Legenda o opilém Mistrovi

Jackie Chan a čínsky poklad

Legend of the Drunken Master

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 97 min

Sled zběsilých a nápaditých kung-fu bitek odstartuje záměna balíčku s žen-šenem za ukradenou nefritovou pečeť císaře. Krást kulturní dědictví Číny se nemá, zločinný britský velvyslanec a jeho poskoci dostanou od Fei-Honga (Jackie Chan) a jeho kamarádů řádně za vyučenou. Když je nejhůře, stačí Fei-Hongovi nalít do sebe litry čehokoliv s vysokým procentem alkoholu a zlosyni se do jednoho válí s nářekem na zemi. Scény s opilým boxem působí ze všech soubojů choreograficky nejzajímavěji. Samy souboje v DM2 mají grády a pobaví svou odlehčeností. Rozesmát dovedou i četné a velmi dobré humorné scénky. Pro fanoušky odlehčených martial arts bitek a Jackieho je DM2 absolutní povinnost.(2.1.2006)

Pořád se perou a pořád a pořád, pěst sem, kop tam. Ale už vim, jak to Lee myslel aneb opilecký box vypadá opravdu zajímavě :-D No, ale nejvíc jsem se pobavila u závěrečných titulků. Nicméně Jackie tu opět předvádí, co umí, a jako vždy vítězí. A největší zklamání - celej film čekám na Andyho, až se objeví znovu a ono nic...(29.7.2009)

Pokračovanie Drunken mastera je trochu iný ako jeho predchodca, ale sadol mi podstatne lepšie. Je akčnejší, humor sa mi zdal účinnejší a je ho o čosi viac. Film nepôsobí tak zastarale ako jeho predchodca , je podstatne svižnejší a filmovejší. Celkovo vydarené pokračovanie s výbornými bojovými scénami, presne také aké od J. Chana očakávate. Nenáročný, skvelý oddychový film. 80%.(26.12.2017)

Bojové scény jsou špičkové (celý ten koncept opilého boxu je super, i když ne moc výchovný :) ), ale dialogy jsou docela zoufalé (do určité míry to může být dabingem) a celkově mi to nepřišlo výrazně rozdílné od ostatních Chanových filmů, které jsem viděl. Ale rozhodně jsem se nenudil a odkaz na Indyho potěšil. :)(30.7.2008)

Jackie Chan ve svém klasickém HK období ve svých filmech téměř vždy předvedl extrémní kaskadérské kousky, choreograficky pohledné kung fu a větší či menší dávku poťouchlého humoru. V Legendě o opilém mistrovi se všeho dočkáme v míře vrchovaté a buď vám tenhle stále stejný modus operandi sedí nebo ne. Nedokážu si ale představit, že bych zhlédl několik jeho nejlepších fláků za sebou, zřejmě bych se i přes skvělé bojové umění unudil k smrti. S patřičnými pauzami má ale jeho filmografie svůj nezpochybnitelný půvab.(26.12.2015)

• - Režisér Chia-Liang Liu a Jackie Chan se během natáčení neshodli na typu boje, který by měl být ve snímku použit. Režisér chtěl realistický vyhlížející "Huen-Gar", zatímco Chan kvůli fanouškům požadoval více "opilý styl". Kvůli sporům nakonec Chia-Liang Liu natáčení opustil a závěrečnou bojovou scénu režíroval Chan sám. (Raztubyl)

• - Jackie Chan a Chia-Liang Liu v roce 1997 vyhráli na Fant-Asia Film Festival cenu Best Asian Film společně se snímkem Perfect Blue (1998). (Rominator)

• - Jackie Chan (Wong) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)