Takin' Over the Asylum (TV seriál)

Velká Británie, 1994, 6x50 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

Seriál se zpočátku tváří jako průměrný,ale jak jsem se postupně dostávala do děje, kde se mísí zábavnější chvíle s těmi vážnějšími a občas dokonce tragickými, tím víc mě osobní příběhy lidí kolem malé nemocniční rádiové stanice zajímaly a občas také dojímaly. Ať už to byl hlavní hrdina Eddie nespokojený s prací podomního obchodníka oken a toužící po vysněné práci rádiového Dje nebo samotní pacienti psychiatrické léčebny, všichni byli ve svých rolích výborní a velmi uvěřitelní. Mimo jiné také můj oblíbený David Tennant, který už tehdy hrál skvěle hyperaktivního maniodepresivního mladíčka a to jsem si myslela, že víc energický než pozdější Doctor už být ani nemůže, ale tady ho v tomto směru naprosto překonává.(5.3.2013)

Podnětný příběh přestárlého DJ, který dostane vyhazov. Zde to ale nekončí. Dostane nabídku pracovat v léčebně duševně nemocných jako DJ v rádiu v léčebně, kde se postupně vypracuje. Jak profesně, tak osobnostně zde postupně roste a skrze pomoc ostatním, divák i DJ postupně proplouvají všemi zákrutami psychických onemocnění a všemi možnými vztahy, ve větší míře pěknými, které může člověk s těmito lidmi navázat. Zpracování se podobá spíše béčkovému filmu až sitkomu, ale strhující příběhy nedovolí člověku poznat, že jde o tak staré dílo.(21.1.2014)

• splaty

Po dvou dílech vypínám. Tohle není můj šálek kávy.(22.4.2017)

Dá sa to v pohode pozerať, pre mňa nový pohľad do neznámeho prostredia, Dobre natočené , trochu smutné, trochu prekvapivé a čo je už klasika u britských seriálov, dej je podstatný a chcete vedieť ako to skonči nakoniec. Perfektný škotsky dabing , výber postáv OK. Akurát strašne otravne púsobí design neskorých osemdesiatych rokov- všetko to trapne oblečenie, celkový výraz a najotrasnejšie účesy aké som vo filme videla. No aspoň som si zaspomínala...inak celkom dobry seriál.(3.9.2013)