Karate Tajfun

• Česko

Vražda s intrikami

• Hong Kong

Jian hua yan yu jiang nan

劍花煙雨江南

Gim fa yin yue Gong Naan

Vražda s intrigami

To Kill With Intrigue

Akční / Drama

Hong Kong, 1977, 106 min

Lo Wei

Chung Yuan Chen

dokoncim co zacal haj - musi pomstit smrt stvrteho draka, takze podho za guvernerom, ktory mimochodom priatelku Jackyho - Chun Chun, si zatiahol domov a pod zastitou smrti Jackyho si ju chce vziat za manzelku. Koniec je Happy End, i ked nejaka vyvrazdovacka a zaverecny boj musi byt !(17.6.2007)

• haj

Další smrtelně vážný film Lo Weie, ve kterém si člověk smrti užije až dost, což by mi ani nevadilo, protože miluju všechny vyvražďovačky od Johna Woo, ale tenhle film má opět příběh slabší a hloupější, než cokoliv co jste viděli, že se dá přežít, jen pokud ho berete jako komedii. Je o tom, že Jackieho otec jednou vyvraždil nějaký klan a přežila z něj jen jedna dívka (rada pro všechny, kdo hodlají vyvraždit nějakou konkurenčí rodinu- zabijte všechny, protože ten, kdo přežije, se zákonitě jednou pomstí- viz. tento film nebo Kmotr II), ta se samozřejmě dlouho připravovala na pomstu a pak vyvraždila celý klan Jackieho otce, jen jeho nechala žít, aby trpěl stejně jako ona. Jackie by podle pravidel Lo Weie měl začít taky trénovat a zase vyvraždit její klan a pak.... Já nevím co, prostě by všichni umřeli. Nakonec se ta dívka zamiluje do Jackieho, ten však její city neopětuje, ale naučí ho aspoň bojovat, aby se mohl vypořádat s někým dalším, ale už si nepamatuju, kdo to byl, ale to je celkem jedno. Ale na ty souboje se dá koukat.(25.8.2003)

Je to úplne priemerný film s Jackie Chanom, ale je to aj najhorší film, v akom má hlavnú úlohu. Má veľmi zvláštny príbeh o tom ako je vyvraždený celý klan hlavného hrdinu a tak urazí a vyženie ženu, ktorú miluje pre jej vlastnú bezpečnosť. Počas jeho putovania sa zoznámi s mužom prezývaným štvrtý drak, zamiluje sa dońho jedna vrahyńa a ešte mnoho iného, že sa v tom ani moc nevyznám. Tento príbeh je podávaný dosť zložito, takže behom sledovania je potrebné dosť dávať pozor a ani tak si nie som istý, či som všetkému pochopil správne. Akčných scén je celkom dosť, ale sú iba priemerné a v rámci Jackieho Chana sú iba podpriemerné. Najviac sa mi páči akcia v lese, ktorá je dlhá a hlavný hrdina tu porazí viacerých protivníkov alebo finálny súboj jeden na jedného. Jackie Chan tu vyzerá veľmi zvláštne, vôbec tu nie je taký sympaťák ako v ostatných filmoch. Tohto filmu som sa dosť obával, kedže filmy Jackieho Chana sú skoro vždy hodnotené vysokonadpriemerne a tento má len podpriemerné hodnotenie. Nemôžem povedať, že by to bol zlý film, ale na Jackieho Chana je to až moc slabé. Objektívna kvalita filmu- 45%, film sa páči mne na 50%.(5.8.2009)

• Rominator

Film má docela takový nelogický a zmatený děj, Chin Chang Yin (Feng Hsu) se jde pomstít za smrt svých rodičů, vraždění přežije pouze Cao Lei (Jackie Chan), do kterého se zamiluje a následně ho ještě učí bojovým uměním, aby mohl jít zachránit svoji dívku.(3.12.2011)

• Caelos

Sračka. Ok tak sračka ne, ale rozhodně hodně řídké lejno.(13.8.2014)

• - Film bol natáčaný v Južnej Kórei. (Peter-1307)

• - V japonské verzi filmu musela být postava přítelkyně Jackieho Chana přejmenována, jelikož Chin Chin je v japonštině dětský slangový výraz pro penis. (SG-1)