Pomsta tygra

Hong Kong, 1979, 94 min

Lo Wei

Jung-Shu Chen
  • Lacike

Pomsta tygra bola natocena pred Majstrovym synom, takze neocakavajte ziadny humor. Film ponuka dva klady. Zapletku so zaujimavym vyvojom postav. Hlavny zaporak sa polepsi a hlavneho hrdinu zblbnu, takze zacne pachat nespravne ciny. Bohuzial Lo Wei to nedokazal poriadne podat a tak je film strasne skratkovity, casto som mal pocit jak keby vo filme chybali desiatky minut dôleziteho vyvoja. Postavy sa menia zo sceny na scenu. Je to strasne divne a dramaticka stranka nefunguje. Hudba je casto nevhodne pouzita. Cele to casto pôsobi amatersky. Druhym kladom su solidne bitky. Väcsinou sice maju jednoduchsiu choreografiu, ale aspon je poriadne dynamicka. Vrcholom je ale kvalitne finale v ktorom Jackie vyuziva v bitke barlu. Aspon kvôli nemu sa vyplati film raz vidiet. Najmä v dnesnej dobe, ked je uz Jackie prilis stary na to, aby predviedol aspon takto kvalitne bitky. 4/10.(10.8.2018)

Oldskool jak vyšije, z dob kdy byl Jackie v titulcích ještě jako Jacky. Dragon Fist neobsahuje vůbec žádný Jackieho srandičky, je to zachmuřený mstitelský fim. Naprostá bomba je scéna, kdy Jackie v návalu vzteku, ubije k smrti pěstmi jednoho ze záporáků, který vůbec nedostane šanci na protiúder. To je pohled za všechny prachy. Jinak, ale průměr.(18.4.2010)

Film se ničím nezdržuje a jde tvrdě na věc a zvratů se tu dokčkáme dost,on by se dala natočit i méně než hodina a čtvrt,tedy tak to vydal Vapet,tady na csfd je udená délka 94 minut,ale kdo ví. Ale souboje více než dobrá a to mám rád,nenudil jsem se ani na chvlí a snímek potšel. Práci Wei Lo zrovna neholduju a s Jackim ve spolupráci se mi zdály dobré jen ty dobré akční scény,tady je skvělý celý film.(6.1.2007)

• molotov

Pokud šlo o stejnou verzi, tak ten dubing není italský, ale španělský. Titulky jsem k tomu měl dokonce český, takže jsem těm zvratům rozuměl. Souboje občas docela ušly, ale i když má film jen hoďku a čtvrt, tak jsem se většinu času dost nudil. Příběh sice není tak strašně hloupý, jak vypadá na první pohled, ale vůbec mě nechytl a bylo mi naprosto ukradený, co se komu stane. Navíc je naprosto vynechána tradiční tréninková pasáž, což je opravdová anomálie v těchto filmech, ve kterých jde jen o pomstu.(15.7.2007)

Dokonalý kousek klasického hongkongského filmu ještě nezkaženého Hollywoodem, to jest atrakce před narací. Všemu dominují klany, copy, hanfu (tradiční čínské oblečení) a kung fu. Kung fu boj zde ještě nevypadá jako plynulý film, ale jako rychle se střídající diapozitivy v neměnném rytmu "noha raz, ruka dva, loket tři". Úvodní titulky jsou geniální - hotový arkádový Mortal Kombat, Kung-Fu Master a Street Fighter dohromady. Uříznutá noha také není k zahození, proto se také schraňuje v truhle, že.(23.4.2012)

• - Film byl natočen v roce 1987, protože však studio Lo Wei Motion Picture Company nemělo dostatek peněz, byl uložen do trezoru. Po úspěchu filmu Mistrův syn (1978) však byl urychleně uveden do kin. (Raztubyl)

• - Hudba použitá ve filmu pochází od skladatele Jerryho Goldsmitha, konkretně ze snímku Strážní loď Sand Pebbles (1966). (Grimaldi)

• - Jako instruktor bojových umění na filmu pracoval Jackie Chan, v úvodních titulcích uvedený pod jménem Jacky Chan. (Rominator)