westman

Tato italská akční jízda režiséra Massiho v hlavní roli s charismatickým Merlim v roli chladnokrevného komisaře Olmiho,který za celý snímek pošle na hřbitov pěknou řádku parchantů.Bravurně natočená závěrečná přestřelka ve škole s dobře vypadajícímí krvavými zásahy do těl zločinců. Paráda. ()

Karlos80

Lehce nadprůměrné Massiho zločinecké Euro-crimi (viz. např. "EMERGENCY SQUAD" nebo "POLIZIOTTO SPRINT"). Charaktery a hraní jsou spíše průměrné, ale sekvence pronásledování a přímočará akce, to tu stojí vážně zato. V hlavní roli typicky, tuhý a nekompromisní Maurizio Merli a lá Clint Eastwood, vždy v pravém čase na pravém místě, zde jako detektiv Olmi, bojující v klidném pobřežním městečku, proti místním zbraňovým pašerákům a organizovanému zločinu jako takovému. Film nepostrádá žánrově klišé atributy (akci, násilí, divoké přestřelky honičky všeho druhu), dějová linka, včetně promyšlenější spiklenecké akce je slabší ale obsahuje i milostný románek Merli+Karlatos. Co mi utkvělo v paměti? Tak zajisté, tři podle mě pro tento film nezapomentulné, stěžejní scény, první helikoptérová, kdy si detektiv Merli ve vzduchu v tuhém pronásledování poradí se čtyřmi zločinci, kteří předtím přestrojeni za policii, zabili pravé policajty. Scéna se povedla včetně zpomalovacích neuvěřitelně precizních ale hlavně chladnokrevných likvidačních Merliho výstřelů, ve druhé, se zas pokoušejí tři úkladní vrazi zabít komisaře, obratný Merli, jednoho zabije, poté se na něj rozjede auto, to posléze havaruje a zaklíní se, následuje drobnější přestřelka a poté Merliho přesný výstřel zamíří na palivovou nádrž, kde dva nebozí vrazi pomalu uhoří zaživa, třetí je až v samotném finále, ten autojeřáb se vážně povedl, podobně jako Merliho svěží kaskadérský kousek, skok skrz sklo do budovy..To byly tedy tři takové stěžejní a pamětihodné body, ale ve filmu je toho k vidění daleko víc, třeba i sekvence na staďáku měla co do sebe, Merliho tvrdé pěstI v baru atd. Hudbu k filmu udělal známý Stelvio Cipriani ('EMERGENCY SQUAD', "CANI ARRABBIATI" nebo "BARON BLOOD''), to funky zde docela sedělo..Nebylo to špatné ale i tak, s podobně laděných žánrovek radši geniální "BIG RACKET", špatný nebyl ani Fulciho "CONTRABAND" a nedávné překvapení "COLT 38 SPECIAL SQUAD". ()

Martin741

Posledny diel Massiho trilogie filmov Mark Il Polizzioto 1975 - MarkIl Polizzioto spara per primo 1975 - Un Polizzioto scomodo 1978. A suverenne najlepsi diel trilogie. Vacsinou som zvyknuty, ze jednicka je najlepsia a ostatne diely trilogie uz nestacia na namakanu jednicku. Toto je zaujimava trilogia, a u nas hodne neznama. V Polizzioteschi filmoch ani nejde o herecke vykony, staci mi k spokojnosti vyborne tempo, masakrozne dobre dialogy, kulisy a hlavne akcne sceny, o tie tu nie je nudza. Hlavnou postavou bol Maurizio Merli /Na Plny Plyn 1977, Kruty Rim/, a scenu s helikopterom treba vidiet. Pre mna super zabudnuty film, ktory ale v zivote nepojde na Narkoze, TV Hovnach ani na Tv Hnoj, ze jo : 85 % ()