poster

Rachot v Bronxu

 • Hongkong

  Hong fan qu

 • Hongkong

  紅番區

 • Hongkong

  Hung fan kui

 • Slovensko

  Rachot v Bronxe

Akční / Thriller / Komedie / Krimi

Hongkong / Kanada, 1995, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TERRORDROME
  ****

  Jackie ide na svadbu do New Yorku a nebol by to on, keby sa to nezvrhlo na mlátenie s punkermi a mafiou. Ľudia na kašu v plastových vreciach, demolácia budov, šrotovanie drahých áut, jazda vznášadlom ulicou a preskok cez nákupný vozík. Jackie túruje, predvádza svoje kúsky a konečne sa mu podarilo preraziť do ameriky - ALELUJA, chváľme Pána (Chana)! Dej nie je dôležitý, ide len o to nakopať hnusných gangstrov a rozbiť pri tom čo sa dá. No, funguje to.(4.11.2011)

 • mortak
  ***

  Tak tímto filmem Chan konečně dobyl Ameriku. A je to hlavně jeho kaskaderská one-man show, protože "záporáci" v první půlce jen tak mávají pálkami, zatímco ti v druhé půlce zase jen rychle střílejí a destruují. Zoufale tady chybí nějaký pořádný záporák, který by byl Jackiemu důstojným protihráčem. V epizodní úloze se sice objeví "asijská Maddona" Anita Mui, ale jinak tu chybí i obvyklý sidekick. Scénář je neuvěřitelně špatný, ale co s tím, když Jackie hází jeden kaskaderský kousek za druhým, a když se pak divák na závěr při titulcích dozví, že je dělal ještě s nohou v sádře...(23.5.2016)

 • Acrobat
  *

  Rachot síce šikmáči spravili, ale privedením partie nímandov na cestu pokánia bola nepravdepodobná, čierne obleky sa zjavia len tak náhodou, a Jackieho film nevybočil z roviny filmovej komédia s prehliadkou kaskadérskych kúskov Jackieho. Žiadne rachot sa nezaznamenal, dejovo to ide za pochodu. Ženy sa striedajú, radenie scén je hektické. Záverečné vyvrcholenie je zdĺhavé a komediálne seknuté v momente. Rachot v Bronxu je typickým zástupcom Jackieho filmov, ktoré sa ťažko pozerajú vážne, kvôli ich dadaistickému prístupu. Taký Tony Jaa narobil (keď prišiel do Bangkoku zo zapadákova) väčší rámus. (videné 18.02.2020, Filmplus archív)(19.2.2020)

 • antragus
  ***

  Zcela upřímně: jako největší problém filmů Jackieho Chana (podobně jako Seagala) vnímám to, že vlastně pořád dokola točí jeden a ten samý film... A to se prostě nedá uživit. Jejich kvalita je plus mínus pořád stejná, vyšší hodnocení dostávají ani ne tak první kousky, jako spíše ty, které ten který divák viděl dříve, pokud nevyrůstal zároveň s nimi. Nějaké Chanovky už jsem viděl, a víceméně proto dávám za 3. Jednoduše - pobavíte se, občas zasmějete, dostanete to co vždycky... takže pokud vás to ještě baví, OK. Pokud to ale celé začíná nudit, tak vězte, že lepší to nebude. Příběh trošku bizarní a všechno ostatní předvídatelné jako film s Jackie Chanem...(19.9.2012)

 • choze
  ****

  RACHOTEM V BRONXU se Jackie po neúspěšných pokusech v 80. letech (VELKÝ ZÁVOD 2, OCHRÁNCE) konečně prokopal na americký trh, když tu s ním posbíral 32 milionů (dalších 56 milionů si připsal v Hong Kongu, kde se stal hitem roku a zařadil se mezi Chanovy největší hity vůbec). Při jeho výrobě Jackie nešetřil ani pitvořením a hláškami, pravidelně prokládanými brutálnějšími momenty (baseball s lahvemi, drtička dřeva), ani nápaditými, perfektně ochoreografovanými akcemi (bitka v doupěti gangu, kde mj. proskočí nákupním vozíkem) a šílenými kaskadérskými kousky (skok z nadzemního parkoviště na balkón vedlejší budovy) s neblahými následky (proslulé zlomení kotníku při skoku na vznášedlo, viz. tradiční závěrečný klip, podmazaný tímhle songem - http://www.youtube.com/watch?v=zguGxVes6bI ) a vystřihl další extrémně zábavnou řadovou chanovku poloviny 90. let. Jejíž finále se - stejně jako pozdější TERČ (kde také mafiáni převálcují pouliční gang) - neobejde bez velkého vozidla a zrušeného baráku. Velmi příjemným bonusem je pak půvabná Françoise Yip (ČERNÁ MASKA).(28.10.2008)

 • - Později si svůj kotník zvrtl i režisér Stanley Tong, který tak při kompletaci filmu chodil o berlích. (SG-1)

 • - Príbeh sa síce odohráva v New Yorku, ale aby sa ušetrilo, nakrúcalo sa v kanadskom Vancouveri. (Puol)

 • - Další dvě kaskadérky si zlomili nohu při natáčení scén s motorkami. (SG-1)