Odvážná hyena 2

Akční

Hong Kong, 1983, 92 min

Lo Wei, Chuen Chan
  • TERRORDROME

No to zas bolo! Moje kung-fu je lepšie než tvoje... UÁÁÁÁ... aj tak by sa to dalo opísať. Kryštalicky čistý, totálny zmätok, v ktorom sú jednotlivé scény pozliepané len tak halabala, v jednu chvíľu dvaja čuráci každého mlátia, v druhej sa už na scéne pitvorí tlupa kreténov a rozohrávajú akési improvizované pokusy o humor. Hudba je vykradnutá z niekoľkých filmov ( moje meno je nikto, bláznivá misia, vtedy na západe ) a vrcholom je záverečná bitka dolepená z predchádzajúceho dielu ( to preto sa okolo bojujúcich hrdinov povaľujú telá ktoré by tam nemali byť ). Anie nie tak film ako skôr koláž záberov ktoré sa podarilo režisérovi splašiť. Pozoruhodný je plne automatizovaný dom jedného z protagonistov, len ťahá za šnúry a všetko ide samo. PS. aj ten obraz je rovnako hnusne nazoomovaný ako v jednotke, čo dokonáva neprehľadnosť tohoto patvaru!(2.9.2010)

• pakobylka

Pokud představitel ústřední postavy vezme roha uprostřed natáčení, stává se propojení jednotlivých scének do smysluplného celku téměř nadlidským úkolem. Neznám okolnosti, takže odchod Jackieho Chana nehodlám dál rozebírat - nicméně faktem zůstává, že ho nemůže nahradit žádný dublér ... bez ohledu na to, zda je maskován profesionálně či amatérsky. Dějová linie sice snaživě, leč bezradně pobíhá kolem a marně se ze všech sil snaží uprostřed nastalého chaosu neztratit nit. Výsledkem je pozoruhodný guláš, který se sice dá při troše dobré vůle pozřít, leč jeho chuť je nevalná - tudíž vám žádné velké potěšení nepřinese .(22.12.2013)

• Rominator

Nad příběhem snímku nemá cenu moc přemýšlet, protože způsob vzniku není příliš standartní. Jackie Chan u Lo Wei Motion Picture Company natočil několik scén, ale snímek nedokončil, protože odešel ke studiu Golden Harvest. Producent a režisér Lo Wei příběh zkompletovat (slepil dohromady) tím způsobem, že použil záběry z prvního dílu a natočil několik záběrů s Jackieho dvojníkem, který je lehce identifikovatelný podle knírku a červeného nosu.(10.5.2013)

• Xmilden

Wei Lo je břídil a jeho vedení Chana nikdy za moc nestálo. Jedna vtipnější scéna nezachrání chatrný děj, kde si navíc při závěrečné rvačce tvůrci půjčili spoustu scén z minulého dílu. A udělali to tak nešikovně, že si ani nevšimli šátku na hlavě záporáka. Takhle došlo k tomu že v jedné scéně má šátek červený, aby v jiné měl zase černý.(1.2.2013)

• keoma26

jakmile se na scéně objeví Lo Wei, přibyde patos a zmizí humor, on bohužel funguje jako nasprosté anestetikum jackieho poetiky, a to už od těch dob, kdy z jackieho chtěl násilím vypěstovat tupý klon Bruce Lee ... naštěstí se jackie nakonec vzepřel nejen jeho pokusům, ale i tomuhle tupému filmu, jen nechápu, proč na to v roce 83 ještě vůbec přistupoval.(6.7.2010)