Ant-Man a Wasp

• USA Ant-Man and the Wasp (více)

Filmový svět studia Marvel se rozrůstá o snímek Ant-Man a Wasp, který je novou kapitolou o superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. Po událostech filmu Captain America: Občanská válka musí Scott Lang čelit následkům svých rozhodnutí nejen jako superhrdina, ale i otec. Sotva se mu podaří najít rovnováhu mezi osobním životem a povinnostmi, které má jako Ant-Man, objeví se Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou naléhavou misí. Scott musí znovu obléci zmenšovací oblek, naučit se bojovat po boku Wasp a pomoci jí odhalit tajemství z minulosti. (Falcon)

Tempest

Film je zhruba na stejné úrovni jako první díl. Proti jiným komiksovým filmům se mně líbí jeho odlehčenost a pohodovost. Určitě nebudu mít problém ho vidět znovu, jsou to fajn strávené 2 hodiny. Potěšila mě Michelle Pfeiffer, už jsem ji docela dlouho neviděl a je stále úžasná. S Michaelem Douglasem tvoří dobrou dvojku. Ant-Man a Wasp jsou skvělí, ale i ostatní herci (hlavně Michael Peňa a Ant-Manova dcera) nezůstávají pozadu. Jen mně připadalo, že tvůrci dali většinu nejlepších scén do traileru a v samotném filmu jim trochu došel dech. Podle různých spekulací bude Ant-Man hrát důležitou roli v Infinity War 2, tak uvidíme, jak podstatné budou události z tohoto filmu v rámci celého vesmíru Marvel. Jsem i zvědavý, zda trochu netradiční záporačka Ghost spolu s vědcem v podání Laurence Fishburna budou mít ještě vliv na děj v jiných filmech od Marvelu. Celkově za mě spokojenost, je to fajn podívaná. ()

BlackAdder87

Marvel opět vařil podle osvědčeného receptu své kuchařky. Máme tu další film, který sice nějak zvlášť nevybočuje z řady, na druhou stranu si stále drží vysokou míru zábavnosti. Takže pokud jste se marvelovského koláče zatím nepřejedli, v klidu si dejte další sousto. ()

Rian_witcher

Vyloženě rodinná marvelovská podívaná. Zabaví nejen výrazně starší publikum obsazením Michelle Pfeifref a Michaela Douglase, ale i ostatní diváky pobaví velice sympatická Evangeline Lilly či stále více obsazovaný Walton Goggins. Jedinou vadou na kráse byl absolutně zbytečný Michael Peňa a jeho poskoci. Bavil jsem se, zvětšovaco-zmenšovací fórky se vydařily a Ghost dokázala statečně sekundovat Ant-Manovi i Wasp. ()

HennessyVSOP

No jako v každé Marvelovce to nemá charismatického záporáka, ale jinak je Ant-Man and Wasp výrazný upgrade jedničky, což bych nečekal. Vše je v podstatě stejné - cílová věková skupina, efekty, styl humoru, ale ve všem to Marvel dotáhnul na vyšší úroveň. Skvělý film, zábavnější než noví Strážci Galaxie a možná mě ukamenujete ale za mě to je asi i lepší komiksovka, než Infinity War. ()

halberdier

Pokračování Ant-Mana přichází po epických a osudových Infinity War a je evidentní, že co do velikosti a očekávanosti se třetími Avengers nemůže rovnat. Už v prvním Ant-Manovi Marvel ukázal, že umí odbočit i do jiného žánru a bylo zcela logické, že po pompezním souboji o osud vesmíru půjde druhý Ant-Man zcela jiným směrem a naservíruje divákovi letní oddychovou zábavu (podobně jako první díl). A celkem se mu to i daří. Ant-Man se v Infinity War neobjevil, proto kdo má tuto postavu rád, může se těšit na jeho další dobrodružství. Vrací se většina postav z prvního dílu, z nových mohla zaujmout záporačka Ghost (dostala však málo prostoru). Film opět obsahuje hodně vtipů, někdy fungují, jindy ne. Paul Rudd se snaží, komediální poloha mu sedí, ale jako akční hrdina má ještě mezery. Celý příběh je poměrně jednoduchý a neobsahuje žádné větší překvapení. Druhý Ant-Man je fajn letní blockbuster, ale patří spíš k průměrným Marvel filmům a největší smůlu má právě v tom, že přichází po mohutných Avengers: Infinity War. Přesto si myslím, že bude mít postava co říct v A4. (7/10) ()

Jack_F.

Samozřejmě akce nedosahuje kvalit Avengerů, ale to snad nikdo nečeká. Jako akční sci-fi komedie je to naprostá pecka, už dlouho sem neměl u filmu záchvaty smíchu. Velmi solidní 4, nějaký objevný příběh nehledejte, je to hlavně o vtipu. ()

kreion

Čo nie je fér? Keď vám prvá časť naservíruje chutný obed a vy následne čakáte od dvojky rovnako chutnú večeru, ktorá sa však nepoderila a zachraňovala to len fľaša Pinot Noir po jedle. 70%. ()

kacer4

Nenáročné, prosté, bez prekvapení (milých) ale zato vtipné a dynamické. Som rád, že marvel upustil o intergalaktických záporákov a zameral sa na "ľudske" aj keď málo rozvinuté postavy. film úplne vhodný ako oddychovka. Na tvorcov by som mal otázku, ako Jannet trávila čas v miktopriestore keď sa po 30 rokoch zobrazí s perfektným make-upom a účesom. ()

Franki69

Snad úplně poprvé jsem měl u marvelovky pocit, že mi tady někdo servíruje nastavovanou kaši. Takovou tu krupicovku s kakaem, cukrem a s ostrůvkem rozpouštějícího se máslíčka uprostřed. Stále je to nadstandardní kinozábava, ale ten wow efekt, který doposud uměl vyvolat každý film z produkce MCU, se tentokrát nedostavil. Celé vyznění nových trampot, do kterých se dostávají Scott Lang a rodina Hanka Pyma tak nějak plytce klouže po povrchu a nevtáhlo do děje. Možná je to i tím, že Antman & Wasp zřetelně cílí na dětské publikum. Kdyby se v něm zjevili Ninja Turtles, ani by mě to nepřekvapilo. Některé ty fórečky už opravdu byly jak z planety Yo. Agenti FBI jsou za neškodné trumbelíny kteří všude jezdí pozdě a nikdy nic netrefí a hlavní padouši, ovládající černý trh s ultramoderními technologiemi? U nich je až s podivem, jak to s takhle zpackanými akcemi mohli dotáhnout tak daleko. Trochu toho zmenšování a zvětšování bylo (mravenců bohužel míň) ale tak dvě třetiny ukázaly už trailery. A to co v nich nebylo už zas nebyla až taková bomba. ** Jelikož patřím k většině, která vyhlíží uzavření ságy v Infinity War a diskusní fóra vřou spekulacemi o zásahu znalostí Hanka Pyma o kvantovém světě do průběhu boje o celý kosmos s Thanosem, jsem rád, že jsem nevynechal. Takže jak s hodnocením? Odškrtávám položku v sérii Avengers s bodovým přídělem 60% a doufám, že trojka už nebude. ()

pan_ponozka

Skromná paráda. Bez velkých manýrů a zbytečné touhy dosáhnout na jedničkové hrdiny. Prostě velkej, pak malej, pak zase tak normálně. Letní popcorn jak má být. ()

rigby

Další vydařený komiksový kousek od Marvelů. Jen už mi toho přijde nějak moc. Ne, není to vůbec špatné, dokonce místy i vtipné, ale ten jejich vysoce postavený standard začíná být trochu unavující a stereotypní. Vlastně je to pořád dokola to samé, jen s jinými postavami. Takže to prvotní nadšení se samozřejmě už nedostavuje. ()

mouzi

Vcelku nepovedena taskarice, nebot se tam vsechno porad opakuje. Nekdo slohne zmenseny barak, pak mu jej slohne nekdo dalsi, pak ho ma zpatky ten prvni a pak cele odznova. Soundtrack je snad myslen jako legrace a scenar jakbysmet. Takze opakuji znova: Marvel uz jde nejakej ten patek pekne do prdele. ()

Alexius321

Záporný bod: Snad všechno o Antmanovi, těžko říct, jak můžou věci z atomu existovat na menší úrovni, než samy atomy, ale ok. Komediální stránka pokulhává na plytkých komentářích typu "pozor vtip". Kladný bod: Jedna dobrá hláška "Omg, it is a truth serum.". Závěr: Více méně filmový odpad, ale rozpočtem a akční podívanou zabije necelé dvě hoďky o pátečním večeru. ()

Kushina

Ant-man je prostě film pro mě. Spojení Marvelovských hrdinů s teorií kvantové hmoty, kterou jsem si mimochodem další hodinu po filmu pročítal byla prostě skvělá. Spousta vtipných hlášek a scén, bojové scény pomocí zvětšování a zmenšování se prostě fanoušek akčních filmů nemůže nemilovat. 80% ()

hrdygay

SRACKA!!! stacil mi ten velky mravec, ako hral na bubnoch a vedel som, ze film pojde tazko do prdele, vo filme bolo privela infantilnosti, ant-man a wasp nema nic, co by by mal mat pravy komiksovy film, zaporacka ghost (hannah john-kamen) mala nevyuzity potencial, za nieco stala len wasp (evangeline lilly), aj to len pri bitke v restauracii, od kvantovej rise som cakal viac, vo filme hrali jebacky hannah john-kamen, judy greer, evangeline lilly 6/10 ()

Kit Harington míří mezi Eternals

Kit Harington míří mezi Eternals

24.08.2019

V Kalifornii v těchto dnech probíhá D23 Expo, takový malý Comic-Con studia Disney, a tak není divu, že internet zaplavují informace týkající se nové streamovací služby, Star Wars a samozřejmě Marvelu… (více)

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

10.11.2018

Fanoušci filmového Venoma si asi můžou začít mnout ruce. Zdá se, že studio Sony totiž po nečekaném úspěchu hláskujícího antihrdiny s tváří Toma Hardyho (Dunkirk) oznámí pokračování každým dnem.… (více)

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

7. Filmový víkend ČSFD je tady

7. Filmový víkend ČSFD je tady