Ant-Man a Wasp

• USA Ant-Man and the Wasp (více)

Filmový svět studia Marvel se rozrůstá o snímek Ant-Man a Wasp, který je novou kapitolou o superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. Po událostech filmu Captain America: Občanská válka musí Scott Lang čelit následkům svých rozhodnutí nejen jako superhrdina, ale i otec. Sotva se mu podaří najít rovnováhu mezi osobním životem a povinnostmi, které má jako Ant-Man, objeví se Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou naléhavou misí. Scott musí znovu obléci zmenšovací oblek, naučit se bojovat po boku Wasp a pomoci jí odhalit tajemství z minulosti. (Falcon)

Milodar

Je to stejně dobrý jako jednička, jen bohužel vše je tak dokonale načasované, až to působí strašně uměle. Jako tanečky v muzikálu. Dokonce i když se vrátili Pymovi z nějaké té kvantové prdele, tak nejdříve si vylezla na scénu paní Pymová a až po chvíli pan Pyj, prostě aby bylo vše dokonale načasované, divák si mohl vše vychutnat. Ale v realitě by to tak asi nebylo, že. Ghost se doufám zase objeví/neobjeví, Goggins a Peňa by mohli taky objevit nějakou tu superschopnost, nebo dostat aspoň marvel oblek. ()

Foxhound#1

Můj poslední opožděný dílek do skládačky MCU fáze 1-3. Nic jsem od filmu nečekal, ani nějaké závažné zvraty a možná i proto jsem se bavil víc než dobře. Film je vlastně jen takové vysvětlení, proč v IW Scott nebyl a jak se vlastně dostal mimo realitu, i když to je až v potitulkové scéně. ()

Mleako

Tentokrát si natáčení dirigoval Peyton Reed od úplného začátku a všechny prvky prvního dílu vyladil podle sebe k dokonalosti. Ant-Man a Wasp se neberou moc vážně, má to svižné tempo, více zábavných hrátek s velikostí, dobře zrežírovanou akci a sympatický humor, který je ale leckdy na hraně trapnosti a nemusí sedět každému. Pořád ale v hlavě vyskakuje ta myšlenka, že je to jen víc toho samého a že by to chtělo ještě něco navíc. ()

Marius_ss

Určite dobrý film, ktorý aj nadchne aj pobaví, no skôr ako Marvel film a súčast univerza mi to pripomínalo rodinnú sci-fi komédiu. Takže hodnotenie znova zráža to čo s čim mam mu MCU častý problém, malo epické a osudove, viac detské a vtipné (vtipné na úrovni 15-ročných detí). ()

H4ku11

V podstate som chcel vidieť iba potitulkovú scénku a od filmu som nič nečakal. A tak to aj dopadlo, až na to, že ani tá scénka za nič nestála. ()

Marys

Svieže, vtipné, dobre zapadá do skladačky, no zázraky čakať netreba. Pohodové odľahčenie po prvej Infinity War. S výnimkou potitulkovej scény, samozrejme. ()

Jaro_slav

Na jednu stranu je dobře, že téma Ant-Mana je vícenálevovej čaj a i druhej film dokáže přijít s něčim novym, na druhou stranu je smutný, že ani jeden z pěti scénáristů se nepokusil postavu hlavního záporáka napsat trošku zajímavou, což přitom v margelovskym vesmíru dovedou. Product placement vozů Hjóndé byl okatej, ale ne otravnej. Audi to umí debilnějc. Slabší osmdesátka. ()

Milky.

V podstatě to hodnotím asi stejně jako první díl. Tento se akorát víc soustředí na Wasp a je tam víc mambo džambo technických průjmů a z prstu vycucané fyziky, kdy má zmenšený člověk pořád kinetickou energii velkého, ale na zmenšený barák se to nějak nevztahuje. No budiž, je to Marvel a je to čistě jen letní popcorn pro pobavení. Antmana jsem v MCU vždycky tak nějak považoval za ten malý béčkový filmek, co chce pobavit v mezičase mezi těmi většími s lepšími postavami. A samozřejmě jako obvykle záporačka s nevyužitým potenciálem. Ale budiž, bavil jsem se a dám zase 4 ikdyž si za týden nevzpomenu, co se tam vlastně dělo. ()

Imrwere

Zdar jak sviňa. Nebo Zdar jako prase? Nééé, sviňa … Opět se po určité odmlce budu věnovat poslední návštěvě kina a to po zhlédnutí dosud nejnovějšího snímku od MCU, tedy snímku Ant-man and the Wasp. Stejně tak jako původní film, i tentokrát se studio nezaobíralo zbytečnou složitostí zápletky, ale spíše sázelo na otřepaný motiv rodinného filmu, takže projekce je vhodná i pro nejmenší diváky. Co se týče prvního Ant-mana, na kterého jsem také dosud recenzi nenapsal, což mimochodem také hodlám napravit, jelikož se chystá jeho vysílání na televizních obrazovkách, tak zde jsem při pročítání různých článků našel snad jedinou odchylku názorů. Údajně tento Origin nepotřebuje znalost žádného předešlého filmu. To je sice pravda, ale ne tak úplně, když důležitou součástí filmu byl boj mezi mravenčím hrdinou a Falconem přímo v sídle Avengers. I když nepochybuji o tom, že Áčkové logo na budově bylo divákům cizí, pokračování Ant-mana už menší znalost vyžaduje, když se děj samozřejmě opírá o původní film, tak i navazuje na následky z občanské války, kde se Scott v Hankově obleku také objevil a hrál důležitou roli. Takže, pokud jste tento film ještě neviděli a nechcete tápat, doporučuji zhlédnutí nejprve prvního dílu a poté i Civil War, tedy posledního filmu trilogie Captaina Americy. A teď tedy k samotnému filmu Ant-man and the Wasp… Marvel si v poslední době hodně zakládá na vtipnosti, což zde ohromně zafungovalo a když jsem svou hloupostí porušil zásadu a vzal si do sálu kýbl Coly, myslel jsem že si v následujících dvou hodinách stříknu do trenek. Další, co se vtipnosti i tradice týče, bylo vynikající cameo Stana Leeho, čili o komiksovou legendu nejsme ochuzeni ani tentokrát. Nad čím bych se ale rád pozastavil, to tentokrát nebudou záporáci, přestože tajemná Ghoost působila opravdu dokonale, mnohem více uznání si zaslouží v mluvě nezastavitelný Luis, jehož nám Michael Peňa představil už v jedničce a také nově nasazený Randall Park, kterýž zahrál též velice vtipného Agenta Jimmyho. Nutno ale doplnit, že velice pobavil i sám Hank Pym. Ten sice prvotně působil dost nevrle, když nemohl Scottovi přijít po událostech z Občanské války na jméno, ale zejména při velikostních trampotách hlavního hrdiny sypal výtečné hlášky. Akce skvělá, vizuál a kamery také pracují na skvělé úrovni, režie Peytona Reeda zklamat snad ani nemohla a celkový dojem také hodně vylepšil Laurence Fishburne, kterého mám opravdu moc rád. Pastvou pro oči však byla krásná Evangeline Lilly v roli Hankovy dcery Hope, jíž není nutné představovat. No a abych to nějak uzavřel, pokud jste viděli desetileté vyvrcholení, chcete-li ejakulaci studia, jmenovitě třetí dílo Avengers pod titulem Infinity War a říkáte si, kde Ant-man byl, tento film vše vysvětluje a na čtvrté Avengery, kteří vstoupí na plátna kin příští tok, je skvělým lákadlem. To sami můžete vidět v jedné ze dvou aftermovie. To druhé sice nikterak důležité není, ale hodně pobaví. Mně osobně na filmu něco málo chybělo. Nepovím přesně co, ale čekal jsem ještě o špetku více akčních scén, proto tentokrát hodnotím 85%. () (méně) (více)

Mimomisu

Ale jo, prvni dil mi prisel v tom, co chtel delat (tzn rodinneje oddechovej film) lepsi. Docela o dost vlastne. Ale tohle porad funguje. Skoda nevyuzite zaporacky. Jednohubka, kteraplni svuj ucel (i kdyz by to mohla delat o dost lip teda) ()

WayDott

Prvních 40 minut jsem se trochu nudila, jo pak se to rozjelo. Nejedná se u mě o nejoblíbenější postavu z Marvela, ale bylo to dobrý. Občas jsem se i bavila. Jako ve všech Marvelovkách tu byl zase děda Stan Lee, který hraje ty svoje 10 vteřinovky v každém filmu od Marvela. ()

Mikino00

Pohodový milá rodinná podívaná, tak akorát odlehčená a humorná. Spousta sympatických postav, slušný příběh a slabší záporná postava. Příjemná změna po osudových Avengers. ()

bobstock

Je to zábavné a osvěžující do letních večerů po pár drincích s kamarády. Navíc má mravenec a vosa výhodu se zvětšováním či zmenšováním do opravdu pidi rozměrů a v oblasti kvantových částic je to fakt science. A ještě navíc Mr.kapitán USA mě nijak nechyběl. 65% ()

Yardie

Jako předchozí Ant-Man slabších 80%. Pokračuje na vlně prvního dílu, kdy je to odlehčené, plné humorných dialogů a situací, nebere se to absolutně vážně a je to takové na pohodu. Opět pobaví různé vtipné záležitosti související se zmenšováním, kdy tyto nápady opravdu pobaví nebo alespoň zaujmou a člověk ocení kreativitu tvůrců. Nejde tady čekat nějaké napětí, je jasné, jak to dopadne, nedočkáme se ani nějakých překvapení. Je to prostě jednohubka, u které se člověk odreaguje, pobaví, uvolní a užije si to. Nejsou to Avengers či zbylé příběhy z MCU. Je to jiné, ale je to fajn. Howgh! ()

Eterninox

Kvintesence "prostě další marvelovky". Etablovaný hrdina a jeho parta bez valného vývoje a zaběhlý vypravěčský modus operandi, který si zachovává svůj lehce distinktivní tón, ale chytře se vyhýbá "světazkázným" zápletkám nedávných Avengerů. Řemeslně velmi dobře udělaná lehká zábava, kde už naprosto mizí rozdíly mezi technologií a magií, příběh i motivace postav fungují především jako pojivo mezi rychle odsýpajícími vtípky, a zážitek z filmu vyšumí do pár hodin. Komu stačí "více toho samého", hurá do kina; kdo chce od komiksových filmů něco víc, radši si znovu pusťte Strážce. 65% ()

maty39

Druhý Ant-Man je možná o chloupek lepší než první díl. Rozhodně má lepší akci a Evangeline Lilly, jejíž postava mě hodně překvapila. Příběh je možná opět zapomenutelný, záporák prakticky není, ale na druhou stranu je to překvapivě zábavná rodinná komedie, která má pekelné tempo a Michaela Peñu. ()

Jaroslaf

Solidně vypointovaný humor neustále si hrající s myšlenkou zmenšování hlavního charakteru, ale i věcí okolo něj je ve výsledku mnohem zábavnější a srdečnější než takový deadpool 2. Infantilnější lidé si u tohoto snímku stejně jako u jedničky budou chrochtat blahem a lidé se zkušeností s halucinogenními látkami ještě víc .) Musím opravdu vyzdvihnout zde tolikrát zmiňované "kvantové světy," jejichž zpracování jsem nikde jinde tak úchvatné neviděl. Jediné mínus je viditelně stárnoucí obličej Paula Rudda, (ale třeba Douglase ne, ten vypadá furt skvěle dědečkovsky) pupkatý Morfeus, kterýho vám je fakt líto a značně generická orchestrální hudba. Ve výsledku ale mnohem lepší než předešlí Avengers: Infinity War. ()

Kit Harington míří mezi Eternals

Kit Harington míří mezi Eternals

24.08.2019

V Kalifornii v těchto dnech probíhá D23 Expo, takový malý Comic-Con studia Disney, a tak není divu, že internet zaplavují informace týkající se nové streamovací služby, Star Wars a samozřejmě Marvelu… (více)

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

10.11.2018

Fanoušci filmového Venoma si asi můžou začít mnout ruce. Zdá se, že studio Sony totiž po nečekaném úspěchu hláskujícího antihrdiny s tváří Toma Hardyho (Dunkirk) oznámí pokračování každým dnem.… (více)

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

7. Filmový víkend ČSFD je tady

7. Filmový víkend ČSFD je tady