Odvážná hyena 2

Akční

Hong Kong, 1983, 92 min

Lo Wei, Chuen Chan
  • MickeyStuma

Dobrodružství pokračuje. Námět se však od předchozího filmu moc neliší, ztvárnění však ano. Je to více střeštěné, ale bohužel na úkor přehlídky bojového umění. První polovina filmu se snaží převážně pobavit. Čínská střeštěnost nám evropanům moc ale zábavy nedá. V druhé polovině se to už konečně rozjede. Postupné šarvátky, které vyvrcholí závěrečným soubojem. Tvůrci se s podobným námětem zřejmě chtěli odlišit, a tak vsadili na větší zábavu. Záměr se jim však rozpadl pod rukama a byť se Jackie Chan snaží sebevíc, jako celek to prostě nefunguje. Zarážející je i použití posledního záběru vyvrcholení závěrečného souboje na konci filmu z předchozího snímku. Vypadá to, jakoby to bylo točené na koleně. Snímek je zkrátka velmi nepovedený. Stačí jednou ze zvědavosti a zapomenout. Jackie má daleko lepší filmy.(7.7.2014)

Je to dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho slabšie filmy. Má veľmi zvláštny príbeh o ktorom vôbec neviem, čo si mám myslieť. Sú tu až dve postavy, ktoré v predchádzajúcom diely zomreli a pritom tu umrú tiež. Jedná sa tu aj o pomstu, ale celkovo sa tu veľmi zle orientuje. Vystupuje tu až príliš veľa postáv, z ktorých síce niektoré sú zaujímavé, ale zle sa orientuje v ich motiváciách a význame vo filme. A aby to ešte nebolo málo, tak ako je už známe, Jackie Chan odišiel ešte pred dokončením filmu, takže vo viacerých jeho scénach sa nenachádza osobne a to ešte viac pletie. Takže nad príbehom v tomto filme ani nemá moc veľký význam sa pozastavovať. Akcie tu nie je málo, ale o veľkej spokojnosti sa určite hovoriť nedá. Nie, že by tu boli súboje zlé, ale prakticky všetky sú v rámci tohto typu filmu úplne priemerné. Najviac ma zaujal súboj Jackieho Chana so ženou v reštaurácii so zaujímavou choreografiou, ale je až moc krátky a celkom aj finálna akcia. Ale aj tak je tu stále dostatok zaujímavých scén, pretože Jackie Chan je stále zábavný a jeho prefíkanosť nepozná hraníc. Moc neviem, čo si mám o tomto filme myslieť. Ako celok moc nefunguje, ale je tu stále dostatok zaujímavých scén. Ale aj tak je jednotka podstatne lepšia. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 54%.(2.9.2009)

• keoma26

jakmile se na scéně objeví Lo Wei, přibyde patos a zmizí humor, on bohužel funguje jako nasprosté anestetikum jackieho poetiky, a to už od těch dob, kdy z jackieho chtěl násilím vypěstovat tupý klon Bruce Lee ... naštěstí se jackie nakonec vzepřel nejen jeho pokusům, ale i tomuhle tupému filmu, jen nechápu, proč na to v roce 83 ještě vůbec přistupoval.(6.7.2010)

Podľa mňa zlepšenie oproti prvému dielu, aj napriek tomu aké boli problémy pri nakrúcaní. Film je zaujímavejší a aj humor nieje až tak nevtipný a kŕčovitý ako v predchádzajúcej časti. Imidž mu kazia práve iba zrecyklované scény z prvého filmu, použité z dôvodu, ktoré udáva napr. sniper18. A maličkosť na záver, vo filme môžte začuť hudbu s filmov DOBYVATELIA STRATENEJ ARCHY alebo VTEDY NA ZÁPADE.(4.8.2010)

Aj toto pokracovanie hyeny je zabavne a plne bojovych umeni. Najzabavnejsia cast bola s tym pocitadlom, ked majitel krcmy povedal, ze je to predchodca kalkulacky:) Je vidiet, ze tento film zaplnili zabavnymi dialogmi. Dalsi kung fu film kde maju chlapi obrovske obocie a vlasy rastuce az na licach,,,he he(13.2.2011)