Tat Fung (Jackie Chan) jako právě vyškolený člen policejní zásahové jednotky se stará o svého 30ti letého, mentálně zaostáleho bratra Do-do (Sammo Hung Kam-Bo). Jednoho dne obklíčí policejní jednotka dům místní mafie, ale jeden člen mafie jim s brašnou plnou kradených šperků z domu unikne. V té samé době si Jackieho retardovaný bratr hraje se svými kamarády na lupiče a zloděje a shodnou náhod se s pistolí-hračkou dostane tváří v tvář právě utíkajícímu členu mafie. Ten se ho lekne, odhodí tašku a uteče. Následně se Do-do stává cílem jak mafie, tak policie (na které se mezitím sám přihlásil okradený mafián, protože mu jeho gang hrozí smrtí kvůli šperkům). Tuto zapeklitou situaci musí Tat Fung vyřešit na vlastní pěst za pomoci svých kolegů z policejní školy. (T-enter)

B!shop

To je tak kdyz se na rezii sere vic lidi, vysledek je pak podivna patlanina, u ktery neni moc jasny, co tim vlastne chteli rict, takze to je jak komedie o hyper mega giga vymastenym dutohlavovi, ale ne ve stylu Rain Mana, ale opravdu gigantickej retardak, kterej si hraje s panackama, blbe cumi, dela jednu kokotinu za druhou a podle jehoz ucesu neni problem zjistit, ze se na vas riti hyper hovado. No ale zaroven to je taky tak trochu dojak o typkovi, co se musi starat o postizenyho brachu. No a do toho trochu toho akcniho krimi. Pricemz prvni pulka sazi spis na tu komedie, je to silne o nicem a vetsinu casu vyplnuje blbnuti pana retardaka v naprosto spickovym podani Hunga. V druhy polovine se uz zase sazi spis na tu akci, ale ne tu typicky Chanovskou, ale tentokrat na vazno, kde se zvesela strili, vsichni kolem sebe mlati jak o zivot a Jackie je vetsinu casu nasranej. Problem je, ze jsou ty choreograficky docela dobry souboje naprosto zbytecne zrychlovany a kdyz se k tomu jeste pridaj silne prehnany mlaskavy zvuky, pusobi to misty spis komicky. No a to je v podstate vsechno, jak Jackie, tak Sammo se herecky prekonavaj, ale jinak to za moc nestoji. ()

sniper18

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o dvoch bratoch, obyčajnom policajtovi a mužovi, ktorý má stále rozum dieťaťa a tak sa stále hrá so svojimi detskými kamarátmi. Raz sa náhodou dostane ku kufríku peňazí patriacemu mafii a tak sa dostane do problémov nielen s ňou, ale aj s políciou, kde mu ale jeho brat chce pomôcť za každú cenu. Spracovanie je na tom tiež celkom dobre. Prvá polovica je prakticky čistá komédia, všetci sú šťastní a film má príjemnú pohodovú atmosféru, ale v druhej, ked´ už začne hlavná fáza deja sa film výrazne zmení. Ale nie kvalitou, film zostane stále rovnako dobrý, ale zábavnosť zmizne a film začne pôsobiť drsnejšie a smutnejšie. A výborne to vidno hlavne na Jackie Chanovi, ktorý je celú druhú polovicu naštvaný alebo smutný. Akcie tu moc nie je, ale je dobrá. Výraznejší je iba úvod a záver, typické súboje tu ani moc nie sú a ani o kaskadérske kúsky tu moc nejde, ale dosť sa strieľa a akcia pôsobí živelne a drsne. Úvodná akcia sklame ukončením, ale jej priebeh sa mi páči a veľmi dobre je na tom záver, kde dokonca Jackie Chan aj zabíja. Humor tiež nie je zlý, až tak moc vtipný nie je, ale pobaví. Pri hereckom obsadení si nemôžem sťažovať, kedže tu sú dve popredné akčné hviezdy a tu to majú rozdelené, Jackie Chan má na starosti akciu a Sammo Hung zase humor. Réžia a technická stránka sú čistým štandardom týchto filmov, takže nemám čo vytknúť. V Chanovej bohatej tvorbe osemdesiatych rokov sa tento film pomerne stráca, ale dobre sa naň pozerá. Objektívna kvalita filmu- 67%, film sa páči mne na 72%. ()

Xmilden

V roce 85 (Jackie hrál v 5 filmech) byl Jackie už tolik pokopaný že v tomto filmu už moc kung fu není. Film je trošku netradiční, kdy po sérii zmatků, které způsobuje Jackieho mentálně zaostalý bratr vše konečně vyvrcholí pořádnou akcí. Chápu že Jackie nemůže točit jen bojovky. Nakonec z toho mála co tady předvádí se zde nachází velice povedený souboj s jedním členem gangu asi 10 minut před koncem. Ten rozhodně stojí za povšimnutí. ()

LION-MR.T

Rain Man po Hong Kongksku? No ani tak ne,ale rozhodně super film se zajimavým dějem a celkovým příběhem,ale u většiny uživatelů je problém,že oni vidí Jackie a Sammo jako bijce a ani je nenapadlo,že by dokázali naotčit i trochu jiný příběh. ()

Campbell

Tak tenhle film neví co chce být. Drama? Komedie? Akční? Tak sesmolil všechno dohromady, myslím že to funguje jen je to takový mišmaš. Co mě překvapilo je to že film nemá tíměř příběh. 50 minut jde film odnikuď nikam. Celou dobu sledujeme Doda, což je bratr Jackieho Chana a je postižený. No a dostane se mu do ruky plno zlata. Jackie se tu moc nepředvede, akce je tu málo a když nastane tak je to spíše střílení. Film se mi líbil, humor funguje byl jsem spokojen. ()

predators

Jackieho filmy mám hodně rád. Bohužel tento je zatím tím nejhorším, co jsem od něj viděl a jeho první, u kterého jsem usnul:-( Akce není málo, ale z devádesáti procent se v nich střílí, takže na pěsti a kopy se dostane asi jen ve dvou soubojích! Škoda, protože ze scénáře šlo vytáhnout mnohem víc, vždyť záchrana postiženého bratra je pro tento styl filmu šitá na míru. :-((((30% ()

Yardak

Dosti netypický Jackie Chan, ale chtěli dokázat s Sammo Hung Kam-Bo, že umí točit i jinak stavěné filmy, i když výsledek není moc slavný. 50 %. ()

eraserhead666

Jo, Jackie a Sammo Hung asi fakt chtěli zkusit trošku něco jiného, než jsme od nich zvyklí, ale musím říct, že se jim to i docela povedlo. Je tu mnohem méně akce, v podstatě k ní dojde až na konci, první půlka je místy až dojemná, ale to vůbec není nijak na škodu. Sammo Hung jako Do-Do je roztomilej, humornej, ale hlavně dost dobrej. Abych pravdu řekl, zdejší příspěvky mě od filmu dost odrazovaly, ještě že jsem na ně ale nedal. Docela milý film, který z Jackieho filmografie trochu vybočuje. ()

malylada

Komediální stránka mě minula velkým obloukem a pitvoření dvou ústředních hrdinů je otravné, až běda. O akci se zde nedá ani hovořit, neboť pěkných kousků s Jackiem bych zde napočítal do jednoho amputovaného prstu. Už nikdy víc, prosím.......2/10 ()

Lacike

Hodnotenie HK kinoverzie, ktora vysla aj unas na DVD: Jackie vo vaznom filme v ktorom sa prvykrat snazil predviest poriadny dramaticky vykon. Vo vypätych scenach sice hra trochu teatralne ako je v HK zvykom, ale aj tuto serioznejsiu stranku ustal so ctou. Lenze mal podobnu smolu ako Cruise v Rain Manovi. Darmo sa snazli, ale nakoniec ho prehral o triedu lepsi herec vo vdacnejsej ulohe retarda. A tym je Sammo Hung, ktory vystihol dospeleho chlapika na mentalnej urovni maleho dietata absolutne uveritelne. A vztah medzi nim a jeho filmovym bratom Jackiem je neskutocne dojimavy. Toto fakt nieje komedia, takze kto ocakava klasicke Jackieho srandovne blbnutie, tak bude sklamany. A aj bitky su upozadene. Film sa sustredi hlavne na vztah dvoch hlavnych postav a miestami aj kritizuje spravanie normalnych ludi k mentalne zaostalym. Bohuzial cela tato dramaticka linia je podana dost povrchne a nie prilis ucesane. Stale z filmu citit urcitu rozpoltenost medzi snahou natocit nieco seriozne a zaroven tlakom od divakov a studia natocit klasicku kung-fu mlaticku. Bitiek sa naplno dockame v poslednej polhodine. A je treba povedat, ze si na nich dali sakra zalezat. Tentokrat su ale podane ovela brutalnejsie ako je u Jackieho zvykom. Potesujuce je, ze Jackie so svojou partou najprv vystrielaju naboje do protivnikov a az nasledne sa so zvysnymi pobiju. Aspon sa nemuseli vymyslat obvykle dôvody preco hrdinovia nepouziju pistole. Jackie nevaha len tak chlapika odbachnut, seknut protivnikovi macetu do krku alebo cakan do brucha. Pouziva sa vsetko co je po ruke ale bez snahy to zhodit srandickami. Väcsina subojov je kratkych. Par efektivnych brutalnych uderov a ide sa na dalsieho protivnika. Vrcholom je samozrejme suboj Jackieho s Dick Weiom, ktory z piatich subojov, ktory tito dvaja borci vo filmoch absolvovali, je podla mna najlepsi. Trochu mi je luto, ze film nie je cistokrvna drama bez bitiek, ale aj v tomto prevedeni mam tento film rad a pokail dokazete Jackieho akceptovat aj bez humoru, tak si film uzijete. 8/10. Japonska o 10 minut predlzena verzia obsahuje naviac bitku v scene ked Jackie nastupi v CID a odvedie narkomana do nemocnice, tak ho prepadne Lau Kar-Wing so svojou partou. Jackie im da riadne do tela. Dalsia bitka naviac nasleduje po scene v restauracii medzi Jackieho partou a partou vytrznikov, ktorych v kinoverzii nechali na pokoji. V Japonskej verzii si na nich pockaju vonku a riadne ich zmydlia. Tretia scena naviac je vo finale, ked Jackie dorazi jedneho chlapika cakanom. A na konci su naviac nepodarene sceny, ktore v HK verzii uplne absentuju. Vychutname si v nich hlavne nepodareny pokus skoku z restauracie na markizu a nasledny pad na auto. V tomto pokuse chudak kaskader markizu preskocil a spadol rovno na zem a auto ho skoro preslo. Ale vraj to prezil, takze vsetko v pohode. Poslednou vyraznou zmenou je uplne nova hudba v celom filme. Zamrzi hlavne absentujuca ustredna melodia, ktorej text ma dôlezity vyznam pre dej. Namiesto nej tu je v klucovych scenach nicnehovoriaca instrumentalna hudba. Jackie ale naspieval po japonsky dve pesnicky. Zaujimave je, ze pravdepodobne v americkej anglicky nadabovanej verzii je zase uplne ina hudba, ktoru pouzili napriklad v CZ dabingu Novy. Nastastie v CZ DVD dabingu je pôvodna hudba z HK verzie. Takze kto chce o nieco viac bitiek, tak nech si rozhodne zozenie predlzenu verziu, ale kvalita filmu je podla mna rovnaka ako v pôvodnej verzii. 8/10. () (méně) (více)

Terva

Ocenění : Nejlepší filmová písnička - za píseň "Sui Hoh Seung Yi".... ....Nominace : Nejlepší akční choreografie.... ....Nominace : Nejlepší režie ( Sammo Hung ).... ....Nominace : Nejlepší herec ( Jackie Chan ).... ....Nominace : Nejlepší filmová hudba ( Lam Man Yee ). ()

corpsy

Jackie a Sammo na o dosť vážnejšiu tému ako inokedy. Zápletka jednoduchá, akcie poskromne, ale ako celok vydarené. ()

Toshiro

Režie Sammo Hunga Jackieho filmům moc nesvědčí. Děj se pokouší být vážnější a drsnější a moc mu to nejde. Naštěstí to tentokrát nedopadlo jako Island of Fire, který je skutečně hodně nezvládnutý, takže se to dokoukat dá. Přesto jeden z nejhorších filmů s Jakie Chanem. Závěrečná akce je moc brutální, zabíjení jak střelbou tak bojem na blízko k Jackiemu prostě nesedí. ()

haj

Pokud máte rádi Jackieho akční komedie, tak vám tenhle film moc nedoporučuju, ale pokud vás zajímá, jestli Jackie a Samo umí natočit taky něco jiného, tak byste ho měli zkusit. Pár akčních scén se zde sice najde a ta závěrečná je i vynikající, ale tentokrát jsou podřízeny ději, který je ve filmu tím hlavním a ne naopak. ()

krvavamera

Policista (Jackie Chan) se stará o svého mentálně zaostalého bratra (nádherná herecká akce Sammo Hunga), který se při svých hrách kvůli své nevinnosti často dostává do nesnází, až se jednoho dne dostane do skutečného nebezpečí. Dojemné drama s prvky kung-fu. ()

Puol

Po zhliadnutí filmu je asi väčšina divákov zaskočená. Réžia Sammo Hung a nemá tu jedinú akčnú scéna a navyše hrá postihnutého muža s inteligenciou dieťaťa. Jackie Chan sa síce mláti, ale srandy si pri tom moc neužijeme a navyše pri tom dosť tečie krv. Veľmi zaujímavý pokus o nezaškatuľkovanie sa, ktorý ale nemal veľkú šancu na úspech. Odporúčam hlavne neprajníkom, ktorí tvrdia o vyššie spomínaných tvrdia, že nevedia hrať. ()