První úkol - Dračí srdce

Heart of Dragon

Akční / Komedie / Drama

Hong Kong, 1985, 91 min

• Toshiro

Režie Sammo Hunga Jackieho filmům moc nesvědčí. Děj se pokouší být vážnější a drsnější a moc mu to nejde. Naštěstí to tentokrát nedopadlo jako Island of Fire, který je skutečně hodně nezvládnutý, takže se to dokoukat dá. Přesto jeden z nejhorších filmů s Jakie Chanem. Závěrečná akce je moc brutální, zabíjení jak střelbou tak bojem na blízko k Jackiemu prostě nesedí.(30.10.2007)

• predators

Jackieho filmy mám hodně rád. Bohužel tento je zatím tím nejhorším, co jsem od něj viděl a jeho první, u kterého jsem usnul:-( Akce není málo, ale z devádesáti procent se v nich střílí, takže na pěsti a kopy se dostane asi jen ve dvou soubojích! Škoda, protože ze scénáře šlo vytáhnout mnohem víc, vždyť záchrana postiženého bratra je pro tento styl filmu šitá na míru. :-((((30%(18.6.2008)

• Xmilden

V roce 85 (Jackie hrál v 5 filmech) byl Jackie už tolik pokopaný že v tomto filmu už moc kung fu není. Film je trošku netradiční, kdy po sérii zmatků, které způsobuje Jackieho mentálně zaostalý bratr vše konečně vyvrcholí pořádnou akcí. Chápu že Jackie nemůže točit jen bojovky. Nakonec z toho mála co tady předvádí se zde nachází velice povedený souboj s jedním členem gangu asi 10 minut před koncem. Ten rozhodně stojí za povšimnutí.(10.10.2010)

Jo, Jackie a Sammo Hung asi fakt chtěli zkusit trošku něco jiného, než jsme od nich zvyklí, ale musím říct, že se jim to i docela povedlo. Je tu mnohem méně akce, v podstatě k ní dojde až na konci, první půlka je místy až dojemná, ale to vůbec není nijak na škodu. Sammo Hung jako Do-Do je roztomilej, humornej, ale hlavně dost dobrej. Abych pravdu řekl, zdejší příspěvky mě od filmu dost odrazovaly, ještě že jsem na ně ale nedal. Docela milý film, který z Jackieho filmografie trochu vybočuje.(10.5.2009)

Pokud máte rádi Jackieho akční komedie, tak vám tenhle film moc nedoporučuju, ale pokud vás zajímá, jestli Jackie a Samo umí natočit taky něco jiného, tak byste ho měli zkusit. Pár akčních scén se zde sice najde a ta závěrečná je i vynikající, ale tentokrát jsou podřízeny ději, který je ve filmu tím hlavním a ne naopak.(25.8.2003)