poster

Zajatec (neoficiální název)

 • Tchaj-wan

  Huo shao dao

 • Tchaj-wan

  火燒島

 • USA

  Jackie Chan Is the Prisoner

 • anglický

  Island of Fire

Akční / Komedie / Mysteriózní

Hong Kong / Tchaj-wan / USA, 1990, 96 min

 • Rominator
  ***

  Několik scén z filmu okatě připomínalo snímek Frajer Luke. S nástupem hlavního hrdiny do vězení se tak trochu ve scénáři pozapomělo na jeho hlavní poslání a předposlední scéna na Filipinách se do snímku moc nehodila. Sice Jackie nebyl délkou role hlavní hrdina, ale ve čtyřech bojových scénách dostal prostor a ukázal své umění. V jednom souboji s ním byl Andy Lau a byla velká škoda, že více prostoru v akčních scénách nedostal Sammo Hung.(12.10.2011)

 • Toshiro
  odpad!

  Na tohle se dá říct jen WTF?? Jackie Chan hraje v podstatě úplně zbytečnou vedlejší roli – a to se film v USA distribuci jmenuje Jackie Chan Is the Prisoner. Je to pokus o jakési vězeňské drama. Děj je poskládán ze scén a zápletek jiných filmů – hlavně Cool Hand Luke – z kterého bezostyšně znásilňuje řadu scén neskutečně stupidním způsobem. Naprosto netuším co mělo být cílem filmu, ale pro mě odpad!!(19.7.2007)

 • Joll
  **

  Mno rozhodně to není klasickej Jackie jak ho známe!Navíc zde nedostává dost prostoru a jeho role je vedlejší.Na nějaké zajímavé souboje rovnou zapomeňte a to i přes to že tu s ním hraje Sammo Hung, jehož dějová linka je v příběhu se mi zdá jaksi navíc a vubec to tam nějak nezapadá navíc je tam naroubováno mě z nepochopitelného důvodu několik scén z frajera Luka!Například dělání silnice,útěky uplně stejné jak je dělal Newmann, zkrátka tenhle film nedží pohromadě, postavy jsou nevykreslené a plytké a mlátiček se krom jedné krátké vůbec nedočkáte.40% a to jenom že se mi Jackiemu a Sammovy příčí dát míň a za vězeňské prostředí, které mám rád, ale zde je naprosto nevyužito.(25.2.2007)

 • sniper18
  ***

  Je to celkom dobrá dráma z Hong Kongskej produkcie. Má zaujímavý príbeh o mužovi, ktorého otec bol zavraždený a zistí, že to urobil väzeň, ktorý už mal byť popravený a tak spácha menší zločin, aby sa dostal do väznice a zistil pravdu. Spracovanie tiež nie je zlé, nenájdu sa tu žiadne slabé miesta, ale tá hlavná myšlienka časom prakticky úplne zmizne a priestor opäť dostane až v zaujímavom závere. Film sa hlavne zameriava na jednotlivé postavy, ktoré dokážu zaujať, takže nakoniec menší priestor pre prvotnú myšlienku ani nie je problém. Ale celkový dojem trochu kazia scény, ktoré sú prakticky prekopírované z filmu Frajer Luke, čo je teda dosť zbytočné. Akcie je tu málo, ale je pomerne dobrá. Jackie Chan má jednu dlhšiu akčnú scénu, ktorá na jeho pomery nie je ničím výnimočná, ale poteší a dobre je na tom aj finále. S hereckým obsadením som veľmi spokojný, nepochybne je hlavným lákadlom filmu. Tony Leung Ka Fai v hlavnej úlohe, no hlavne trojica Jackie Chan, Sammo Hung, ktorý má najzaujímavejšiu úlohu a Andy Lau. Réžia nie je ničím výnimočná a podobne je na tom aj technická stránka. Určite sa nejedná o nejaký výnimočný film, ktorý by si zaslúžil väčšiu pozornosť, ale aspoň na jedno pozretie rozhodne dokáže zaujať. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 64%.(13.2.2011)

 • predators
  ***

  Hong Kongský Prison Break:-) J. Chan si zde sice moc nezahraje a soubojů také není přehršel, ale o to více je děj rozdělen mezi více charakterů. Bohužel místy dochází k jeho zkratkovitosti a nepřehlednosti. Záchrannou ruku podává závěrečné rozuzlení, které mě osobně docela překvapilo. 60%(12.10.2008)

 • - Existují tři různé verze snímku, a to honkongská dlouhá 93 min., americká trvající 96 min. a nejdelší taiwanská se125 min. (Rominator)