu, nasledne presunie dopredu pravu a potom zase lavu nohu. Potom nasleduju tri zabery samotneho skoku v ktorom akterovi nevidime do tvare a behom letu ma vpredu lavu nohu a nasledne pravu a potom dopadne na zem. Nakoniec nasleduje zaber v ktorom Jackie dopadne na zem so zakrvavenym laktom. V HK verzii je naviac stvrty zaber celeho skoku v ktorom jasne vidno, ze sa ten skokan neodrazil od auta ale z vyvysenej casti budovy. Je mozne, ze aj Jackie absolvoval tento nebezpecny kusok a preskok kaskadera dopadol lepsie, ale v zabere, ktory ostal vo filme podla mna Jackie neskace. Nakoniec to je viacmenej jedno. Podstatne je, ze ten samovrazedny kusok niekto naozaj predviedol bez akehokolvek triku alebo pomocnych lan. Dnes uz by sa to ani v HK filmoch nikto neodvazil.(4.9.2018)

Tak tímto filmem Chan konečně dobyl Ameriku. A je to hlavně jeho kaskaderská one-man show, protože "záporáci" v první půlce jen tak mávají pálkami, zatímco ti v druhé půlce zase jen rychle střílejí a destruují. Zoufale tady chybí nějaký pořádný záporák, který by byl Jackiemu důstojným protihráčem. V epizodní úloze se sice objeví "asijská Maddona" Anita Mui, ale jinak tu chybí i obvyklý sidekick. Scénář je neuvěřitelně špatný, ale co s tím, když Jackie hází jeden kaskaderský kousek za druhým, a když se pak divák na závěr při titulcích dozví, že je dělal ještě s nohou v sádře...(23.5.2016)

• - V Hong Kongu film zarobil rekordných 56 911 136 hongkongských dolárov a stal sa tam jedným z najúspešnejších filmov tých čias. (Peter-1307)

• - Později si svůj kotník zvrtl i režisér Stanley Tong, který tak při kompletaci filmu chodil o berlích. (SG-1)

• - Závěrečnou ústřední filmovou melodii s názvem „A Good Conscience“ nazpíval Jackie Chan. V americkém sestřihu filmu chybí. (Rominator)