poster

Ostří meče

 • japonský

  Shura Yukihime

 • japonský

  修羅雪姫

 • japonský

  Šurajuki-hime

 • slovenský

  Vládkyňa meča

 • anglický

  Princess Blade, The

Akční / Sci-Fi

Japonsko, 2001, 92 min

Režie:

Šinsuke Sató

Hudba:

Kendži Kawai

Producenti:

Takašige Ičise
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ainny
  ***

  Věřím, že ten kdo čeká sci-fi bude zklamaný. Věřím, že ten kdo čeká čistokrevný akční film bude zklamaný taky. Já jsem nečekala ani jedno, ani druhé, takže jsem spokojená. Film mě nenudil, soubojů bylo tak akorát a byly v dokonalém kontrastu s ostatním dějem včetně pomalu plynoucích dialogů... Prostě typická japonská záležitost, kde jde poetika ruku v ruce s krutostí.(11.11.2012)

 • Lavinia
  *

  Zmatený, nevyrovnaný děj o tom, jak dvacetiletá holka mstí matku, na kterou si houby pamatuje, aby se chopila vlády, bohužel není nad čím, když se celý klan skládá tak z 10 maníků, které všechny pobije. Přitom snad chvílemi miluje pochmurného mladíka-rebela, bohužel není jasné, proti čemu rebeluje, a jeho sestra blbbě čumí a skládá origami, bohužel nikdo neví, kde na to bere papír. A já to dokoukala až do konce, bohužel není jasné, proč.(13.11.2013)

 • Shit
  ****

  I když tu je přece jen míň akce než bych si představoval jako optimální pro moje chutě, tak je to stejnak skvělá zábavná akční rubačka, kdy 100% akce obstarává Shaku Yumiko s jednim a někdy s dvěma meči a jde jí to s nima fakt náramně, až sem z toho byl celej šťastnej, navíc je to i zdatná bojovnice a celý to je podporovaný dobrou kamerou i solidním soundtrackem, takže o kvalitu akce se nikdo bát nemusí, ta je skvělá a navíc krvavá, nicméně je pravda, že příběh mimo akci sice neni špatnej, ale moc se to tam nehodí a je tak trošku navíc, ale vyloženě mi zase nevadil(11.4.2009)

 • MI-380
  **

  Kromě několika akčních scén s meči se dozvíme hlavně, že: "Ty musíš vládnout", "Já musím vládnout", "Ty ho musíš zabít", "Já ho musím zabít". Tyto rozhovory jsou na rozdíl od akčních scén d-l-o-u-h-é.......a.......p--o--m--a---l-----ééé. Vše je pronášeno smutně, vážně a chmurně, a smutné, vážné a chmurné je i mé hodnocení: 30%.(3.1.2009)

 • tombac
  ***

  Hezká Japonka ohánějící se katanou v heroickém příběhu natočeném podle komiksu? Pro chlapy potenciálně přitažlivá podívaná, kterou Shurayuki-Hime povětšinou je. Aby ne, drsná a zároveň křehká hlavní hrdinka Yuki mně osobně sedla více než líbezná Azumi. I samurajský meč ovládá princezna věrohodněji. Řezačky jsou díky vizuálním vychytávkám doslova pastvou pro oči, až na četné a dojem trochu kazící zrychlené pohyby postav, ale to zase vyvažuje pro akci výborně zvolená hudba, která mi v uších rezonuje ještě teď. Jenže jak už tu přede mnou napsali kolegové, film není celistvý a dějově je plochý, z čehož mi zůstala na konci v ústech trpká pachuť, jež odsekla jednu hvězdu z mého, po první polovině plánovaného, hodnocení.(7.3.2006)

 • - Akční choreografii měl na starost Donnie Yen. Režisér Shinsuke Sato jej potkal v Paříži a podařilo se mu přemluvit ho ke spolupráci. (Vavča)

 • - Pro představitelku Yuki Yumiko Shaku to byl první akční film. Jediný bojový sport, který tehdy ovládala, bylo kendō. (Vavča)

 • - Při natáčení si Yumiko zlomila prostředníček na levé ruce, přesto natočila všechny akční scény sama bez dubléra - kromě jedné, ve které přeskakuje její postava na liáně vyschlé koryto řeky. (Vavča)