Blesk

Thunderbolt

Blesk

Akční

Hong Kong, 1995, 107 min

Slabší film z dílny Hongkongského fenoménu Jackie Chan. Postava Alfreda (v titulcích Foh a některé postavy v průběhu filmu dokonce obligátně nazývají hlavního hrdinu Jackiem) pracuje jako automechanik, ovládá skvěle bojové umění a řídí závodní auta tak, že by se za to nemusel stydět ani Vin Diesel. Některé záblesky do filmu jakoby ani nepatřily, děj je prostinký ale bitky nám to vynahradí, aby taky ne, když se na jejich choreografii podílel jak jinak než Sammo Hung. Docela mě pobavily některé karamboly na okruhu, za takové by se nemusela stydět ani němá groteska.(17.8.2012)

Noční Hong Kong, vytuněné káry a Jackie Chan ve vážné poloze kung-fu mechanika z rodu mechaniků, který stylově nakope, vykope, zakope, podkope, prokope, okope a dokope vše co mu stojí v cestě. První polovina výtečná a typem akcí rozmanitá, druhá však po všech stránkách příliš blbá (tragický záporák) a přepísklá (ještě tragičtější několikaminutové zpomalovačky při soubojích a zrychlovačky při závodech). Což by možná až tak nevadilo, kdyby se to aspoň nebralo tak strašně vážně.(3.9.2010)

----- "Když se muž soustředí na nějakou práci, je vážně neodolatelný." ----- No ... neřekla bych, že platnost těch slov lze jen tak beze všeho zevšeobecnit, ale v případě Jackieho Chana platí stoprocentně. Tahle záležitost není nikterak výrazně komická ... ne tak, jak byste možná čekali. Navzdory několika odlehčeným momentům je notně zmazaná krví a svou brutalitu nijak neskrývá. Leč dějová linie je solidně vystavěná a podpořená nadprůměrně kreativní kamerou, kromě bitek v "Chanovském" stylu nabízí i střelné zbraně, těžkou techniku použitelnou k demoliční činnosti, rychlá kola a řev motorů ... dalo by se říct, že se v ní vyskytuje dostatečně výbušná směs všechno, co máte rádi - tak si nestěžujte.(20.8.2014)

• becki_tu

Nebyl by to až tak špatný film, kdyby v průběhu nevykazoval tak strmý kvalitativní sešup. Úvod je fajn, první honička s tajemným řidičem přímo skvělá, ale akční sekvence s kontejnery a bitka v kasinu jsou nepřehledné a zbytečně natahované a finální závod je už v podstatě groteska, kterou tvůrci snad ani nemohli myslet vážně.(11.8.2015)

• Rodriguez

Filmy s Jackie Chanem mám velmi rád, ale jak se mohl podepsat pod tento titul, to opravdu nechápu. Děj byl tak rychlý, že skákal z jedno na druhé a člověk se do toho zamotal ještě dřív, než stačil pochopit o co ve skutečnosti jde. Scénář hodně nevýrazný, herecké výkony velmi ošemetné a celkově toto dílo vypadá jako by ho přivezl Intercity z pláclý na cestě z Hamburku do Prahy. Ať se na mě "oblíbenec Jackie" nezlobí, ale toto hodnotím jako odpad!(6.6.2008)

• Ken Lo

• - Ačkoliv se Chanova hlavní postava mechanika jmenuje Chan Foh To, několikrát je ke konci filmu nazvána Jackiem. Při finálovém závodu, kdy se na okruhu dostane před Pumu, dokonce i diváci zřetelně skandují "Jackie, Jackie". (Tommassi3)

• - Z celkového rozpočtu 25 milionů amerických dolarů padly na zničená auta 2 miliony. (Rominator)

• - Kvůli neustálému dešti nebyli filmaři schopni dokončit natáčení závodních scén v Japonsku a museli se přesunout na Malajský okruh Shah Alam Circuit. Tam však kvůli obavám malajské vlády museli závodní scény natáčet v malé rychlosti. (Raztubyl)