poster

Huo shao dao

 • Tchaj-wan

  火燒島

 • USA

  Jackie Chan Is the Prisoner

 • anglický

  Island of Fire

Akční / Komedie / Mysteriózní

Hong Kong / Tchaj-wan / USA, 1990, 96 min

Režie:

Yen-ping Chu

Kamera:

Jung-Shu Chen
 • krvavamera
  ****

  takže v číně se popravují samí dobří chlápci, vězni jsou obětmi blbých náhod nebo jsou to undercover a jediný, kdo vraždí, jsou dozorci a ředitelé věznic :) sympatické vězeňské drama, které se snaží dostat diváky na stranu vězňů // SHRNUTO: část před vězením je dobrá. část ve vězení je dobrá. závěrečná část má grády a je dobrá. super drámo, ve kterém nechybí akční scény, místo kungfu jde spíš o klasické rvačky, při kterých teče krev, a přestřelky, při kterých teče krev. umírají lidé. umírají křečci. JACKIE CHAN a SAMO HUNG mají sice jen vedlejší role, zato je Jackie v lágru za zabití a než se utopí v kaluži krve, tak se taky zúčastní pěkných jatek. Nejzlejší Jackie, jakého jsem zatím (při své chabé znalosti necelé třetiny jeho kinematografie) zaregistrovala. Už kvůli tomu! A perlička: všimněte si nenápadné paralely mezi nočním klubem a vězením, které patrné zejména v některých záběrech. Vsadím vlastní spodky, že v obou případech využili stejnou studiovou lokaci! (v nějaké sofistikované přirovnávání gangsterů, vlekem událostí lapených ve světě zločinu, s vězni, které stejný vlek dovlekl až do věznice, v případě autorů příliš nevěřím :)(26.6.2011)

 • Rominator
  ***

  Několik scén z filmu okatě připomínalo snímek Frajer Luke. S nástupem hlavního hrdiny do vězení se tak trochu ve scénáři pozapomělo na jeho hlavní poslání a předposlední scéna na Filipinách se do snímku moc nehodila. Sice Jackie nebyl délkou role hlavní hrdina, ale ve čtyřech bojových scénách dostal prostor a ukázal své umění. V jednom souboji s ním byl Andy Lau a byla velká škoda, že více prostoru v akčních scénách nedostal Sammo Hung.(12.10.2011)

 • montel
  *

  Lung (Jackie Chan) při souboji nešťastně zabije svého soupeře a dostává se tak do vězení, kde je ihned napaden několika vězni, kteří byli najati, aby jej odstranili kvůli pomstě. To se jim nepodaří a tak do vězení proniká další muž, který touží Lunga zabít. Dozorci tomu příliš pozornosti nevěnují, protože mají pifku na notorického útěkáře Lia (Sammo Hung)...Tento film je nesmyslná patlanice ala Hong Kong. Soubojů je tady pramálo a děj je tak nesmyslný, že jsem na konci jen kroutil hlavou, jak se tohle tvůrcům mohlo povést. Film mě bavil zhruba 20 minut, pak už to byl zabitý potenciál. Obrovská škoda. 30%(14.1.2011)

 • Joll
  **

  Mno rozhodně to není klasickej Jackie jak ho známe!Navíc zde nedostává dost prostoru a jeho role je vedlejší.Na nějaké zajímavé souboje rovnou zapomeňte a to i přes to že tu s ním hraje Sammo Hung, jehož dějová linka je v příběhu se mi zdá jaksi navíc a vubec to tam nějak nezapadá navíc je tam naroubováno mě z nepochopitelného důvodu několik scén z frajera Luka!Například dělání silnice,útěky uplně stejné jak je dělal Newmann, zkrátka tenhle film nedží pohromadě, postavy jsou nevykreslené a plytké a mlátiček se krom jedné krátké vůbec nedočkáte.40% a to jenom že se mi Jackiemu a Sammovy příčí dát míň a za vězeňské prostředí, které mám rád, ale zde je naprosto nevyužito.(25.2.2007)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrá dráma z Hong Kongskej produkcie. Má zaujímavý príbeh o mužovi, ktorého otec bol zavraždený a zistí, že to urobil väzeň, ktorý už mal byť popravený a tak spácha menší zločin, aby sa dostal do väznice a zistil pravdu. Spracovanie tiež nie je zlé, nenájdu sa tu žiadne slabé miesta, ale tá hlavná myšlienka časom prakticky úplne zmizne a priestor opäť dostane až v zaujímavom závere. Film sa hlavne zameriava na jednotlivé postavy, ktoré dokážu zaujať, takže nakoniec menší priestor pre prvotnú myšlienku ani nie je problém. Ale celkový dojem trochu kazia scény, ktoré sú prakticky prekopírované z filmu Frajer Luke, čo je teda dosť zbytočné. Akcie je tu málo, ale je pomerne dobrá. Jackie Chan má jednu dlhšiu akčnú scénu, ktorá na jeho pomery nie je ničím výnimočná, ale poteší a dobre je na tom aj finále. S hereckým obsadením som veľmi spokojný, nepochybne je hlavným lákadlom filmu. Tony Leung Ka Fai v hlavnej úlohe, no hlavne trojica Jackie Chan, Sammo Hung, ktorý má najzaujímavejšiu úlohu a Andy Lau. Réžia nie je ničím výnimočná a podobne je na tom aj technická stránka. Určite sa nejedná o nejaký výnimočný film, ktorý by si zaslúžil väčšiu pozornosť, ale aspoň na jedno pozretie rozhodne dokáže zaujať. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 64%.(13.2.2011)

 • Wang Yu

 • - Existují tři různé verze snímku, a to honkongská dlouhá 93 min., americká trvající 96 min. a nejdelší taiwanská se125 min. (Rominator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace