Rachot v Bronxu

• Hongkong Hong fan qu (více)
Trailer

Keung přijíždí z Hongkongu do New Yorku za svým strýčkem Billem. Ten se bude ženit, prodává svůj obchod v Bronxu a chce si pořídit malou farmu. Obchod od něj koupí dívka Elaine a Bill po svatbě se svou ženou odjíždí. Keung zůstává v obchodě a pomáhá zatím Elaine... Jednoho dne přijde do obchodu Tonyho gang. Kradou a chovají se neurvale. Keung, který ovládá bojové umění, jim udělí pořádnou lekci. Večer si však Tonyho banda na Keunga počká a brutálně ho zmlátí. Jeden z nich, Angelo, ho chce dokonce zastřelit. Zbitého Keunga najde jeho soused, chlapec Danny, jenž je na vozíku a stará se o něj jeho sestra Nancy, která je členkou Tonyho bandy. Oba Keungovi pomůžou. Druhý den ráno však na Keunga opět zaútočí Tonyho muži. Keungovi se jen tak tak podaří zachránit si holý život... V ulici pak dojde k autonehodě mezi muži, kteří si předávají peníze a diamanty. Angelovi se podaří diamanty ukrást a před muži je schová do polštářku z Dannyho vozíku. Nancy se sbližuje s Keungem a omlouvá se mu za to, co mu s Tonyho gangem provedla... Okradení muži zatím hledají diamanty; a nejenom oni – hledá je i Angelo. Jsou přesvědčeni, že je má Tonyho gang, tak po nich jdou. Sblížení Nancy s Keungem vadí Tonymu, a proto se svými muži vyrabuje Elainin obchod. Keung jde za Tonym, dojde ke rvačce, kterou ukončí sám Tony. Keung pak všem přítomným říká, jak nízce žijou. Do toho přichází muž z Tonyho gangu, kterému zabili kamaráda. Vše provedli muži, kterým Angelo ukradl diamanty. Keungovi se podaří zmocnit diamantů, ale muži, kteří je hledají, drží Nancy a Tonyho gang jako rukojmí. Gang, který hledá diamanty, vede muž zvaný Bílý tygr. Ten nechá zničit obchod Elaine, protože se domnívá, že je Keungův. Keung volá policii a radí se s nimi, co má dělat dál... (TV Prima)

Trailer

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s mojim obľúbencom Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi jednoduchý príbeh o mužovi, ktorý sa dostane do pozornosti miestneho gangu a neskôr aj mafii, ale ako to už pri Jackie Chanovi býva, aj ten najjednoduchší príbeh je zárukou dobrej zábavy. Akcie tu je optimálne množstvo, ale tie lepšie súboje sú hlavne v prvej polovici, v druhej sa akcia zmení skôr na iné typy. Najviac sa mi páči akcia v hlavnom sídle gangu, čo predstavuje typický typ Jackieho Chana, teda k boju využíva aj kreslá alebo chladničku a počas tejto scény ma najviac zaujalo Chanovo bránenie protivníkovi vziať fľašu na udretie, ale dosť sa mi páči aj prvý súboj v obchode, ktorý pôsobí drsnejším dojmom. Spomenúť musím aj finálnu akciu so vznášadlom, pretože akcia typu veľký dopravný prostriedok prechádza mestom a ničí všetko pred sebou poteší vždy. Narozdiel od väčšiny filmov Jackieho Chana tu nie je skoro žiadny humor, ale je skôr drsnejší a hlavný hrdina je dokonca aj v jednej scéne úplne krvavý. Jackie Chan sa túžil dostať do Hollywoodu a týmto filmom sa mu to podarilo. Síce patrí medzi jeho lepšie americké filmy, ale väčšine z jeho Hong Kongskej tvorby sa nevyrovná. 73% ()

Djkoma

Příběhová jednoduchost s hromadou dobré akce a špetkou humoru, která nedokáže urazit (hlavně si Jackie všechnu srandu nechává do klidných chvil bez mlácení lidí, což osobně preferuji v každém jeho filmu). Pro mě rázem jeden z jeho nejlepších a nejvyváženějších filmů. Proč taky ne, v Lamborghini se neprojede každý den, stejně jako nedostane nakládačku od nějakého pouličního punkera:). PS: klasické "nepovedené záběry" jsou plné zajímavostí a opět se u nich člověk skvěle baví ()

castor

První skutečný kasovní úspěch na západním trhu. Když pomineme řídký scénář, tak zasloužený. Neuvěřitelné kousky, které hlavní hrdina předvádí, zaslouží smeknout. A jen dokazují, že než začal Jackie Chan blbnout s úplnými braky, byl ve skvělé formě. Situační komiku zvládá levou zadní, akce je bláznivá a nepřetržitá, takže spokojenost. V případě nepovedených záběrů obzvlášť. ()

Flipnic

Takhle mám Jackieho fakt rád!! Jednoduchý děj, umírněný a přijatelný humor, perfektní akční a kaskaderské kousky a naprosto špičkové martial arts scény ... Bojových scén sice není moc, ale těch pár "fightů", které zde Jackie předvede, je fakt bomba a nezadá si ani s aktuálně "úřadujícím Tonnym Jaa" ... nebo je spíše krásně vidět, od koho si Tonny bere ve svých filmech inspiraci ... Každopádně už ta krátká scéna na začátku filmu, kdy nám Jackie předvede, jak se trénuje kung-fu na tom "dřevěném panáku" známého z tolika martial arts filmů, mi vyrazila dech ... Tak neskutečně rychlý ruce a kadenci úderů jdoucích po sobě jsem viděl naposledy (a pouze ...) v Ip Manovi (2008)... Naprosto výbornej akční nářez, který vyloženě dostojí svému názvu ... ()

choze

RACHOTEM V BRONXU se Jackie po neúspěšných pokusech v 80. letech (VELKÝ ZÁVOD 2, OCHRÁNCE) konečně prokopal na americký trh, když tu s ním posbíral 32 milionů (dalších 56 milionů si připsal v Hong Kongu, kde se stal hitem roku a zařadil se mezi Chanovy největší hity vůbec). Při jeho výrobě Jackie nešetřil ani pitvořením a hláškami, pravidelně prokládanými brutálnějšími momenty (baseball s lahvemi, drtička dřeva), ani nápaditými, perfektně ochoreografovanými akcemi (bitka v doupěti gangu, kde mj. proskočí nákupním vozíkem) a šílenými kaskadérskými kousky (skok z nadzemního parkoviště na balkón vedlejší budovy) s neblahými následky (proslulé zlomení kotníku při skoku na vznášedlo, viz. tradiční závěrečný klip se songem o Jackiem. A vystřihl další extrémně zábavnou řadovou chanovku poloviny 90. let. Jejíž finále se - stejně jako pozdější TERČ (kde také mafiáni převálcují pouliční gang) - neobejde bez velkého vozidla a zrušeného baráku. Velmi příjemným bonusem je pak půvabná Françoise Yip (ČERNÁ MASKA). ()

• Při natáčení ve Vancouveru v Kanadě si Jackie Chan zlomil pravý kotník, když skákal z pilíře mostu na vznášedlo. Navzdory zranění byl přítomen na premiéře filmu Drunken Master II (1994), která se konala ve Vancouveru tutéž noc. (SG-1)
  • Závěrečnou ústřední filmovou melodii s názvem „A Good Conscience“ nazpíval Jackie Chan. V americkém sestřihu filmu chybí. (Rominator)
  • Pri americkej premiére bol film premietaný v 1 736 kinách. (Peter-1307)