poster

Rachot v Bronxu

 • Hong Kong

  Hong fan qu

 • Hong Kong

  紅番區

 • Hong Kong

  Hung fan kui

 • anglický

  Rumble in the Bronx

 • Slovensko

  Rachot v Bronxe

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong / Kanada, 1995, 87 min

Režie:

Stanley Tong

Scénář:

Edward Tang

Kamera:

Jingle Ma

Hudba:

Nathan Wang
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mzss1
  *****

  Pro mě rozhodně nejlepší film s Jackiem Chanem. Film je dost dobře pojat i jako komedie s množstvím vtipných scén. Jackie Chan zde předvádí opravdu dost skvělých bojových kousků, hlavně i kaskadérských. Akce je tu dost, samé bojové naháněčky. Vtipné momenty, přívětivá hudba, dobří herci a i záporáci. Co víc si přát. Film má rychlý spád, vůbec nenudí. Celkově hodnotím na 98% = *****(11.11.2012)

 • cyright
  ***

  Co do příběhu a scénaře je tenhle Jackieho film nadprůměrně estúpido. Divák takřka cítí, jak mu při sledování klesá IQ. Na druhou stranu akce je naopak nadprůměrně svěží a vychytaná a naštěstí je jí tam hodně. Takže na dialogy klidně ztlumte zvuk nebo přetáčejte, protože ty nadupané a vtipné bitky a neuvěřitelné kaskadérské kousky za to stojí.(12.2.2011)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrý akčný film s mojim obľúbencom Jackie Chanom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi jednoduchý príbeh o mužovi, ktorý sa dostane do pozornosti miestneho gangu a neskôr aj mafii, ale ako to už pri Jackie Chanovi býva, aj ten najjednoduchší príbeh je zárukou dobrej zábavy. Akcie tu je optimálne množstvo, ale tie lepšie súboje sú hlavne v prvej polovici, v druhej sa akcia zmení skôr na iné typy. Najviac sa mi páči akcia v hlavnom sídle gangu, čo predstavuje typický typ Jackieho Chana, teda k boju využíva aj kreslá alebo chladničku a počas tejto scény ma najviac zaujalo Chanovo bránenie protivníkovi vziať fľašu na udretie, ale dosť sa mi páči aj prvý súboj v obchode, ktorý pôsobí drsnejším dojmom. Spomenúť musím aj finálnu akciu so vznášadlom, pretože akcia typu veľký dopravný prostriedok prechádza mestom a ničí všetko pred sebou poteší vždy. Narozdiel od väčšiny filmov Jackieho Chana tu nie je skoro žiadny humor, ale je skôr drsnejší a hlavný hrdina je dokonca aj v jednej scéne úplne krvavý. Jackie Chan sa túžil dostať do Hollywoodu a týmto filmom sa mu to podarilo. Síce patrí medzi jeho lepšie americké filmy, ale väčšine z jeho Hong Kongskej tvorby sa nevyrovná. 73%(4.4.2007)

 • choze
  ****

  RACHOTEM V BRONXU se Jackie po neúspěšných pokusech v 80. letech (VELKÝ ZÁVOD 2, OCHRÁNCE) konečně prokopal na americký trh, když tu s ním posbíral 32 milionů (dalších 56 milionů si připsal v Hong Kongu, kde se stal hitem roku a zařadil se mezi Chanovy největší hity vůbec). Při jeho výrobě Jackie nešetřil ani pitvořením a hláškami, pravidelně prokládanými brutálnějšími momenty (baseball s lahvemi, drtička dřeva), ani nápaditými, perfektně ochoreografovanými akcemi (bitka v doupěti gangu, kde mj. proskočí nákupním vozíkem) a šílenými kaskadérskými kousky (skok z nadzemního parkoviště na balkón vedlejší budovy) s neblahými následky (proslulé zlomení kotníku při skoku na vznášedlo, viz. tradiční závěrečný klip, podmazaný tímhle songem - http://www.youtube.com/watch?v=zguGxVes6bI ) a vystřihl další extrémně zábavnou řadovou chanovku poloviny 90. let. Jejíž finále se - stejně jako pozdější TERČ (kde také mafiáni převálcují pouliční gang) - neobejde bez velkého vozidla a zrušeného baráku. Velmi příjemným bonusem je pak půvabná Françoise Yip (ČERNÁ MASKA).(28.10.2008)

 • matestlust
  ****

  Paradní choreografie do jinak přitroublého filmu-klasický rukopis Jackie Chana.Ikdyby šlo o extra blbý film,jakmile je tam on a jeho nepřekonatelný bojový styl,vždycky je to pro mě záruka dobré zábavy.Pro nenáročného diváka,který si libuje v bojových filmech jako jsem například já,je tohle určitě moc dobrá podívaná.(28.1.2008)

 • - Když přišla na řadu scéna, kde má Jackie skočit z parkoviště přes ulici na druhou stranu a přistát na domě naproti, zkusil tento kousek režisér Stanley Tong sám, aniž by se zeptal, jestli to někdo z kaskadérů udělá. Zkoušel to za pomoci lan a postroje, ale nakonec od toho upustil, jelikož zjistil, že bezpečnější to je bez nich. Jackie předvedl perfektní skok hned na první pokus. Skok byl snímán čtyřmi kamerami. (SG-1)

 • - Při natáčení ve Vancouveru v Kanadě si Jackie Chan zlomil pravý kotník, když skákal z pilíře mostu na vznášedlo. Navzdory zranění byl přítomen na premiéře filmu Drunken Master II (1994), která se konala ve Vancouveru tutéž noc. (SG-1)

 • - V Hong Kongu film zarobil rekordných 56 911 136 hongkongských dolárov a stal sa tam jedným z najúspešnejších filmov tých čias. (Peter-1307)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace