poster

Rachot v Bronxu

 • Hong Kong

  Hong fan qu

 • Hong Kong

  紅番區

 • Hong Kong

  Hung fan kui

 • Slovensko

  Rachot v Bronxe

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hong Kong / Kanada, 1995, 87 min

Režie:

Stanley Tong

Scénář:

Edward Tang

Kamera:

Jingle Ma

Hudba:

Nathan Wang
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • subic
  ***

  Příběh je tentokrát docela blbost, ale ty akční scény jsou celkem vymazlené, zejména honička v patrových garážích, auto plné balónů a skákání přes ulici z domu na dům. Máme tu potyčky mezi pouličními gangy a mafiánskými hrdlořezy a střelci, kteří jsou tu jak jinak než v oblecích a kravatách. Jde o tom, že "mladý" Číňan přijede do New Yorku ke strýčkovi a všichni se honí za pytlíkem diamantů.(7.11.2018)

 • Peter-1307
  ***

  V tomto filme je už skutočný Jackie ako ho poznám. Humor, nie primitívny, ani pohoršujúci, skvelá choreografia bojových a akčných scén, perfektné výkony kaskadérov a predovšetkým Jackieho samotného. Dej filmu je jednoduchý, ale Stanley Tong to celé zase neutopil len v bitkách i keď ...Klasicky je v závere prezentovaný zostrih záberov z natáčania aj keď tentokrát so spústou zlomenín a bolesti.(9.7.2011)

 • haj
  ****

  Vynikající akční film, který má sice velmi jednoduchý příběh, ale o ten tady přece jenom tolik nejde. Jde hlavně o akci a té je tady až dost. Bohužel ke konci filmu si Jackie zlomil kotník, když skákal na vzducholoď, takže se nedočkáme žádného závěrečného souboje, ale v průběhu filmu si rozhodně na nedostatek akce stěžovat nemůžeme. Celkem by mě zajímalo, jestli Jackie dělal kaskadérský kousek, kdy přeskočí ze střechy parkoviště na protější balkón. Dlouhou dobu se o tom vedly spory, podle některých to skákal režisér Stanley Tong (bývalý kaskadér), podle některých Jackie.(24.8.2003)

 • choze
  ****

  RACHOTEM V BRONXU se Jackie po neúspěšných pokusech v 80. letech (VELKÝ ZÁVOD 2, OCHRÁNCE) konečně prokopal na americký trh, když tu s ním posbíral 32 milionů (dalších 56 milionů si připsal v Hong Kongu, kde se stal hitem roku a zařadil se mezi Chanovy největší hity vůbec). Při jeho výrobě Jackie nešetřil ani pitvořením a hláškami, pravidelně prokládanými brutálnějšími momenty (baseball s lahvemi, drtička dřeva), ani nápaditými, perfektně ochoreografovanými akcemi (bitka v doupěti gangu, kde mj. proskočí nákupním vozíkem) a šílenými kaskadérskými kousky (skok z nadzemního parkoviště na balkón vedlejší budovy) s neblahými následky (proslulé zlomení kotníku při skoku na vznášedlo, viz. tradiční závěrečný klip, podmazaný tímhle songem - http://www.youtube.com/watch?v=zguGxVes6bI ) a vystřihl další extrémně zábavnou řadovou chanovku poloviny 90. let. Jejíž finále se - stejně jako pozdější TERČ (kde také mafiáni převálcují pouliční gang) - neobejde bez velkého vozidla a zrušeného baráku. Velmi příjemným bonusem je pak půvabná Françoise Yip (ČERNÁ MASKA).(28.10.2008)

 • LADAS79
  ****

  Mladý orientáles přiletí do New Yorku( Jackie CHan) na dovolenou aby převzal obchod po stríčku co chce odcestovat na dovolenou se svojí vyvolenou ale děj se převrhne v nečekanou bytku s místními pankáči ale to je neco na novýho majitele obchodního domu aby zabránil nečekanímu zvratu o pověst obchoního domu svrhne se neočekávaná bitka s Jackiem s místními pankáči alevše dopadne ve prospěl Jackie nesputaná honička na motorkách a akční honičky.(9.2.2012)

 • - Bitka ve skladišti se natáčela dvacet dní, protože Jackie Chan musel ostatní herce naučit hongkongský styl boje. (SG-1)

 • - Když přišla na řadu scéna, kde má Jackie skočit z parkoviště přes ulici na druhou stranu a přistát na domě naproti, zkusil tento kousek režisér Stanley Tong sám, aniž by se zeptal, jestli to někdo z kaskadérů udělá. Zkoušel to za pomoci lan a postroje, ale nakonec od toho upustil, jelikož zjistil, že bezpečnější to je bez nich. Jackie předvedl perfektní skok hned na první pokus. Skok byl snímán čtyřmi kamerami. (SG-1)

 • - Kredit kaskadérský režisér (Stunt Director) sdílí Jackie Chan a Stanley Tong. (Rominator)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace