Kung-fu krotitel duchů

Lo Wei

Jung-Shu Chen

Frankie Chan
  • Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Akce 8/10/// +kung-fu souboje a že jich tu je -ujeté a ze začátku je potřeba si na styl zvyknout/// Přibližně po dvaceti minutách jsem chtěl tuhle šaškárnu vypnout. Potom mi ale došlo o co tady jde. Jde tu o to že se ňouma s tváří Jackie Chana naučí bojové kung-fu pěti pěstí a jen díky tomu on sám dokáže porazit mocného nepřítele, který odcizil knihu o znalostech boje sedmi pěstí a díky tomu chce přebrat vládu nad ostatními klany. Od této chvíle jsem si film začal užívat a čekal jestli to dopadne tak jak jsem si myslel. Víceméně ano, takže mohu hodnotit kladně. Kdo má rád hodně kung-fu ten si tu přijde na své. V závěru se jen bojuje a boje jsou povětšinou dost dlouhé. Možná kdyby u mě zapracovala nostalgie (nemůže protože jsem film viděl poprvé), tak bych film hodnotil ještě lépe. Takhle jen mohu konstatovat, že neurazí, ale pozor je to hodně bláznivé./// Celkem 54%///(12.11.2011)

• TERRORDROME

Zlý mastri kung-fu chcú ukradnúť zvitok ktorý obsahuje super extra nebezpečnú techniku siedmich pästí - klasický scenár hongkongských mlátičiek. Lenže potom spadne Meteorit a na scénu vpláva partia zhúlených duchov. To čo nasleduje, je až neuveritelné trapasenie, plné hyperinfantilného humoru ktorý je aj na Jackieho Chana trochu moc. Tu a tam sa človek aj zasmeje, ono sa asi nedá nesmiať keď si vážený učiteľ kung-fu nacapí na ksicht kúzelný zvitok, čo mu má umožniť vidieť duchov a potom sa slepý potáca po miestnosti, alebo keď to zlý majster schytáva od neviditeľných protivníkov a nechápavo mláti vzduch okolo seba. Jackie sa duchov nebojí, viláta ich a oni ho naučia tajnú techniku ôsmich pästí s ktorou porazí techniku siedmich pästí. Ináč, keď sa práve netrapasí a ľudia sa vážne bijú, je to fajn a bitky sú solídne. Ale duchovia v plienkach sú duchovia v plienkach.(16.6.2010)

• PetrPan

Trapnost "humorných" scének Sedmi pěstí překračuje i vysoko postavenou laťku obvykle velmi špatných hihi vtípků hongkongské provenience. Do zjevení retardovaných a moukou poprášených "hopkirků" se jednalo jen o slabší lehce ztřeštěnou chanovinu, jakmile však na scénu přichází lehké fantastično, s Pratchettem opravdu nesrovnávat, je se vším snesitelným konec. Přetrpíte-li doslova nekonečnou smršť dokonale trapných etud s nadějí, že se dočkáte alespoň pořádného kung fu, vězte, že i v tomhle vás tohle spirituální kung pao nijak zvlášť nenadchne. Až na shaolinskou zkoušku se žádné choreografické lahůdky nedočkáme. Závěrečný souboj, obvykle ozdoba všech podobných žánrovek, díky účasti velevtipných astrálních bytostí přináší jen další zklamání. Z mého pohledu zatím nejhorší Jackieho film, který jsem viděl.(31.12.2015)

• TomX2

Tento film nie je dokonalý. Aj on má nejaké chyby, ktoré si všimne snáď každý divák (príliš jednoduchý a málo rozvinutý scenár, efekty), no myslím si, že každý si v tom filme niečo nájde. HK humor nemusí sadnúť každému, no ja som sa od prvého momentu bavil a so zvedavosťou pozeral ďalej, ako to vlastne dopadne - a to je dôležité.(11.2.2018)

• mortak

Vlastně bych měl ocenit, že se tvůrci snažili základní formulku kung fu filmů trochu obměnit. Jenže tady se jim to hrubě nepovedlo. První půlka je neskutečná nuda, Jackie se jenom ksichtí, skoro netrénuje, a duchové jen tak skáčou. Pak se to trochu zlepší, přijde kung fu i občasný vtípek (Vypadáš jak čajová konvice), ale spíš než o "nejúlítlejší", jde spíše o "nejodfláklejší" film (Wei Lo byl v bakrotu, premiéra filmu byla odsunuta, a teprve, když byl Jackie "propujčen" jiné společnosti a vydělal nějaké peníze, film šel do kin).(2.9.2016)

• Jackie Chan

• - Film bol natáčaný začiatkom roka 1978, no kedže štúdio Lo Wei nemalo dostatok peňazí, rozhodlo sa ho nevydať a založiť do archívu. Avšak po úspechu filmov Škola hada (1978) a Majstrov syn (1978) ho promtne pustilo do distribúcie ešte koncom toho istého roka. (Peter-1307)

• - Štýly bojových umení prezentované vo filme:
    - 5 pästí vychádza z 5 pästí šaolinu, ako o tom bolo písané i v knihe Qiu Yue Chan Shi "Základy štýlu 5 pästí". Tento systém obsahuje štýl draka, tigra, hada, žeriava a štýl leopard/panter. (Peter-1307)

• - Verze promítáná v korejských kinech měla zcela odlišný úvod. (Rominator)