Ant-Man a Wasp

• USA Ant-Man and the Wasp (více)

Filmový svět studia Marvel se rozrůstá o snímek Ant-Man a Wasp, který je novou kapitolou o superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. Po událostech filmu Captain America: Občanská válka musí Scott Lang čelit následkům svých rozhodnutí nejen jako superhrdina, ale i otec. Sotva se mu podaří najít rovnováhu mezi osobním životem a povinnostmi, které má jako Ant-Man, objeví se Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou naléhavou misí. Scott musí znovu obléci zmenšovací oblek, naučit se bojovat po boku Wasp a pomoci jí odhalit tajemství z minulosti. (Falcon)

paascha

Ukecanej komixák je další vývojový stádium zamilovanýho pubertálního komixáka...tenhle má aspoň parádní mašinky ()

3497299

horší, než předchozí film, ale stále celkem uspokojující nevinná zábava; ty zápletky, kdy nějaká hodná postava se chová jako idiot a škodí všem ostatním, protože je něčím zaslepená, ale pak si to uvědomí, mi už začínají trochu lézt krkem; btw, když se auto zmenší, zmenší se také obvod kol, čili aby auto pokračovalo stejnou rychlostí, musí patřičně vytúrovat motor do potřebných otáček + další fyzikální zákony a jejich role v příběhu je pure pleasure ()

Fiftis

Film je opäť značne detinský a skôr sa snaží byť groteskovo zábavný, než aby si robil starosti so zápletkou alebo hlbšími emóciami. Dočkáme sa najrôznejších gagov sa zväčšovaním / zmenšovaním, ale je ich vlastne prekvapivo málo a ich nápaditosť je prekvapivo nedostatočná. Pri akčných, trikových a smiešnych scénach sa divák aspoň nenudí. Ale scenár je naozaj veľmi chatrný a pripomína nejakú triviálnu počítačovú hru, kde musíte zohnať objekt X, aby ste vykonali akciu Y, ale ukradne vám ho záporák Z, takže musíte najskôr za ním, atď. atď ... Scény, v ktorých sa vážne rieši manželská alebo rodičovská láska, sú potom takmer k neprežitiu. Paul Rudd je sympaťák, ale má v scenári príliš málo príležitostí prejaviť svoj komediálny talent. Michael Peña a jeho dvaja kolegovia sú opäť absolútne nevtipní a najradšej by som ich zabil. ()

Shakers

Že by to bolo lepšie ako prvý Ant-Man nemôžem povedať. Prišlo mi to rovnako dobre. Možno o chlp lepšie. Aspoň príbeh bol zaujímavejší. To čo sa veľkosťou mravca nakuslo v závere prvého Ant-Mana a tam kde skončil Captain America: Civil War tu sa v tom pokračuje. Scott ma domáce väzenia za to, že pomáhal Kapitanovi a Hank s Hope, ktorá sa stala Wasp (a jej postava je ešte lepšia) sa snažia zachrániť maminu Janet. Medzi tým sa objaví zaujímavý záporak, ktorý hlavnú trojku naháňa celý film. Dvojka je viac vtipnejšia ako jednotka (Michael Peña a jeho kumpáni zas dostanú priestor sa predviesť) a celé je to viac odľahčené a to s toho robí celkom pohodový film, no viac s toho nevytiahne, aj keď akcie majú fakt dobre nápady. Ant-Man and the Wasp je tradičný sequel, ktorý neohromí, ale na tu chvíľku príjemne zabaví. P.S.: po-titulkové scény sú dve a ta prvá, pekne nadväzuje na Infinity War. Obľúbený soundtrack: It Ain't Over Till the Wasp Lady Stings, Prologue. 70% - 3* ()

lamps

Těžká pohodička a pro mě velké překvápko. Ant-Man zůstává svůj, prdí na osudovost Avengerů a přináší sympatickou oddechovou jízdu, která zvládá pracovat s hodně postavami a celou dobu drží pohromadě, přestože humor je občas repetitivní a akce natolik cheesy, že je klaďasům skoro zbytečné fandit. Stylisticky žádná velká třaskavina, ale Reed sype z rukávu dostatek zábavných nápadů, hrdinové jsou sami o sobě vesměs skvělí (stejně tak i jejich představitelé) a vyprávění dobře graduje a smysluplně spojuje hned čtyři aktivně jednající subsvěty. Vážně jsem se bavil a provinile se fakt necítím... ()

filmfanouch

Marvel Cinematic Universe slaví 10 let a servíruje svůj 20. film. Za těch několik let se musí na Marvelu ocenit, že opravdu dokáže střídat žánry a styly. Ant-Man a Wasp je letošní třetí a poslední Marvelovka a přichází po Black Pantherovi a Avengers: Infinity War. Black Panther je stylový, vizuální, inteligentní, akční film, který dokáže perfektně pracovat s postavami a politikou uvnitř celé Wakandy. Avengers: Infinity War jsou poté epickou, emocionální, zakončovací řezbou celého tohoto vesmíru, které navíc má překvapující závěr, ze které se několik lidí vzpamatovává dodnes. A několik si lidí si říkalo jak na tyhle dva filmy může Ant-Man navázat. A víte co? Ant-Man na to zvysoka kašle. Zatím co Black Panther a Infinity War jsou dva velké filmy ve kterých se bojuje o spoustu životů a v podstatě osud ať už světa nebo vesmíru, Ant-Man si jede ve své osobní rovině kde především myslí na rodinné hodnoty. A vůbec to není na škodu. Jedničku Ant-Mana dodnes beru velmi povedenou Marvelovku, kterou však řadím do jedné z těch slabších, možná dokonce do TOP 5 nejhorších marvelovek. Musel jsem na ní ale ocenit skvěle vybraného Paula Rudda, Michaela Douglase v mentorské roli,celkově vedlejší postavy a především několik výborných vizuálních nápadů. Byl to ale pořád výrazně menší film, což neberte jako výtku. U dvojky ale jako by někdo šlápl na plyn a natočil o hodně povedenější a zábavnější zábavu. Je přitom zajímavé, že za kamerou zůstává rutinní Peyton Reed, který točil i jedničku kterou měl původně točit Edgar Wright. Místy to ale vypadá jako kdyby Wright nakonec zrežíroval dvojku, protože Ant-Man a Wasp mi hodně připomíná něco co by točil Wright kdyby se dostal k Ant-Manovi. Wright by se sice možná utrhl ze řetězu daleko víc, hodně vzdáleně jsem si ale občas u zábavných scén vzpomněl na Wrightovu trilogii krve a zmrzliny. Ve dvojce je vlastně o hodně všeho. A to i vizuálních nápadů, které prostě šlapou a jsou povedenější než u jedničky. Postavy, které v jedničce šlapali, ve dvojce šlapají ještě daleko víc-Luis, Dr. Pym a především Hope. Především Hope si krade téměř každou scénu pro sebe a opravdu se stává jednou ze dvou hlavních postav filmů. A to to byla v jedničce taková nevýrazná myš. Nové postavy jsou poté perfektní- Laurence Fisburne od začátku pasuje jako Bill Foster mnohem více než jako Perry White v konkurenčím DC Extended Universe, Walton Goggins jako vždy dělá radost co se objeví na plátně, Hannah John-Kamen dokázala stvořit pohlednou a charakterně zajímavou postavu a Michelle Pfeiffer... to je prostě castingová trefa a i když by stálo za to vidět znova Douglase a Sharon Stone pohromadě (klidně i bez sekáčku na led), ve scéně kdy se Dr. Pym a jeho žena po letech znova potkají na plátně prostě srší jiskry. Ant-Man a Wasp ale podle mně zároveň funguje jako perfektní rodinný film. Zrovna před shlédnutím filmu jsem měl v televizi možnost znovu vidět Návrat do budoucnosti, který považuju za jeden z nejlepších rodinných filmů všech dob. A víte vy co? Ant-Mana a Wasp nyní považuju také za jeden z nejlepších rodinných filmů. V Ant-Manovi a Wasp opravdu nehrozí žádný atomový výbuch, hromadné vyvraždění ani zničení města. Jde pouze o to, aby otec s dcerou našli svojí ženu a matku. Především ke konci tak vznikne spoustu emotivních scén, které prostě musí každé dohnat k nějaké té slzičce. Nechci psát obligátní Marvel to zase dokázal, ale pravda je, že to prostě zase dokázal. Zase se mu prostě povedlo natočit něco jiného a nešlápnout při tom špatnou nohou. Perfektní rodinná zábava, kterou táhnou perfektní vizuální nápady, rodinné dějové oblouky a herci, kteří do svých postav dávají všechno. Takže trojku prosím! () (méně) (více)

JohnnyD

Mizerne vyrozprávaný (prvých dvadsať minút sú len flashbacky a krkolomné expozičné vysvetľovačky) príbeh akoby z jednej priemernej časti Flasha natiahnutej na dvojhodinovú stopáž a so sileným nevtipným humorom (kým Michael Peňa v jednotke kraľoval, tu je to trapas za trapasom). Tento paškvil prešiel rukami piatich scenáristov počas troch rokov? Okrem toho Peyton Reed je úplne mizerný režisér a film nemá (s výnimkou asi päťminutovej scény v kvantovej zóne) žiadnu atmosféru a ani náznak štýlu. Je síce fajn po dlhšom čase vidieť Michelle Pfeiffer, i keď viac menej len v cameo role, ale drvivá väčšina zúčastnených nepredvádza nič (strašná škoda nevyužitého Waltona Gogginsa!). Nakoniec jednoznačne najlepšia herečka vo filme je desaťročná Abby Ryder Fortson, ktorá predvádza lepší komediálny výkon než veterán Paul Rudd. ()

sheen

Další marvelovka pro kidy ale bavil jsem se setsakramentsky. Akce nebyla nikdy vtipnější :) [Cinestar Anděl] ()

Cappuccino

Aj druhý Ant-Man bohužiaľ patrí k priemerným marvelovkám. Na jedno sledovanie neurazí, no na druhý deň ani nebudem vedieť, že som ho videl. Celkový konflikt je príliš nevýrazný a snímka v podstate nemá žiadneho záporáka. ()

misterz

Celkom slušná Marvelovka. Humoru som síce čakal viac, ale aj to čo tu bolo potešilo. Rozhodne sa na to nepozerá zle, a čas pritom zbehol ako voda. Taký nenáročný, relaxačný pukanec s jednoduchým príbehom a peknými akčnými scénkami. Lepší priemer. 65/100 ()

Satan

Opodstatněnost tohoto sequelu je v podstatě díky potitulkové scéně, jinak se jedná o zbytečné pokračování, které občas pobaví a má jednu pěknou automobilovou honičku. Oproti prvnímu svěžímu dílu nebo hostování v jiných filmech nemá ale plnohodnotný Ant-Man moc nabídnout. [Přesná stopáž: 118 min] ()

liskam

Film pro celou rodinu z dílny a světa Marvelu. Takhle nějak bych tento snímek charakterizoval jedné větě. Ant-man díky své minulosti a rodině je jasný tip pro takovýhle film, takže je naprosto logické, že toho filmaři využili a opět vytvořili něco co je jiné než strážci, avengeři, spidermani a další. Dobře se na film kouká a přestože to není žádná nabušená jízda drží si kvalitu a jako celek funguje. Teď když nad tím zpětně přemýšlím, bylo mi vlastně úplně fuk že hlavní záporné postavy vlastně nefungují, nebyl zde primární souboj dobrá a zla. Ale přežil, neublizovat hodným lidem a být se svými blízkými. A taková linka je vedena celým snímkem.. Za mě 75% ()

mzss1

(57%) Už ani první ANT-MAN mě moc nebavil. Dost za to nejspíš asi i mohla nudná režie. V Avengers nebo ve třetím Captainovi America mě postava Ant-Mana bavila, ale sólovka ? To moc ne. Je to v podstatě stejné jako první film o tomto superhrdinovi, jen to má možná víc nápadů co se týče zmenšení či zvětšení různých předmětů, budov apod. Příběh není špatný, ale je strašně primitivní a nevtáhne moc do děje. Prostě nezáživné. Ani ta akce není moc na profesionální úrovni, holt tento režisér by marvelovky zřejmě točit neměl. A to mi nejde jen o výbušnou digi akci. Humor je zde takový průhledný, párkrát se pousměji, ale tím to končí. Podruhé bych si to už nepustil. Vyloženě špatná marvelovka to není, ale jsou daleko lepší. ()

kingik

Termín "mravenčí práce" dostal nový rozměr. Záchranná mise mrdatelné mámy (Michelle Pfeiffer) kombinovaná s neočekávanou evidencí mladé ženy (Hannah John-Kamen) s podezřelým pigmentem, které po dávné nehodě v dětství hrozí brzké rozplynutí, proběhla zdárně i infantilně. A vlastně bohudík. Stejný režisér z jedničky natočil pokračování, v němž hraje prim zmenšování. Může to budit dojem, že Paul Rudd byl mírně zatlačen do pozadí, přece jen mu scénář nepředepsal žádnou konkrétně zapamatovatelnou hlášku, prokáže však ve svém domácím vězení karetní triky, od srandy je jeho parťák Michael Peňa, který přikvačil se sympatickou komikou. Nebesky sličná, v důležitých akčních scénách oděná do přiléhavého latexového modelu, Evangeline Lilly, která byla zbavena dřívějšího komisního mikáda, je příslušně dobrou hereckou atrakcí spolu s matadorem Michaelem Douglasem, s nímž utvořila příjemný příbuzenský pár dcera a otec. A najde se i zloun v podání Waltona Gogginse a jeho nohsledi. Zmenšování je zábavné a sehrává v ději tu nejpodstatnější úlohu, rozhodně se z něj ale blahem neroztečete. Triky jsou oproti jiným comicsovým dobrodružstvím pouhý standard. Ale klid, bez nápadů se to neobešlo. A celé to má dobrý švih a rytmus. Určitě se nejedná o vrcholnou comicsovou podívanou, Peyton Reed není mimořádně zdatný režisér, je znát, že některé scény by si zasloužily zkrácení nebo jejich úplné vynechání, stopáž mně přišla překročená. A takový Deadpool by se o téhle nově vzniklé sérii vyjádřil nelichotivě. Vzniklo zábavné dílko, které mírně zaostává za zbytkem comicsové produkce, ovšem nudné odpoledne zaplácne spolehlivě. A dětský divák nebude pohoršen. 7/10 ()

Sobis87

60% nic extra a velké plýtvání skvělými herci ve vedlejších rolích. Když si během filmu párkrát odběhnete na záchod nebo pro žrádlo, tak vcelku o nic nepřijdete...až tak je ten film šablonovitý a předvídatelný. Marvel mě už prostě moc neba.. ()

Tsuki

Podobně jako jednička sází nejen na akci, ale i na odlehčenější zábavu a vtip. A snad je i o kousíček lepší než jednička - aspoň na mě to tak působilo. Nejsem sice fanoušek superhrdinů a navíc mi obecně spíš vadí všechno to jejich spojování v Avengery, ale sem tam jsem schopná si podobné filmy užít. Ant-man je rozhodně fajn v tom, že příběhově stojí sám o sobě a není třeba vědět nic víc (až teda bohužel na poslední scénu za titulky, která napovídá o spojení s Avengery, a tak nezasvěcení, jako já, jsou opět nahraní. Naštěstí se dá tuto scénu prostě ignorovat.) Navíc stejně jako první díl je i tento film hodně hravý a nápaditý, co se týká práce se zmenšováním a zvětšováním věcí v prostoru. Tahle jeho hravost mi byla sympatická už v jedničce a jsem ráda, že od ní neupustili. Kdybych to měla shrnout, není to sice druh filmu, který by mě ohromil, ale jako jednorázové akční pobavení funguje na jedničku. (~(3,5)~ ()

Anderton

Tak toto mi feelingom oveľa viac pripomínalo osemdesiatkovú akčnú sci-fi zábavu typu Vnútorný vesmír, než niečo zo súčasti infinity-multi-universa Marvelu. Chvalabohu. Podobne ako pri prvej časti ale platí, že sa mohlo zájsť ešte ďalej a skutočne sa odviazať, každopádne veľmi milé prekvapenie. Problém je snáď len v tom, že som sa tom snažil vyznať, ale zistil som, že mi je úplne jedno, komu o čo ide a chcem sa iba baviť jednotlivými scénami. Takže toto je dôvod, prečo nepridávam ďalšiu hviezdu, i keď niekde vnútri, na kvantovej úrovni cítim, že by som tak s kľudným svedomím mohol učiniť. Možno ju pridám o tridsať rokov... Sympatie si u mňa Ant-onio Man získal aj tým, že v takejto podobe nepokukuje po miliardovej tržbe a je mu to jedno. P.S. A taktiež som videl prvýkrát Them! na notebooku. 70% ()

Frajer42

Kdo by to byl býval řekl, že Marvel stále dokáže přijít s velice vtipnou večerní jednohubkou. Tento film si vůbec na nic nehraje a přináší přesně to, co od něj člověk při smyslech může očekávat. Dost jsem se bál, že bude celý snímek pohřben tradičním syndromem "rodiny", jako už jsem tomu byl nesčetněkrát svědkem. Rodinná dramata se odehrávají pouze daleko na pozadí a ke všemu jsou vtipná. Přeci jen herce jako je Bobby Cannavale se vám jistě nepoštěstí vidět v podobně ztřeštěné roli denně. Já jsem tedy maximálně spokojen, nevzpomínám si, kdy jsem se podobně zasmál u snímku od Marvelu. Humor je po celé dvě hodiny založen na tom samém principu, ale z nějakého záhadného důvodu po celou stopáž funguje, a to jsem tentokrát udělal výjimku a nic si před filmem od Marvelu nepíchl. Možná se dalo o trošku více vymazlit děj a přijít s pořádně záporným záporákem, ale budiž tento nedostatek odpuštěn. ()

Kit Harington míří mezi Eternals

Kit Harington míří mezi Eternals

24.08.2019

V Kalifornii v těchto dnech probíhá D23 Expo, takový malý Comic-Con studia Disney, a tak není divu, že internet zaplavují informace týkající se nové streamovací služby, Star Wars a samozřejmě Marvelu… (více)

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

10.11.2018

Fanoušci filmového Venoma si asi můžou začít mnout ruce. Zdá se, že studio Sony totiž po nečekaném úspěchu hláskujícího antihrdiny s tváří Toma Hardyho (Dunkirk) oznámí pokračování každým dnem.… (více)

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

7. Filmový víkend ČSFD je tady

7. Filmový víkend ČSFD je tady