Odvážná hyena 2

Odvážna hyena 2

Akční

Hong Kong, 1983, 92 min

Lo Wei, Chuen Chan

Aj toto pokracovanie hyeny je zabavne a plne bojovych umeni. Najzabavnejsia cast bola s tym pocitadlom, ked majitel krcmy povedal, ze je to predchodca kalkulacky:) Je vidiet, ze tento film zaplnili zabavnymi dialogmi. Dalsi kung fu film kde maju chlapi obrovske obocie a vlasy rastuce az na licach,,,he he(13.2.2011)

Podľa mňa zlepšenie oproti prvému dielu, aj napriek tomu aké boli problémy pri nakrúcaní. Film je zaujímavejší a aj humor nieje až tak nevtipný a kŕčovitý ako v predchádzajúcej časti. Imidž mu kazia práve iba zrecyklované scény z prvého filmu, použité z dôvodu, ktoré udáva napr. sniper18. A maličkosť na záver, vo filme môžte začuť hudbu s filmov DOBYVATELIA STRATENEJ ARCHY alebo VTEDY NA ZÁPADE.(4.8.2010)

• Rominator

Nad příběhem snímku nemá cenu moc přemýšlet, protože způsob vzniku není příliš standartní. Jackie Chan u Lo Wei Motion Picture Company natočil několik scén, ale snímek nedokončil, protože odešel ke studiu Golden Harvest. Producent a režisér Lo Wei příběh zkompletovat (slepil dohromady) tím způsobem, že použil záběry z prvního dílu a natočil několik záběrů s Jackieho dvojníkem, který je lehce identifikovatelný podle knírku a červeného nosu.(10.5.2013)

• TERRORDROME

No to zas bolo! Moje kung-fu je lepšie než tvoje... UÁÁÁÁ... aj tak by sa to dalo opísať. Kryštalicky čistý, totálny zmätok, v ktorom sú jednotlivé scény pozliepané len tak halabala, v jednu chvíľu dvaja čuráci každého mlátia, v druhej sa už na scéne pitvorí tlupa kreténov a rozohrávajú akési improvizované pokusy o humor. Hudba je vykradnutá z niekoľkých filmov ( moje meno je nikto, bláznivá misia, vtedy na západe ) a vrcholom je záverečná bitka dolepená z predchádzajúceho dielu ( to preto sa okolo bojujúcich hrdinov povaľujú telá ktoré by tam nemali byť ). Anie nie tak film ako skôr koláž záberov ktoré sa podarilo režisérovi splašiť. Pozoruhodný je plne automatizovaný dom jedného z protagonistov, len ťahá za šnúry a všetko ide samo. PS. aj ten obraz je rovnako hnusne nazoomovaný ako v jednotke, čo dokonáva neprehľadnosť tohoto patvaru!(2.9.2010)

Je to dobrá akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho slabšie filmy. Má veľmi zvláštny príbeh o ktorom vôbec neviem, čo si mám myslieť. Sú tu až dve postavy, ktoré v predchádzajúcom diely zomreli a pritom tu umrú tiež. Jedná sa tu aj o pomstu, ale celkovo sa tu veľmi zle orientuje. Vystupuje tu až príliš veľa postáv, z ktorých síce niektoré sú zaujímavé, ale zle sa orientuje v ich motiváciách a význame vo filme. A aby to ešte nebolo málo, tak ako je už známe, Jackie Chan odišiel ešte pred dokončením filmu, takže vo viacerých jeho scénach sa nenachádza osobne a to ešte viac pletie. Takže nad príbehom v tomto filme ani nemá moc veľký význam sa pozastavovať. Akcie tu nie je málo, ale o veľkej spokojnosti sa určite hovoriť nedá. Nie, že by tu boli súboje zlé, ale prakticky všetky sú v rámci tohto typu filmu úplne priemerné. Najviac ma zaujal súboj Jackieho Chana so ženou v reštaurácii so zaujímavou choreografiou, ale je až moc krátky a celkom aj finálna akcia. Ale aj tak je tu stále dostatok zaujímavých scén, pretože Jackie Chan je stále zábavný a jeho prefíkanosť nepozná hraníc. Moc neviem, čo si mám o tomto filme myslieť. Ako celok moc nefunguje, ale je tu stále dostatok zaujímavých scén. Ale aj tak je jednotka podstatne lepšia. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 54%.(2.9.2009)