Pojízdná kantýna

• Hongkong Kuai can che (více)

Bratranci Thomas (Jackie Chan) a David (Biao Yuen) vlastní společně pojízdnou kantýnu. Poklidný život jim naruší setkání s krásnou Sylvií. Je to sice prostitutka, která lže a krade, jak jen to jde, ale srdce si nedá poroučet, oba jsou ze Sylvie úplně pobláznění. Sylvii ale hrozí velké nebezpečí. Je totiž dědičkou obrovského majetku, o který usiluje mafie. Naštěstí jsou tu Thomas a David, kteří ovládají bojová umění, a mohou ji tak před zločinci ochránit. (oficiální text distributora)

Flipnic

Tohle je prostě pecka. Akční superkomedie, kde exceluje známá hongkongská trojka Jackie, Biao a Sammo ... Celé se to odehrává v Itálii (- OPRAVA!! Díky uživateli ANDERSONOVI, je to Španělsko ...), což bylo super. Navíc jsem měl pocit, že koukám na italskou komedii, takže jsem se fakt smál 95% jejich střeštěností a vtípků. Třeba i některý dialogy byly fakt na posrání srandovní. Sice se zde časem docela vytrácí akce, ale vše zachrání řežba na konci, kde shlédneme jeden z notoricky známých soubojů - "the very best figt ever": Jackie Chan versus Benny "Tryskáč" Urquidez. Což je fakt naprostá pecka, tak špičkovej souboj se hned tak nevidí (a to nemyslím žádný otloukání, ale drsný, kontaktní a na tělo jdoucí údery a kopy, protiúdery, protihmaty, taktika, kryty ... mazec!!). Kdyby bylo víc akce, dal bych plnej počet. Jinak tohle je jednoznačně jedna z nejlepších "Chanovek" ... ()

Shit

Typická Chanovka z 80tých let, kde je spousta srandy a choreograficky zábavných soubojů, navíc tu Chanovi ještě sekunduje jeho kámoš Biao Yuen a soukromý očko Sammo Hung, takže o zábavu je prostě postaráno, i když to neni nic geniálního ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho lepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o dvoch majiteľoch kantýny, ktorí sa rozhodnú pomôcť jednej mladej žene, nenapraviteľnej zlodejke, pretože ju hľadá skupina zločincov, ale aj neznámy klient súkromného detektíva, ktorý je kamarátom majiteľov kantýny. So spracovaním nemám problém, hlavný dej sa začne až po dlhšej dobe, ale stále sa je na čo pozerať. Akcie tu na pomery Jackieho Chana osemdesiatych rokov nie je až tak moc, ale inak jej nie je málo a dosť sa mi páči. Väčšinu filmu sa nenájde žiadna dlhšia akčná sekvencia, akciu tu tvoria hlavne viaceré krátke súboje, ktoré síce majú jednoduchú choreografiu, ale páči sa mi ich ráznosť a obsahujú viacero výborných momentov a nájdu sa tu aj rôzne veľmi dobré maličkosti, hlavne skoky z okna. Ale záver to vynahradzuje a je s prehľadom vrchol filmu. Tvorí ho dostatok skvelých nápadov, ktoré sa týkajú v prvom rade spôsobu dostať sa do zámku, no hlavne niekoľko dlhých súbojov, kde hlavne Jackie Chan a Biao Yuen predvedú perfektné súboje jeden na jedného. Humoru je tu mnoho, tento film je viac zameraný na humor ako na akciu. Nie vždy sa úplne vydarí, ale často pobaví, hlavne časť v blázinci. Herecké obsadenie je samozrejme perfektné, hviezdne trio Jackie Chan, Biao Yuen a Sammo Hung nikdy nesklame a poteší aj niekoľko vedľajších postáv. Na filme je zaujímavé, že sa odohráva v Španielsku, ale aj tak to film v ničom neovplyvní. Na Chanov vrchol tento film nemá, ale stále je to výborná akčná a humorná zábava. Objektívna kvalita filmu- 73%, film sa páči mne na 76%. ()

genetique

Obstojná Chanovka, ktorú drží nad vodou najmä úderné trio v hlavných úlohách. HongKongskí bijci zrejme potrebovali zmenu a tak sa rozhodli skúsiť trošku extotiky a musím usúdiť, že táto zmena vôbec nebola zlou voľbou. Z originálneho prostredia vychádzalo množstvo humorných situácií, ktoré neskôr Jackie využíval najmä v konfrontácii s americkou kultúrou. Pomer akcie a humoru je pomerne vyrovnaný, chcelo by to trošku horlivejšieho strihača, ktorý by dal filmu trošku väčší šmrnc a náboj, pretože miestami som sa trošku nudil. Finálny dojem to ale neskazilo, naopak ho v závere napravilo posledných pätnásť minút plných dokonalých súbojov a choreografických chuťoviek. 80%. ()

Hellboy

Závěrečný souboj Jackyho Chana s Benny Urquidezem patří k těm nejtvrdším, co jsem od něj viděl. A každopádně bylo dost zajímavé vidět film natáčený kompletně v Evropě. Je to takové...nezvyklé. ()

Le_Chuck

Ďalší z radu Jackieho kung-fu komédii tento krát pod taktovkou Sammo Hung Kam-Bo. Nemôžem si pomôcť, ale zasadenie filmu na horúci juh európy mi hlavne spočiatku evokovalo komédie dua Spencer-Hill (vznikalo v zhruba rovnakej dobe). Príbeh je jednoduchučky (to nás netrápi) a slúži viacmenej ako omáčka ku komickým situáciam. Tých je tu celkom dosť vychádzajúcich predovšetkým zo starého známeho elementu: pekná žena a dvaja chlapi. K tomu je pridružená dejová linka v podobe packalského skorodetektíva Mobyho. Mňa moc táto komediálna časť nezobrala a viac som sledoval hodinky než film. Na môj vkus a tu opičárnami celkom šetrilo a hlavne stred filmu mi prišiel dosť prázdny. A aj keď sa to tvorcovia snažili na konci dohnať, dych im viac ako na tri hviezdičky nestačil. Ešte jedna vec ! Biao Yuen s tými popolníkmi na nose vyzerá ako informatici od nás zo školy (asi si začnem dávať pozor). ()

Xmilden

Takový trošku lepší průměr. Trošku není moc srozumitelné usazení děje do Španělska, ale jako zábavovka s Jackiem Chanem působí film dobře. Mimochodem závěrečná bitka Jackieho Chana je jedna z nej co jsem kdy viděl. ()

Smok

Solídna akčná komédia o dvoch bratrancoch, jednej prostitútke a jednom stánku rýchleho občerstvenia. Humor akčnej dvojky Thomas a David je dobrý, súboje tiež (likvidácia motorkárskeho gangu je vynikajúca), takže celkovo oddychovka ako bič. ()

Campbell

Další ze super řady akčních Chanovek. Opět jsem si užil v plné síle. Choreografie je výtečná a finální souboje nemají chybu. Chan a jeho spolukumpáni jsou výborní a i když by film možná trošičku potřeboval zkrátit tak vše naprosto funguje, akční scény, humor a prostě všechno. Těším se na další filmy. ()

klerik

Úderka Chan-Hung-Yuen (NAVŽDY DRAKOM) opäť zasahuje. Príbeh šialený, humor kŕčovito žltý a úžasné bitky. Záporní búchači sú pekne tvrdí a záverečné dobývanie starej pevnosti je vo vtipnom a gymnastickom štýle BOŽSKEJ RELIKVIE... ()

Chrustyn

Nepříliš známá ale povedená "Chanovka", kde své síly opět spojil se Sammo Hungem. Chvíli trvá než začne pořádná akce a ze začátku se spíše jedná o komedii ale jakmile to přijde je se na co koukat. Spousta bitek a parádních kaskadérských kousků přesně jak to máme u Jackieho rádi. A dokonce i příběh je docela zajímavý. ()

anais

Pitomoučký příběh o dvou kamarádech a jednom soukromém detektivovi, kteří musí ochránit krásnou dívku před zabijáky. Celé se to odehrává v Barceloně (pohlednicové záběry jsou všudypřítomné, hrdinové se motají dokola kolem těch nejvýznamnějších pamětihodností, osvěžující je z tohoto hlediska snad jen jedna scéna odehrávající se nahoře na rozestavěné Sagradě familia), a jak už to u některých Jackieho filmů bývá, nejlepší ze všeho je závěrečná bitka. To co je pře ní tentokrát není ani vtipné, ani potrhlé, je to jednoduše nudné (podobný pocit jsem měl z první Božské relikvie). Závěrečný souboj však mnohé vynahradí. Není příliš legrační, je míněn spíš vážně. Co se vztahu bojujících týče, Jackiemu se podařilo něco velmi podobného jako Bruce Leemu s Norrisem v Cestě draka. Vnímáme úctu, kterou k sobě ti dva mají, takže se nakonec ani nemusí zabít, jeden prostě ustoupí. Je to hezké. Ale na doporučení tohoto filmu to nestačí. ()

anderson

Réžia českého znenia (NOVA 1998) = +SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: DajTo! = 5.2.2013, réžia slovenského znenia (MARKÍZA 2012) = --- DER POWERMAN, tak pod týmto názvom som kedysi tento film videl a včera som si túto akčnú kung-fu smršť zopakoval vďaka VAPETu. Bez akejkoľvek nostalgie možem potvrdiť, že aj po rokoch šlape táto pecka vo vysokom tempe od začiatku dokonca. A podobne ako ostatní fanúšikovia adorujem najmä záverečnú polhoďku, v ktorej okrem ústrednej trojice rozpútajú "peklo" Benny "The Jet" Urquidez a Keith Vitali. No a mužské oko poteší aj španielska krásavica Lola Forner, ktorá je slovenským divákom známa (okrem klasickej Chanovky BOŽSKÁ RELIKVIA a.k.a. Die rechte Arm der Gotter) ako hviezda Trančíkovej rozprávky Mikola a Mikolko. (28.7.2009) ()

eraserhead666

Sammo Hung zde se zběsilou trvalou) je prostě machr a v každém filmu Jackieho Chana, kde se s ním objeví, jde u mě Chan stranou. Navíc mě v tomhle filmu dostává, co všechno při své tělesné konstrukci zvládá. Pojízdná kantýna je hodně povedená komedie s dobrými a ztřeštěnými vtípky (hlavně když se děj odehrává v blázinci, ti blázni jsou fakt vymazlení - chlápek co si myslí, že je hodiny nemá chybu) a parádními souboji. U podobně laděných filmů není děj ani tak důležitý, tady to ještě jde, jde hlavně o humor a souboje a s tím já jsem nadmíru spokojenej. Navíc tenhle film obsahuje asi nejlepší skrytou reklamu (product placement) ve filmu, co jsem viděl. Jde o skok staré babky v jistém autě přes cestu a její následný komentář. ()

Caelos

Konečná bitka je příliš dlouhá, toť jediné co bych vytkl. Pokoj se dvěma vchody vedle sebe je geniální nápad. Taky jsem v tom poznal spoustu herců, které jsem viděl až v novějších filmech, třeba bratrance Silveria z Mistr neznámého boje. ()

Lacike

Druhy z trojice filmov troch bratov zamerany tentoraz na postavu Yuen Biaoa. Co vidim ako hlavny problem tohto filmu, pretoze jeho postava je strasne nevyrazna a nedokaze poriadne utiahnut film. Jackie sa schvalne drzi v pozadi, aby Biao vynikol, ale nedari sa mu to. Viac sa hodi do ulohy sidekicka hlavneho hrdinu alebo ako nejaka vedjlajsia komicka figurka. Sammo zase ma dlho samostatnu liniu a chvilu trva, kym sa da dokopy s hlavnou dvojkou bufetakov, ktory sa skamaratia s jednou krasnou zlodejkou (kraska Lola Forner), ktorej hrozi nebezpecenstvo kvôli jej necakanej minulosti. Prva polovica filmu s mensou davkou akcie je tak za 8/10 prave kvôli nevyraznemu Biaovi. V druhej sa k slovu vyraznejsie dostane akcia co film nakopne na 10/10. Vdaka tomu, ze sa dej odohrava v sucasnosti sa dockame aj pôsobivych autonahanaciek s mnozstvom karambolov a kotrmelcov aut. Pobavila ma aj povinna nenapadna reklama na Jackieho oblubene Mitsubishi. Slavny kaskader Blacky Ko predvedie par sialenych kuskov na motorke. Jackie a aj Biao predvedu behom filmu viacere akrobaticke kusky vratane tvrdych padov z velkej vysky. Hlavnou devizou su ale bitky. Sammo bol ako reziser vzdy ovela nekompromisnejsi ako Jackie, takze tentokrat sa viac sustredil na klasicke duely bez poskakovania a akrobacie s neskutocne tvrdymi ranami a kopmi u ktorych nebudete verit, ze sa ti chlapi nemlatia naozaj. A vzhladom na neskusenost s natacanim dvoch importov z USA vraj ku nechcenym kontaktom doslo castejsie ako je obvykle. Prvym z nich je karatista Keith Vitali s ktorym ma velku bitku Yuen Biao pri ktorej akrobatickymi kuskami tromfne aj Jackieho. Druhym je slavny kickboxer Benny Urquidez s ktorym ma fenomenalny suboj Jackie plny neskutocne rychlych vymen jak uderov tak kopov a mnozstvom dalsich technik, ktore ako amater neviem pomenovat. Tentokrat ta bitka vyznie nekompromisne a len obcas je zlahcena srandickami. Sammo ma zase skvely finalny suboj na kordy s jednym Spanielom, ktory je z 90% ocividne zaskakovany Biaom, co je celkom vtipne. Jackiemu zase prilis nesadol skateboard, takze akekolvek narocnejsie kusky su tocene od jeho pasa dole, aby nebolo vidno, ze ho tiez zaskakoval niekto schopnejsi. Ale to je normalne, teda pokial si nepostavite karieru na tom, ze kaskaderi su fuj a vsetko urobim sam. Nastastie obdobie, ked som mal Jackiemu tieto klamstva za zle mam uz davno za sebou. Spomenut musim este velmi vtipne epizodky v blazinci v ktorych sa objavi niekolko spickovych komikov. Najlepsi su uz tradicne Richard Ng a John Sham. Im nemate najmensi problem uverit, ze im par koliesok chyba. Zaujimavostou je, ze sa film natacal v Spanielsku vdaka comu sa tento film svojou atmosferou trochu odlisuje od ostatnych filmov z tej doby. Skoda len, ze Sammo prilis nedodrziaval Jackieho zvyklost s pokazenymi zabermi na konci, takze tentokrat sa ich nedockame. Takze nebyť slabsej prvej polovice, tak by to bola dokonala pecka. 9/10. ()

corpsy

Ďalšie filmové dieťa trojice Chan - Hung - Yuen. A vydarené. Údery sú tvrdé, akcia rýchla, kaskadérske kúsky nebezpečné. ()