První úkol - Dračí srdce

Heart of Dragon

Akční / Komedie / Drama

Hongkong, 1985, 91 min

• Toshiro

Režie Sammo Hunga Jackieho filmům moc nesvědčí. Děj se pokouší být vážnější a drsnější a moc mu to nejde. Naštěstí to tentokrát nedopadlo jako Island of Fire, který je skutečně hodně nezvládnutý, takže se to dokoukat dá. Přesto jeden z nejhorších filmů s Jakie Chanem. Závěrečná akce je moc brutální, zabíjení jak střelbou tak bojem na blízko k Jackiemu prostě nesedí.(30.10.2007)

Je to celkom dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dobrý príbeh o dvoch bratoch, obyčajnom policajtovi a mužovi, ktorý má stále rozum dieťaťa a tak sa stále hrá so svojimi detskými kamarátmi. Raz sa náhodou dostane ku kufríku peňazí patriacemu mafii a tak sa dostane do problémov nielen s ňou, ale aj s políciou, kde mu ale jeho brat chce pomôcť za každú cenu. Spracovanie je na tom tiež celkom dobre. Prvá polovica je prakticky čistá komédia, všetci sú šťastní a film má príjemnú pohodovú atmosféru, ale v druhej, ked´ už začne hlavná fáza deja sa film výrazne zmení. Ale nie kvalitou, film zostane stále rovnako dobrý, ale zábavnosť zmizne a film začne pôsobiť drsnejšie a smutnejšie. A výborne to vidno hlavne na Jackie Chanovi, ktorý je celú druhú polovicu naštvaný alebo smutný. Akcie tu moc nie je, ale je dobrá. Výraznejší je iba úvod a záver, typické súboje tu ani moc nie sú a ani o kaskadérske kúsky tu moc nejde, ale dosť sa strieľa a akcia pôsobí živelne a drsne. Úvodná akcia sklame ukončením, ale jej priebeh sa mi páči a veľmi dobre je na tom záver, kde dokonca Jackie Chan aj zabíja. Humor tiež nie je zlý, až tak moc vtipný nie je, ale pobaví. Pri hereckom obsadení si nemôžem sťažovať, kedže tu sú dve popredné akčné hviezdy a tu to majú rozdelené, Jackie Chan má na starosti akciu a Sammo Hung zase humor. Réžia a technická stránka sú čistým štandardom týchto filmov, takže nemám čo vytknúť. V Chanovej bohatej tvorbe osemdesiatych rokov sa tento film pomerne stráca, ale dobre sa naň pozerá. Objektívna kvalita filmu- 67%, film sa páči mne na 72%.(17.12.2010)

• Xmilden

V roce 85 (Jackie hrál v 5 filmech) byl Jackie už tolik pokopaný že v tomto filmu už moc kung fu není. Film je trošku netradiční, kdy po sérii zmatků, které způsobuje Jackieho mentálně zaostalý bratr vše konečně vyvrcholí pořádnou akcí. Chápu že Jackie nemůže točit jen bojovky. Nakonec z toho mála co tady předvádí se zde nachází velice povedený souboj s jedním členem gangu asi 10 minut před koncem. Ten rozhodně stojí za povšimnutí.(10.10.2010)

Po zhliadnutí filmu je asi väčšina divákov zaskočená. Réžia Sammo Hung a nemá tu jedinú akčnú scéna a navyše hrá postihnutého muža s inteligenciou dieťaťa. Jackie Chan sa síce mláti, ale srandy si pri tom moc neužijeme a navyše pri tom dosť tečie krv. Veľmi zaujímavý pokus o nezaškatuľkovanie sa, ktorý ale nemal veľkú šancu na úspech. Odporúčam hlavne neprajníkom, ktorí tvrdia o vyššie spomínaných tvrdia, že nevedia hrať.(25.7.2008)

• predators

Jackieho filmy mám hodně rád. Bohužel tento je zatím tím nejhorším, co jsem od něj viděl a jeho první, u kterého jsem usnul:-( Akce není málo, ale z devádesáti procent se v nich střílí, takže na pěsti a kopy se dostane asi jen ve dvou soubojích! Škoda, protože ze scénáře šlo vytáhnout mnohem víc, vždyť záchrana postiženého bratra je pro tento styl filmu šitá na míru. :-((((30%(18.6.2008)

• - Japonský sestřih snímku obsahuje dvě bojové scény, které jsou v americké, britské a australské verzi jako bonus. (Rominator)

• - Policista, který vejde bez klepání do Wongovy (Melvin Wong) kanceláře, je ve skutečnosti bratr Samma Hunga. (Raztubyl)

• - V japonském sestřihu filmu zazní dvě písně „China Blue“ a „Tokyo Saturday Night“, které nazpíval Jackie Chan v japonštině. (Rominator)