Ant-Man a Wasp

• USA Ant-Man and the Wasp (více)

Filmový svět studia Marvel se rozrůstá o snímek Ant-Man a Wasp, který je novou kapitolou o superhrdinech, kteří se umějí zmenšovat. Po událostech filmu Captain America: Občanská válka musí Scott Lang čelit následkům svých rozhodnutí nejen jako superhrdina, ale i otec. Sotva se mu podaří najít rovnováhu mezi osobním životem a povinnostmi, které má jako Ant-Man, objeví se Hope van Dyneová a dr. Hank Pym s novou naléhavou misí. Scott musí znovu obléci zmenšovací oblek, naučit se bojovat po boku Wasp a pomoci jí odhalit tajemství z minulosti. (Falcon)

animaxis

Ant-Man and the Wasp je pro mě po delší době film z MCU, který nepřináší nic moc nového. Vlastně je to první takový film od jedničky Ant-Mana. Samotný příběh filmu je jednoduchý, dobrý a udrží vaši pozornost. Rozhodně ale nejde o nic speciálního. Je tu velké množství humoru a ten je většinou opravdu dobrý (viz Baba Jaga a sérum pravdy). Není tu zase tak moc akce, protože film se soustředí především na vztahy mezi postavama a vůbec poselstvím filmu je "rodina je to nejlepší co máme". Ant-Man je vlastně jediný z MCU, který je na toto téma zaměřen a svým způsobem je tak originální, ale jen to mi prostě na 4* nestačí. ()

NiWi

Druhý Ant-Man je podobně jako spousta sequelů na druhou. Je větší, je v něm více postav, více hrátek se zmenšováním.. jenže, ne vždy více = lépe. První půlka filmu mně osobně přišla bohužel unylá, hlavně protože se odehrávala ve větší realitě, než většina posledních Marvelovek či vůbec superhrdinských filmů. Proto některé pasáže působí nezáživně, a i když je to barevné, hezké, optimistické, na lepší zážitek to nějak nestačí. Druhá polovina je však naprosto něco jiného, daleko více akce, automobilová honička je skvělá, postavy jsou skvělé, a celé je to to, na co člověk celou tu první hodinu čekal. Scenáristicky to je místy hodně kostrbaté, především u postav. Co pohání Laurence Fishburna v jeho roli není vůbec jasné, a Ghost jako hlavní záporačka stráví na place daleko méně času, a i když má jasnou motivaci, vše je to takové urychlené a nedotažené. Hannah John-Kamen je však charismatická, a herecky je role Ghost výrazná. U hodnocení hned několika sequelů sem to Marvelu odpustil, že nedokázal navázat na kouzlo prvních dílů, ať už to je u Gurdians of the Galaxy, Iron-Mana, Thora, či Avengers. Zde však, ač mě to mrzí, a postavu Ant-Mana mám moc rád, už výjimku neudělám. ()

fugazi

Další marveláckej masomlýnek, do kterýho se nahážou herci, rekvizity a archivní cd s nápisem hrozně špatnej soundtrack, nějakej ňouma s tim zatočí a vyleze zase extrémně nudná slátanina, jako vždycky ... 4/10 ()

BoXBe

Zábavná rodinná komedie s atmosférou někde v osmdesátých a devadesátých letech a vůbec ne na škodu. Vůbec mě to neurazilo. Nechalo mozkové buňky v klidu odpočívat, občas rozechvělo bránici, zapadlo v pohodě do vesmíru Marvelovek, někdy až příliš strojově a mechanicky i herecky, ale fakt bez urážky k divákovi. ()

Šimpy

Zmenšování aut, která si stčím do kapsy? A co zmenšit ženskou na lehátku? "Proč mě budíš? Moh jsem mít krásný psy!" :-D Anebo jak Američani opět vykrádaj český nápady, kdo nepoznal Křečka v noční košili, asi bude mít film za originálnější. :-D ()

mortak

Další díl seriálu. Nutno uznat, že jde o slušnou rutinu. Všichni a všechno je v neustálém pohybu z místa na místo, zmenšuje se a zvětšuje, dialogy odsýpají, i pár dobrých vtípků a popkulturních odkazů se tu najde. Dvě hodiny standardní marvelácké zábavy, na kterou zapomenete pět minut po shlédnutí. Rudd je sice sympatický komik, ale bez Douglase a Lilly by sám film neutáhl. A chudák Pena, který musí být jako komický sidekick komičtější než komik v hlavní úloze, to řeší tím, že tlačí na pilu o sto šest. ()

URBAN

Musím říct že Ant-Man není zrovna můj nejoblíbenější superhrdina a jen matně by jsem si asi vzpomněl o čem byl první film, ale musím uznat že u tohoto filmu jsem se pobavil a hlavně jsem se zasmál, ale pro mě to byla spíše jednorázová záležitost, napodruhé se na to nejspíše nepodívám. ( 28.11.18/TV ) ()

Radiq

Jsem rád, že Evangeline Lilly má konečně normální vlas. Ale ty ten kvantovej prostor, kde 30 let žije Pyjova žena, to mi přijde dost uhozeny. Teda Pymova. Pyj nebo Pym, strašně se mi to plete, hlavně když ho hraje Michael Douglas. Jinak je to ale docela sranda - hlášky Scotta Langa nebo Luisovy partičky kreténů (hlavně kolem séra pravdy, chch) krásně odlehčují atmosféru. A teď záporáci - Ghost neboli Ava je zajímavá, jak fyzickou krásou bez obleku, tak hustým vzhledem obleku a schopnostma, které chca nechca má. A pak je tu Walton Goggins, jehož záporák je taky prostě parádní, i když si nemapatuju jeho jméno. Jinak docela mě překvapilo, že si to celou dobu žije svým vlastním životem, úplně mimo Avengers: Infinity War - kdyby nebylo té potitulkové scény... Konečný verdikt je, že mě to bavilo... ale žádné větší nadšení, stejně jako u prvního dílu. ()

Sabrewulf

Oproti jedničce strašný průser. Jednička byla příjemným překvapením - svižná, vtipná, přišla zase s něčím trošku novým. Tady se jen nastavuje kaše, humor tu byl víc na sílu, vtipů se povedlo jen pár. Co je ale nejhorší - tohle nemá žádného záporáka. Ghost není zlá osoba, která by škodila lidem/ městu/ světu a ten překupník je tak malý človíček, že Langa a ostatní absolutně nemá čím ohrozit. Díky tomu AntMan dvojka v podstatě nemá děj. Bylo docela bolestivé sledovat tu absolutní BEZRADNOST scénáristů, kdy se zoufale snažili chytat různých berliček, aby tam vůbec mohla být nějaká akce (např. první setkání s překupníkem). A co bylo na mega plácnutí do čela - strávíte půlku života SAMI (!!!) v kvantovém světě mezi buňkami a vylezete odtud psychicky naprosto v pohodě. Nesmysl i v rámci komiksovky. Úplně mě mrazí z toho, když si vzpomenu, jak jsem v dobách uvedení dvojky do kin, na to chtěl jít. ()

Remivsremi

Já jsem velmi milé překvapený. Nastal tady podobný progres jako u Capa. Herecká banda je sehraná, všichni si užívají své role a na výsledku je to vidět. Naprosto ideální "malý" Marvel film a doufám, že i další projekty si odsud vemou ponaučení. Vtip mi sedl asi nejvíce za posledních pět let v rámci MCU. Nevím, co bych mohl vyčítat, snad jen klasický neduh nevýrazného padoucha, ale i zde mi to přišlo dostanečné zvládnuté. Ideální oddychový film. 80% ()

Sell

Omnoho lepšie ako prvý diel, najmä vtipnejšie (ako sme zvyknutý u Marvelovkách) - Louis! Ten chlap by mal mať vo filme omnoho viac priestoru! A bola som veľmi milo prekvapená zo záporáka, konečne niekto kto nechce zničiť celý svet alebo ovládnuť ľudstvo, pretože to vidíme v každom druhom filme. Ďakujem! Príjemná zmena, ale zas nie je to ani na päť hviezdičiek. Ant-Man získal konečne moje sympatie, no ešte väčšie jeho nová parťáčka Wasp. ()

Script

Je to výrazné zlepšení oproti předchozímu dílu a hodně mě to i bavilo, ale pořád jsem čekal jiný konec. Čekal jsem ho více Apokalyptický. Komedie, která by se na konci přeměnila v drama. Místo toho jsem dostal záběr zmizení Pymovi rodiny a bubnujícího mravence v apokalypse. Celkem bych bral film, který by zachytil dokonalý rozpad společnosti a úplného chaosu v době mizení lidí. Jak by rodiny nic nevěděli a pak by začali vyhlížet lidi, který začnou mizet na ulici a zbylí by se snažili dovolat svým rodinám. Kdyby takový film vznikl, tak bych byl Marvelu vděčný. Krom toho mi tam chyběli momenty překvapení. Děj byl sice chytřejší, ale už to nepůsobilo tolik jako komedie. Pocity u toho byli průměrné a některé scény si taky mohly odpustit. I tak si Ant-Man a Wasp u mě vysloužil poměrně vysoký počet. ()

Triple H

Zaokrúhľujem smerom nadol. Jednotka bola príjemne svieža, dvojka nemá ambíciu nikam rásť (mimo doslova fyzický rast hlavného hrdinu) a len recykluje to čo fungovalo naposledy. Celé je to rutinné, nudné a nesprávne sa spoliehajúce na to, že predchádzajúci diel bol akási neuveriteľná trefa do čierneho, na ktorej sa dá pohodlne viezť. De-aging každopádne stále lepší a lepší - spôsob akým omladili Michelle Pfeiffer, síce len na pár scén, je celkom impozantný. ()

chelseaman22

Jediné, co bylo německy řešeno ZER GUT bylo zmenšení hlavního štábu v kufřík na kolečkách. Jinak se film nese ve standardech prvního dějství, kdy je divák obětován více než dvěma hodinám nezáživné nudy, které ani kvalitní herecké obsazení nedokáže posunout alespoň do průměru. Společně s černošským filmem se jedná o to nejhorší, co vyprodukoval MARVEL. 43% Celosvětový příjem k 6. 1. 2019: $622,674,139 ()

Motinski

Na rovnakej úrovni ako prvá časť. Pohoda, nesilený humor a celkom zaujímavá zápletka. Keby Marvel raz za čas vypustil takúto odľahčenejšiu komiksovku kde veľkoleposť nehrá prvé husle, vôbec by som sa nehneval. Rýchlo na film zabudnem, že som si ho pozrel ale neľutujem. ()

Helmutek

Za mě to teda na jedničku rozhodně nemá, ale i tak to je super oddechovej letní marvelovskej blockbuster. Ve skutečnosti to je ale jeden z mála MCU filmů, kterej má výrazně pohádkovej (místama až hloupoučkej děj) bez jakejchkoliv ambicí řešit něco vážnějšího nebo komplexnějšího, ale o to v takovymhle filmu samozřejmě na prvnim místě nejde, takže to mi nijak nebránilo si film v kině parádně užít - a zábava je to nesporná. Upřímně, někdy možná až moc - třeba celá úvodní scéna až do titulků (Scott v domácim vězení) je tak třeskutě vtipná, až to občas připomíná nějaký estrádní pásmo. Ale za mě nou hejt, mně je u marvelovek tenhle směr stokrát bližší než pseudofilozofování třetích Avengerů. Stejně jako v prvním Ant-Manovi, tak i tady skvěle funguje duo Peña-Rudd, Evangeline Lilly už je tady dokonce znova v pořádku (= krásná; fakt nevim, co to v tý jedničce bylo za úlet) a je tady fakt hodně zajímavejch nápadů spojenejch se změnou těch velikostí (to zní trochu úchylně, ale myslim třeba důsledky zaseklýho Scottova tlačítka, malý autíčka kvíčící si to dvacítkou silnicema velkoměsta, náklaďák-odrážedlo, autokino na konci atd.). Na druhou stranu je tam spousta zkratek (Pozor, most do kvanotvý reality bude otevřenej jen x minut, takže velký drama!, nebo třeba vyvstávající otázka, proč se spolu s laboratoří nezmenšovali i oni - takhle uklizený někde v přírodě by byli absolutně nedohledatelný atd.), ale to už holt k takovejmhle filmům patří, že se podobnejm oslím můstkům prostě nevyhnou a vlastně ani vyhejbat nechtěj. Upřímně mě moc nebavila ta haluškoidně barvitá kvantová úroveň, ale jasně - leccos se dá svést na to, že tak moc nevíme, jak to tam může vypadat, že to klidně může vypadat třeba i takhle, blabla, ale nějak se mi nepozdává např. myšlenka, že bejt součástí základních fyzikálních struktur na atomový úrovni se nevylučuje s tim, že tam ve vzduchu poletujou ňáký podivný kusy čehosi. Ale vodevr - znovu, o tomhle ten film fakt bejt nemá, a zbytek jako letní oddechovka funguje skvěle. Jo a leitmotivy se sérem pravdy nebo s policajtama každou chvíli rabujícíma Scottův byt, ty byly skvělý. ()

Johnny.ARN

Jeden z mala marvelov, čo ma neotravoval, bavil a bol vtipný. Až na tie zmenšené autá, to bolo cez. Ant-man vie zaujať, nie je ultra dlhý, má spád, akčné scény a ako tak vystavany príbeh. Všetky postavy funkčne, dokonca aj ukecany Pena zapasoval. Mňa to prijemne prekvapilo, potešilo a neiritovalo. Až na tie malé autá. 4 z 5 ( CC, Eurodiera ) ()

Ryuuhei

Super, zábavné pokračování této výjimečné Marvelovky. Možná nedosáhla kvalit prvního dílu a holt mi tam chyběla ta větší hloubka. Ale jinak si není na co stěžovat. Konec uspokojivý a propojení s Infinity War skvělé. Už chápu, proč tento film zařadili až po. 85% ()

viperDavid

Asi mě první díl pobavil více. Jako nebylo to asi špatný, ale taky ne dobrý. Evangeline byla super krásná a Paul super malý no a to je tak všechno. Příběh zaostal za dobou ledovou, ale prča to občas byla. Tak proto ty 3 hvězdy. Jinak by to bylo za 2 ()

Kit Harington míří mezi Eternals

Kit Harington míří mezi Eternals

24.08.2019

V Kalifornii v těchto dnech probíhá D23 Expo, takový malý Comic-Con studia Disney, a tak není divu, že internet zaplavují informace týkající se nové streamovací služby, Star Wars a samozřejmě Marvelu… (více)

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

Venom díky Číně předčí Spider-Mana

10.11.2018

Fanoušci filmového Venoma si asi můžou začít mnout ruce. Zdá se, že studio Sony totiž po nečekaném úspěchu hláskujícího antihrdiny s tváří Toma Hardyho (Dunkirk) oznámí pokračování každým dnem.… (více)

Paul Rudd vs. dvojník

Paul Rudd vs. dvojník

13.08.2018

Paul Rudd (The Fundamentals of Caring) momentálně dobývá kina ve dvojce Ant-Mana a příští rok bychom ho měli spatřit ve čtyřce zatím nepojmenovaných Avengers. Mezitím se ale čerstvě upsal novému… (více)

7. Filmový víkend ČSFD je tady

7. Filmový víkend ČSFD je tady