Ant-Man a Wasp

• Austrálie

• Irsko

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Komedie

USA, 2018, 118 min

Pokračovanie jedného z najviac ´´iných´´ MCU zárezov, si zachovalo podobný postoj, ako jeho starší braček. Drží sa ale zavedených sequelovských pravidiel, čiže drahší, väčší, akčnejší ( a úspešnejší ). Možno sa jubilejným 20. filmom v najúspešnejšej filmovej ságe v histórii mal stať iný, prestížnejší snímok, ale tvrdiť že tento film nieje skvelou ukážkou čistokrvného Hollywoodu, by bolo neprijateľné.(12.7.2018)

Milé a väčšinou aj dosť zábavné, ideálne letné pukance. Poteší, keď marvelovka nie je o vybuchujúcich planétach, ale o záchrane mamky. Evanjelička Lilly si to dosť kradne pre seba, Paul Rudd je v podstate komický sidekick... ktorý má ešte ďalších komických sidekickov. "Bežiaci vtip" o sére pravdy vládne, takisto digitálne omladená Pfeifferka. Občas nejaký vtip nevyznie a prospel by tomu ostrejší zloduch, ale inak to má šmrnc, spokojnosť.(9.7.2018)

Sice to málem vypadalo, že se do kina ani nedostanu, protože uzavírky v Praze jsou vymyšleny tak, aby přesně splnily význam slova "uzavírka". Jasně, ještě se dá nařídit budík na ráno a jít pěšky a doufat, že se mnou nespadne most a věřit, že jednou na Pražskou radnici budou kandidovat postavy z Marvelovskýho světa, protože to jsou v současné době jediný bytosti, který by mohli situaci v Praze změnit. Obávám se však, že jim je dobře ve světě stříbrného plátna, jako třeba tady Ant-Man a Wasp, kteří, ale ve filmu hned nabízí řešení dopravní situace v Praze nebo na D1. Trošku zamrzí, že všechny ty vychytávky a triky jsou až ve druhé půli a tu první jsem si protrpěl. Fajn, nejsem Marvel ultras a nějaký spojitosi mě jistě unikají, ale když se můžu bavit u jiných příběhů z tohoto světa, proč tady musím hoďku čekat ? A to si stejně myslím, že ze schopností těch postav šlo vytřískat jak víc nápadů, tak humoru. Z postav mě nejvíc dostala Ava/Ghost. Hannah je velmi výrazný herecký typ a věřím, že své blockbusterové vedlejší učinkování brzy promění v hlavní role. Moc rád jsem viděl i svou osmdesátkovou velelásku Michelle Pfeiffer i když to digitální omlazení ji tedy moc nesedlo. Film určitě na kino, první půlka nespokojenost, druhá spokojenost za drive, nápady i akci a potitulková scéna zaujala na max. Těším se co a jak bude dál.(9.7.2018)

Rozpočet $130miliónovTržby USA $136,649,610Tržby Celosvetovo $287,582,225 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Pôvodné zoskupenie opäť funguje na výbornú. K tomu Michael Pena to tu riadne solí hláškami, ten tu vládne. Máme tu výdatne zábavný komiksový film, kde sa stále niečo deje, príbeh v pohode, akcia rovnako tak šľape a sedí, trikovo slušné, taký príjemný osviežujúci rodinný film. /videl v kine: 80%/(14.7.2018)

Jako člověk, kterého první Ant-Man těžce nebavil, hlásím strmý kvalitativní vzestup. Dvojka jde okoukanou cestou více postav, více akčních scén a více dějových linií, naštěstí to ale funguje a zabaví to na dvě hodiny všechny věkové kategorie. Nářezová sci-fi, která vám každou scénou vyrazí dech, se samozřejmě nekoná. Pokud se ale smíříte s tím, že Ant-Man takové ambice nikdy neměl, mohli byste si tuhle feel-good jednohubku v pohodě užít. (7/10)(5.7.2018)

Větší týmovou dynamikou a rozšířenými schopnostmi hlavního hrdiny o chlup lepší než první díl a sebevědomým přístupem také překvapivě silná součást celého univerza. Díky tomu, že neuhýbá ze své lupičské podvratnosti, rodinného patosu ani čistě fyzické komiky, je sám Scott Lang (a nyní snad i Hope van Dyne) snadno zařaditelným kouskem skládačky, který umí zazářit i sám o sobě.(7.7.2018)

„Budem ťa volať Ant.Onio Banderas.“ Žiadne veľké (ani malé) nadväzovanie na predchádzajúce marvelácke udalosti sa nekoná – Scottova neprítomnosť v Avengers 3 je vysvetlená v 30-sekundovej potitulkovej scéne a hotovo (SPOILER A v podstate ani to nie, pretože sa odohráva PO "lusknutí prstov" SPOILER). Nuž... čakal som viac. Scott alias Paul Rudd je však sympaťák, takže mu to (možno) prepáčite. Evangeline Lilly je o čosi akceptovateľnejšia, než minule, nakoľko má lepší účes (áno, niekedy tak málo stačí). Douglas sa však z pozície rošťáckeho mentora prehral v tak troška zmrda, ktorý síce od začiatku do konca zostáva kladnou postavou, ale medzi riadkami sa správa ako nie zrovna najmorálnejšia postava a občas je na facku. Pričom jeho kombinácia s Michelle Pfeiffer nie je až taká veľká vec, ako sa (zrejme) čakalo. To Michael Peña (ako šéf mimoriadne stoickej bezpečnostnej agentúry) je tradične svoj, kradne si všetky scény a možno by nebolo od veci dať mu spin-off. Film sem-tam horšie odsýpa a citové výlevy sú poriadne sladká limonáda, tak ale zas na druhej strane musím uznať, že ma dojali. Občas vidno podozrivý strih (trojica hrdinov ukradne budovu, zrazu STRIH a sú v bezpečí doma). Akcia - v prvej polke je to dialógová situačná komédia, ale v druhej sa to po akčnej stránke rozbehne a začne to byť plné nápadov (PEZ, hrátky so zmenšovaním a následným zväčšovaním vozidiel, sérum pravdy, čajky). Scenár je šitý horúcou ihlou – Scott X rokov v pohodičke zvláda domáce väzenie, no doslova niekoľko hodín pred úspešným koncom sa ocitne v problémoch, rovnako tak predstavy tvorcov o fungovaní domáceho väzenia sú troška dosť skreslené. A vedľajšia dejová linka s Ghost a Laurenceom Fishburneom dosť slabá. Napriek tomu ma to bavilo. 70 % Cinemax TN 2018(10.7.2018)

• choze

Jedničku jsem lehce nadhodnotil, protože mi padla do noty, dvojku možná lehce podhodnotím, protože jsem se docela nudil. Tentokrát jsem měl pocit, že se na rodinnou podívanou tlačí až moc, fóry jsou až moc repetitivní a slabé a ty dvě slušné akční scény jsou na dvouhodinový film dost málo. Zároveň stále platí, že scénář nepřekvapí - vlastně mi celé to honění se za komponenty/laboratoří přišlo celkem nudné - a záporáci jsou nevýrazní. A Michelle Pffeifer se spíš ukáže, než že by něco zahrála, i Douglas je mdlý a tak opět boduje hlavně Peňa.(6.7.2018)

První Ant-Man je možná moje třetí nejoblíbenější Marvel (po Thorovi 3 a Iron Manovi 3), ale tady jsem se nudil. Rudd působí podivně ne-fresh, nevýrazný konflikt, kde o nic moc nejde, nemá moc čím získat mou pozornost a vlastně přemýšlím o nějaké třetí věci, co se o tom filmu dá vůbec napsat. Má to všechny vady, které jsem popíral u jedničky.(28.6.2018)

Lepší než jednička. Více: https://www.youtube.com/watch?v=9Jcg7R40cTw&t=59s(7.7.2018)

Křeček v noční košili 2! Pohodová rodinná zábava, ozvláštněná o kvantové hrátky. Příběhově navazujeme přímo na první díl s odklonem k Občanské válce. Akce je vymazlenější, zvětšování a zmenšování věcí hraje větší roli. Honička po San Francisku doslova hýří nápady. Wasp valí víc než samotný Ant-Man. Odehrává se těsně před a během Infinity War, ale nic nového nám neprozradí, což je malinko škoda. Sakra ukradli nám laborku!(4.7.2018)

Cejtim to. Začínám na tom bejt fakt závislej, třikrát do roka mi to nějak přestává stačit! Zas mi v kině bylo na dvě hodiny patnáct let, zase mi naposledy od Avengers svítily očička nadšením a vrněl jsem blahem nad pestrostí a dynamikou akčních scén... Co ve mně probouzí comicsové blockbustery od Marvelu, to se nedaří žádným jiným - ať už hraným či animovaným - filmům anebo seriálům. Tohle je holt jinej level zábavy, kterej z fanoušků dělá malý děcka a vstřikává jim do žil ono magické něco, pro co stojí za to žít. Jakkoli banálně to může znít.(8.7.2018)

Nejlepší sequel v MCU? Rozhodně ne, ale zároveň bych tu neviděl kvalitativní sešup oproti prvnímu dílu. Dvojka si zachovává svůj status menší marvelovky pro nepoměrně menší publikum, věřím, že i tentokrát spousta marvel konzumentů Ant-mana vynechá, tím spíše, že se tentokrát obejde bez účasti libovolného Avengera. Z nováčků mě nejvíce potěsil Laurence Fishburne, který mě sice mega otrávil v druhém Johnu Wickovi, tady si ovšem roli vybral velice dobře a klidně bych si tipnul, že Feige někdy v budoucnu plánuje prequel s původním Antmanem, Wasp a Goliathem. Po druhém shlédnutí budu hádám moudřejší, napoprvé nadšení nepřišlo a překvapilo mě, kde se bere tolik chvály na záporáky, kteří nejsou vůbec ničím výjimeční oproti ostatním generickým postavám z dřívějška (jeden Thanos už tu letos byl) a mnohem více mě bavila linka Michaela Douglase a Michelle Pfeiffer. Gagy i tentokrát zvládl Peyton Reed obstojně, ovšem napotřetí už bych na to nesázel a tvůrčí tým malinko obměnil. Ps : viděno v dabingu, naštěstí jsem to po čase přestal vnímat, ale dojmům to rozhodně mírně uškodilo..(5.7.2018)

Spousta situací vtipných k zbláznění stejně jako v prvním dílu, ale na rozdíl od něj párkrát také závan humoru za každou cenu. Snad jsem čekal, že bude hlavní hrdina o trochu dospělejší a že bude zápletka o něco vážnější - osudovější (mnohem více než ten hlavní mě zajímal příběh Hanka a Janet), ale to se nestalo a v závěru filmu mi došlo, že něco takového by Ant-Manovi vlastně možná ani neslušelo. Možná.(8.7.2018)

Že by to bolo lepšie ako prvý Ant-Man nemôžem povedať. Prišlo mi to rovnako dobre. Možno o chlp lepšie. Aspoň príbeh bol zaujímavejší. To čo sa veľkosťou mravca nakuslo v závere prvého Ant-Mana a tam kde skončil Captain America: Civil War tu sa v tom pokračuje. Scott ma domáce väzenia za to, že pomáhal Kapitanovi a Hank s Hope, ktorá sa stala Wasp (a jej postava je ešte lepšia) sa snažia zachrániť maminu Janet. Medzi tým sa objaví zaujímavý záporak, ktorý hlavnú trojku naháňa celý film. Dvojka je viac vtipnejšia ako jednotka (Michael Peña a jeho kumpáni zas dostanú priestor sa predviesť) a celé je to viac odľahčené a to s toho robí celkom pohodový film, no viac s toho nevytiahne, aj keď akcie majú fakt dobre nápady. Ant-Man and the Wasp je tradičný sequel, ktorý neohromí, ale na tu chvíľku príjemne zabaví. P.S.: po-titulkové scény sú dve a ta prvá, pekne nadväzuje na Infinity War. Obľúbený soundtrack: It Ain't Over Till the Wasp Lady Stings, Prologue. 70% - 3*(17.7.2018)

• JohnnyD

Mizerne vyrozprávaný (prvých dvadsať minút sú len flashbacky a krkolomné expozičné vysvetľovačky) príbeh akoby z jednej priemernej časti Flasha natiahnutej na dvojhodinovú stopáž a so sileným nevtipným humorom (kým Michael Peňa v jednotke kraľoval, tu je to trapas za trapasom). Tento paškvil prešiel rukami piatich scenáristov počas troch rokov? Okrem toho Peyton Reed je úplne mizerný režisér a film nemá (s výnimkou asi päťminutovej scény v kvantovej zóne) žiadnu atmosféru a ani náznak štýlu. Je síce fajn po dlhšom čase vidieť Michelle Pfeiffer, i keď viac menej len v cameo role, ale drvivá väčšina zúčastnených nepredvádza nič (strašná škoda nevyužitého Waltona Gogginsa!). Nakoniec jednoznačne najlepšia herečka vo filme je desaťročná Abby Ryder Fortson, ktorá predvádza lepší komediálny výkon než veterán Paul Rudd.(17.7.2018)

Další marvelovka pro kidy ale bavil jsem se setsakramentsky. Akce nebyla nikdy vtipnější :) [Cinestar Anděl](4.7.2018)

Film pro celou rodinu z dílny a světa Marvelu. Takhle nějak bych tento snímek charakterizoval jedné větě. Ant-man díky své minulosti a rodině je jasný tip pro takovýhle film, takže je naprosto logické, že toho filmaři využili a opět vytvořili něco co je jiné než strážci, avengeři, spidermani a další. Dobře se na film kouká a přestože to není žádná nabušená jízda drží si kvalitu a jako celek funguje. Teď když nad tím zpětně přemýšlím, bylo mi vlastně úplně fuk že hlavní záporné postavy vlastně nefungují, nebyl zde primární souboj dobrá a zla. Ale přežil, neublizovat hodným lidem a být se svými blízkými. A taková linka je vedena celým snímkem.. Za mě 75%(7.7.2018)

Vzhledem k tomu, že ve většině zemí světa je film přístupný od 12 - 13 let, včetně nás, nejedná se o snímek pro celou rodinu. Popravdě, pokud člověk odhlédne od žádoucího násilí, které je v comicsech se superhrdiny nezbytné, pak většina dialogů musí malým dětem, ano, těm pětiletým prckům v kině pode mnou, zůstat utajena stejně, jako samotné konání postav. Chápu snahu vydělat, ale proč zatraceně nejít cestou, co tak pěkně vyšlapal Deadpool? Možná by bylo lepší, kdyby řežbu doprovázela krev a smrt, jelikož tohle je pro děti daleko horší - myslí si pak chudinky, že zmlátit někoho ve skutečnosti je stejné jako ve filmu. Ale dosti moralizování. Z hlediska vhodnosti kočkopes, z pohledu dobrodružství zábavná jízda. To neustále zmenšování a zvětšování lidí i věcí nemělo chybu. Už se nikdy nebudu posmívat Hello Kitty...(7.7.2018)

A je to tu znova. 20. marvelovka v pořadí a vlak pořád jede. Peyton Reed se vrací s režií, a to je jenom dobře. Děj se posouvá o dva roky a dost jej poznamenaly události Civil War. Scott má domácí vězení a Hank s Hope jsou psanci. Scottovi kámoši se poctivě živí jako navrhovatelé zabezpečení domácností. Když se naskytne možnost, že by se mohla vrátit Hankova žena Janet, hodlají se toho s Hope ujmout. Scott je do toho taky zapleten. Tato technologie ale samozřejmě láká a další lidi a tím začíná nekonečná honička o to, kdo ji získá. Film srší humorem stejně jako jeho předchůdce. O většinu fórů se zase stará Michael Peña. Akce je taky dost dobrá. Možná mi tu trochu vadila nepřítomnost nějakého výrazného záporáka. Do děje zavítá pár nových postav, které ho oživí. Nemůže samozřejmě chybět Stan Lee. Potitulková scéna nám odhalí propojení filmu s událostmi Infinity War. Máme se na co těšit. :) Letos už teda jenom Venom. I mravenci jsou opět super. "Je to sérum pravdy!" :D(11.7.2018)

Žasnu.. o hodně lepší než předchozí díl.. super příběh, záporáčka byla sexy, hrátky se zvětšováním a zmenšováním využili tvurci na plno.. co víc napsat snad jen doporučit.(13.7.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10