Zvláštní oddělení (TV seriál)

The Vice

Krimi / Drama

Velká Británie, 1999, 28x54 min

Mark Partridge

Peter Salem

David Harewood, Ken Stott, Tim Pigott-Smith, Sean McGinley, Anna Chancellor, Marc Warren, Stephen Kennedy, Sonya Walger, Koel Purie, Robbie Gee, Kate Dickie, Peter Firth, James Frain, Heather-Jay Jones, Caroline Catz, Mel Raido, Sarah Parish, Susan Duerden, John Standing, Murray Head, Olga Sosnovska, Dragan Mićanović, Struan Rodger, Tamzin Malleson, Félicité Du Jeu, Daniel Evans, Velibor Topic, John Lloyd Fillingham, Sean Gilder, Steven Elder, Susan Brown, Richard McCabe, Katrine De Candole, Rosie Marcel, Kathryn Drysdale, Albert Welling, Roland Manookian, Agnieszka Liggett, Ony Uhiara, Melanie Gutteridge, Dorian Lough, Andrew Lancel, Brooke Kinsella, Christopher Fox, William Gaunt, Diane Parish, Denise Black, Kelly Hunter, Victoria Shalet, Valerie Edmond, Howard Crossley, Cathy Murphy, Carlos Antonio, Robert Hudson, Ian Puleston-Davies, Philip Wright, Peter Marinker, Raymond Pickard, Geoffrey Beevers, James Barriscale, Justin Salinger, Paul Brightwell, Gary Whitaker, Paul Angelis, Poppy Elliott, Meredith MacNeill, Sophie Stanton, Priyanga Burford, David Maybrick

Komentáře uživatelů k TV seriálu (6)

Zvláštní oddělení - neobyčejně syrový a pravdivý seriál, odehrávající se ve velkém městě a vyprávějící o mravnostní policii - doufám, že nejsem sám, kdo si myslel, že tohle oddělení už dávno neexistuje. Někde ovšem ano. Zvlášť postava černošského poldy je opravdu vynikajícně napsaná!(22.9.2003)

Další z výborných britských kriminálek a zase z jiného soudku než ty ostatní - mravnostní oddělení, jehož zaměstnanci mají s vlastní mravností problémů více než dost. Jedná se ale o partu vesměs sympatických strážců zákona, jejíž šéf je kvůli svým morálním zásadám ochoten zajít hodně daleko.(27.7.2007)

Drsný, ale tak, až strašidelně magický, s Kenem Stottem, že jsem se od toho nemohla odpoutat.(24.11.2013)

Drsný seriál s podmanivou atmosférou. Bezmoc. A jako bonus píseň od Portishead.(16.8.2010)

Pamatuji si, že se zde tvůrci nebáli jít v popisu mrzačení lidských duší skutečně na krev. Nic řadového. Dost se trýznilo každou druhou větou a nejvíc mi utkvěl díl, kde byly ženy a přítelkyně vězňů nuceny chodit prostituovat do věznic, výměnou za nepodřezaný krk jejich arestovaných milých. Neskutečně silné a složité téma.... pro celý román, nebo minimálně samostatný film. 80%(7.11.2010)

Pekny ale jsou i lepsi krimi serialy(15.8.2004)