Pojízdná kantýna

• Hongkong Kuai can che (více)
Trailer 2

Bratranci Thomas (Jackie Chan) a David (Biao Yuen) vlastní společně pojízdnou kantýnu. Poklidný život jim naruší setkání s krásnou Sylvií. Je to sice prostitutka, která lže a krade, jak jen to jde, ale srdce si nedá poroučet, oba jsou ze Sylvie úplně pobláznění. Sylvii ale hrozí velké nebezpečí. Je totiž dědičkou obrovského majetku, o který usiluje mafie. Naštěstí jsou tu Thomas a David, kteří ovládají bojová umění, a mohou ji tak před zločinci ochránit. (oficiální text distributora)

Trailer 2

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho lepšie filmy. Má celkom dobrý príbeh o dvoch majiteľoch kantýny, ktorí sa rozhodnú pomôcť jednej mladej žene, nenapraviteľnej zlodejke, pretože ju hľadá skupina zločincov, ale aj neznámy klient súkromného detektíva, ktorý je kamarátom majiteľov kantýny. So spracovaním nemám problém, hlavný dej sa začne až po dlhšej dobe, ale stále sa je na čo pozerať. Akcie tu na pomery Jackieho Chana osemdesiatych rokov nie je až tak moc, ale inak jej nie je málo a dosť sa mi páči. Väčšinu filmu sa nenájde žiadna dlhšia akčná sekvencia, akciu tu tvoria hlavne viaceré krátke súboje, ktoré síce majú jednoduchú choreografiu, ale páči sa mi ich ráznosť a obsahujú viacero výborných momentov a nájdu sa tu aj rôzne veľmi dobré maličkosti, hlavne skoky z okna. Ale záver to vynahradzuje a je s prehľadom vrchol filmu. Tvorí ho dostatok skvelých nápadov, ktoré sa týkajú v prvom rade spôsobu dostať sa do zámku, no hlavne niekoľko dlhých súbojov, kde hlavne Jackie Chan a Biao Yuen predvedú perfektné súboje jeden na jedného. Humoru je tu mnoho, tento film je viac zameraný na humor ako na akciu. Nie vždy sa úplne vydarí, ale často pobaví, hlavne časť v blázinci. Herecké obsadenie je samozrejme perfektné, hviezdne trio Jackie Chan, Biao Yuen a Sammo Hung nikdy nesklame a poteší aj niekoľko vedľajších postáv. Na filme je zaujímavé, že sa odohráva v Španielsku, ale aj tak to film v ničom neovplyvní. Na Chanov vrchol tento film nemá, ale stále je to výborná akčná a humorná zábava. Objektívna kvalita filmu- 73%, film sa páči mne na 76%. ()

genetique

Obstojná Chanovka, ktorú drží nad vodou najmä úderné trio v hlavných úlohách. HongKongskí bijci zrejme potrebovali zmenu a tak sa rozhodli skúsiť trošku extotiky a musím usúdiť, že táto zmena vôbec nebola zlou voľbou. Z originálneho prostredia vychádzalo množstvo humorných situácií, ktoré neskôr Jackie využíval najmä v konfrontácii s americkou kultúrou. Pomer akcie a humoru je pomerne vyrovnaný, chcelo by to trošku horlivejšieho strihača, ktorý by dal filmu trošku väčší šmrnc a náboj, pretože miestami som sa trošku nudil. Finálny dojem to ale neskazilo, naopak ho v závere napravilo posledných pätnásť minút plných dokonalých súbojov a choreografických chuťoviek. 80%. ()

Flipnic

Tohle je prostě pecka. Akční superkomedie, kde exceluje známá hongkongská trojka Jackie, Biao a Sammo ... Celé se to odehrává v Itálii (- OPRAVA!! Díky uživateli ANDERSONOVI, je to Španělsko ...), což bylo super. Navíc jsem měl pocit, že koukám na italskou komedii, takže jsem se fakt smál 95% jejich střeštěností a vtípků. Třeba i některý dialogy byly fakt na posrání srandovní. Sice se zde časem docela vytrácí akce, ale vše zachrání řežba na konci, kde shlédneme jeden z notoricky známých soubojů - "the very best figt ever": Jackie Chan versus Benny "Tryskáč" Urquidez. Což je fakt naprostá pecka, tak špičkovej souboj se hned tak nevidí (a to nemyslím žádný otloukání, ale drsný, kontaktní a na tělo jdoucí údery a kopy, protiúdery, protihmaty, taktika, kryty ... mazec!!). Kdyby bylo víc akce, dal bych plnej počet. Jinak tohle je jednoznačně jedna z nejlepších "Chanovek" ... ()

Le_Chuck

Ďalší z radu Jackieho kung-fu komédii tento krát pod taktovkou Sammo Hung Kam-Bo. Nemôžem si pomôcť, ale zasadenie filmu na horúci juh európy mi hlavne spočiatku evokovalo komédie dua Spencer-Hill (vznikalo v zhruba rovnakej dobe). Príbeh je jednoduchučky (to nás netrápi) a slúži viacmenej ako omáčka ku komickým situáciam. Tých je tu celkom dosť vychádzajúcich predovšetkým zo starého známeho elementu: pekná žena a dvaja chlapi. K tomu je pridružená dejová linka v podobe packalského skorodetektíva Mobyho. Mňa moc táto komediálna časť nezobrala a viac som sledoval hodinky než film. Na môj vkus a tu opičárnami celkom šetrilo a hlavne stred filmu mi prišiel dosť prázdny. A aj keď sa to tvorcovia snažili na konci dohnať, dych im viac ako na tri hviezdičky nestačil. Ešte jedna vec ! Biao Yuen s tými popolníkmi na nose vyzerá ako informatici od nás zo školy (asi si začnem dávať pozor). ()

Campbell

Další ze super řady akčních Chanovek. Opět jsem si užil v plné síle. Choreografie je výtečná a finální souboje nemají chybu. Chan a jeho spolukumpáni jsou výborní a i když by film možná trošičku potřeboval zkrátit tak vše naprosto funguje, akční scény, humor a prostě všechno. Těším se na další filmy. ()

• Pojízdná filmová kantýna je upravená dodávka Mitsubishi Delica. Ve scéně skoku přes most je však nahrazena podobně vypadající Toyotou HiAce. (Raztubyl)
  • Keith Vitali něšťastně uzemnil i Sammo Hunga kopem do hlavy, ale jelikož byl poučen už z předchozí lekce s Jackiem, nevypadl z role a čekal, dokud Sammo neřekne střih, což se zdálo být jako věčná doba. (SG-1)
  • Benny Urquidez a Keith Vitali se rozhodli ve Španělsku testovat své bojové umění s místními talenty černého pásku. (SG-1)