poster

Kung-fu krotitel duchů

 • Česko

  Sedm pěstí

 • Hong Kong

  Quan jing

 • Hong Kong

  拳精

 • anglický

  Spiritual Kung-Fu

 • Velká Británie

  Karate Ghostbusters

Akční / Komedie

Hong Kong / Tchaj-wan, 1978, 94 min

Režie:

Lo Wei

Kamera:

Jung-Shu Chen

Hudba:

Frankie Chan
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Deimos

  TV/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Akce 8/10/// +kung-fu souboje a že jich tu je -ujeté a ze začátku je potřeba si na styl zvyknout/// Přibližně po dvaceti minutách jsem chtěl tuhle šaškárnu vypnout. Potom mi ale došlo o co tady jde. Jde tu o to že se ňouma s tváří Jackie Chana naučí bojové kung-fu pěti pěstí a jen díky tomu on sám dokáže porazit mocného nepřítele, který odcizil knihu o znalostech boje sedmi pěstí a díky tomu chce přebrat vládu nad ostatními klany. Od této chvíle jsem si film začal užívat a čekal jestli to dopadne tak jak jsem si myslel. Víceméně ano, takže mohu hodnotit kladně. Kdo má rád hodně kung-fu ten si tu přijde na své. V závěru se jen bojuje a boje jsou povětšinou dost dlouhé. Možná kdyby u mě zapracovala nostalgie (nemůže protože jsem film viděl poprvé), tak bych film hodnotil ještě lépe. Takhle jen mohu konstatovat, že neurazí, ale pozor je to hodně bláznivé./// Celkem 54%///(12.11.2011)

 • PetrPan
  **

  Trapnost "humorných" scének Sedmi pěstí překračuje i vysoko postavenou laťku obvykle velmi špatných hihi vtípků hongkongské provenience. Do zjevení retardovaných a moukou poprášených "hopkirků" se jednalo jen o slabší lehce ztřeštěnou chanovinu, jakmile však na scénu přichází lehké fantastično, s Pratchettem opravdu nesrovnávat, je se vším snesitelným konec. Přetrpíte-li doslova nekonečnou smršť dokonale trapných etud s nadějí, že se dočkáte alespoň pořádného kung fu, vězte, že i v tomhle vás tohle spirituální kung pao nijak zvlášť nenadchne. Až na shaolinskou zkoušku se žádné choreografické lahůdky nedočkáme. Závěrečný souboj, obvykle ozdoba všech podobných žánrovek, díky účasti velevtipných astrálních bytostí přináší jen další zklamání. Z mého pohledu zatím nejhorší Jackieho film, který jsem viděl.(31.12.2015)

 • sniper18
  ***

  Je to mierne nadpriemerná akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má celkom dobrý príbeh, ktorý presne zodpovedá bežným príbehom kung-fu filmov sedemdesiatych rokov. Zobrazuje mladého a nedisciplinovaného žiaka v kláštore, z ktorého niekto ukradne veľmi vzácnu knihu, ktorá jej majiteľa naučí najlepšiemu bojovému umeniu a tak sa musí získať späť. Ale je tu jeden výrazný prvok, ktorý tento film od ostatných podobných odlišuje a to pád meteoritu a s tým súvisiaci príchod duchov znalých rovnako dobrého kung-fu ako obsahuje aj kniha. A kedže Jackie Chan sa ich ako jediný nebojí, tak ho tomuto kung-fu naučia. Ale nemyslím si, že by bol tento nápad s duchmi dobrý, nie je to až tak zlé ako som si pôvodne myslel, ale film by bol lepší bez toho. Čo sa týka súbojov, tak na tie dlhšie si treba počkať, začnú až po štyridsiatej minúte, ale potom ich už je mnoho. Určite nemôžem povedať, že by som bol z nich nadšený, na Chanove pomery je to podpriemer, ale aj tak si držia dobrú úroveń. Najviac sa mi páči Chanov súbojový tréning, kde množstvo bojovníkov stojí v rade a postupne na neho útočia, posledné súboje alebo akcie maskovaného bojovníka. Po humornej stránke tento film moc nezaujme, ale scéna s močením na duchov ma dobre pobavila. Po reakciách na tento film som radšej od neho nič nečakal a aj ked´ súhlasím, že patrí medzi Chanove najhoršie filmy, ale aj tak ma nenudil, celkom pobavil, takže nie som sklamaný. Objektívna kvalita filmu- 53%, film sa páči mnen na 59%.(24.3.2010)

 • miklaras
  *

  Velice nerada ubírám zásluhy jakémukoli ze svých oblíbenců, ale jsou chvíle, kdy i HK maniak kroutí nevěřícně hlavou a pak dlouho, zamyšleně zírá před sebe. Spiritual Kung fu je hodně špatná záležitost a to přiznává člověk, který se směje čínským vtipům, nesměje se létajícím hrdinům a dokáže ocenit i veselé taškařice Deana Sheka.(4.9.2008)

 • imf
  **

  Jedna z nejulítlejších věcí v Jackieho kariéře. Klasický kung-fu film v kombinaci s duchařskou mystikou a neregulovatelným útokem na vaší bránici (jak úmyslným, tak neúmyslným)... pro fandy Jackieho Chana je to povinnost kvůli celkem solidní choreografii a slušnému tempu, pro ostatní pak ukázková stupidita nejhoršího zrna u které se můžete úspěšně umlátit smíchy. A to už něco znamená ne? ;)(2.1.2003)

 • - Film bol natáčaný začiatkom roka 1978, no kedže štúdio Lo Wei nemalo dostatok peňazí, rozhodlo sa ho nevydať a založiť do archívu. Avšak po úspechu filmov Škola hada (1978) a Majstrov syn (1978) ho promtne pustilo do distribúcie ešte koncom toho istého roka. (Peter-1307)

 • - Štýly bojových umení prezentované vo filme:
  - 5 pästí vychádza z 5 pästí šaolinu, ako o tom bolo písané i v knihe Qiu Yue Chan Shi "Základy štýlu 5 pästí". Tento systém obsahuje štýl draka, tigra, hada, žeriava a štýl leopard/panter. (Peter-1307)

 • - V origináli je film natočený v mandarínskej čínštine. Neskôr bol upravený do kantonskej čínštiny, ale nakoniec ho oficiálne uviedli v pôvodnom znení. (Peter-1307)