Lucrèce Borgia

• Itálie

Lucrezia Borgia

Drama / Historický

Francie / Itálie, 1953, 120 min

Filmový romantismus podepřený adekvátní hudbou, obrazově založený na pozdně renesanční klasicizující ikonografii. Tudíž nahá ženská těla jsou spíše v tradici akademické malby, nikoliv Snídaně v trávě.(24.8.2017)

Napriek slušnému rozpočtu a atraktívnemu technicoloru ide v podaní zručného režisérskeho remeselníka len o priemernú záležitosť. Film sa nevyvážené tempo, ktoré zachraňuje druhá polovica a hoci sa môže pýšiť obnaženými ženskými telami, určite to nestačí. Pritom život Lucrécie Borgia má v sebe silný potenciál. Siedme hodnotenie, tretí komentár.(23.5.2018)

,,PREUKAZUJTE ÚCTU ARMÁDE A KU*VÁM." __ Lucréce Borgia je pozoruhodným a nie až tak všedným filmárskym počinom, ktorý by som aj napriek mojim len 3* hviezdičkám vedel rozhodne doporučiť na pozretie. Zaujímavou je už samotná forma. Na jednej strane očarí pôvabná vizuálna stránka s kúzelným modelom mesta ako z rozprávky a zároveň prekvapí, že na rok ´53 je tu bez akéhokoľvek ostychu zobrazená ženská nahota. Dejové rozprávanie je netradične prerušené obsiahlym 20 minútovým intermezzom v polovici filmu a tragický záver, idúci mimo zaužívaných postupov dáva tušiť, že námet bol prevzatý z kvalitnej literárnej predlohy. (3. hodnotenie, 1. komentár k filmu)(12.12.2012)