Kung-fu krotitel duchů

Lo Wei

Jung-Shu Chen

Frankie Chan
  • mortak

Vlastně bych měl ocenit, že se tvůrci snažili základní formulku kung fu filmů trochu obměnit. Jenže tady se jim to hrubě nepovedlo. První půlka je neskutečná nuda, Jackie se jenom ksichtí, skoro netrénuje, a duchové jen tak skáčou. Pak se to trochu zlepší, přijde kung fu i občasný vtípek (Vypadáš jak čajová konvice), ale spíš než o "nejúlítlejší", jde spíše o "nejodfláklejší" film (Wei Lo byl v bakrotu, premiéra filmu byla odsunuta, a teprve, když byl Jackie "propujčen" jiné společnosti a vydělal nějaké peníze, film šel do kin).(2.9.2016)

• TERRORDROME

Zlý mastri kung-fu chcú ukradnúť zvitok ktorý obsahuje super extra nebezpečnú techniku siedmich pästí - klasický scenár hongkongských mlátičiek. Lenže potom spadne Meteorit a na scénu vpláva partia zhúlených duchov. To čo nasleduje, je až neuveritelné trapasenie, plné hyperinfantilného humoru ktorý je aj na Jackieho Chana trochu moc. Tu a tam sa človek aj zasmeje, ono sa asi nedá nesmiať keď si vážený učiteľ kung-fu nacapí na ksicht kúzelný zvitok, čo mu má umožniť vidieť duchov a potom sa slepý potáca po miestnosti, alebo keď to zlý majster schytáva od neviditeľných protivníkov a nechápavo mláti vzduch okolo seba. Jackie sa duchov nebojí, viláta ich a oni ho naučia tajnú techniku ôsmich pästí s ktorou porazí techniku siedmich pästí. Ináč, keď sa práve netrapasí a ľudia sa vážne bijú, je to fajn a bitky sú solídne. Ale duchovia v plienkach sú duchovia v plienkach.(16.6.2010)

• TomX2

Tento film nie je dokonalý. Aj on má nejaké chyby, ktoré si všimne snáď každý divák (príliš jednoduchý a málo rozvinutý scenár, efekty), no myslím si, že každý si v tom filme niečo nájde. HK humor nemusí sadnúť každému, no ja som sa od prvého momentu bavil a so zvedavosťou pozeral ďalej, ako to vlastne dopadne - a to je dôležité.(11.2.2018)

Je to mierne nadpriemerná akčná komédia s Jackie Chanom, ktorá patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má celkom dobrý príbeh, ktorý presne zodpovedá bežným príbehom kung-fu filmov sedemdesiatych rokov. Zobrazuje mladého a nedisciplinovaného žiaka v kláštore, z ktorého niekto ukradne veľmi vzácnu knihu, ktorá jej majiteľa naučí najlepšiemu bojovému umeniu a tak sa musí získať späť. Ale je tu jeden výrazný prvok, ktorý tento film od ostatných podobných odlišuje a to pád meteoritu a s tým súvisiaci príchod duchov znalých rovnako dobrého kung-fu ako obsahuje aj kniha. A kedže Jackie Chan sa ich ako jediný nebojí, tak ho tomuto kung-fu naučia. Ale nemyslím si, že by bol tento nápad s duchmi dobrý, nie je to až tak zlé ako som si pôvodne myslel, ale film by bol lepší bez toho. Čo sa týka súbojov, tak na tie dlhšie si treba počkať, začnú až po štyridsiatej minúte, ale potom ich už je mnoho. Určite nemôžem povedať, že by som bol z nich nadšený, na Chanove pomery je to podpriemer, ale aj tak si držia dobrú úroveń. Najviac sa mi páči Chanov súbojový tréning, kde množstvo bojovníkov stojí v rade a postupne na neho útočia, posledné súboje alebo akcie maskovaného bojovníka. Po humornej stránke tento film moc nezaujme, ale scéna s močením na duchov ma dobre pobavila. Po reakciách na tento film som radšej od neho nič nečakal a aj ked´ súhlasím, že patrí medzi Chanove najhoršie filmy, ale aj tak ma nenudil, celkom pobavil, takže nie som sklamaný. Objektívna kvalita filmu- 53%, film sa páči mnen na 59%.(24.3.2010)

• imf

Jedna z nejulítlejších věcí v Jackieho kariéře. Klasický kung-fu film v kombinaci s duchařskou mystikou a neregulovatelným útokem na vaší bránici (jak úmyslným, tak neúmyslným)... pro fandy Jackieho Chana je to povinnost kvůli celkem solidní choreografii a slušnému tempu, pro ostatní pak ukázková stupidita nejhoršího zrna u které se můžete úspěšně umlátit smíchy. A to už něco znamená ne? ;)(2.1.2003)

• Jackie Chan

• - Akční režii měl na starost Jackie Chan. (Epistemolog)

• - Štýly bojových umení prezentované vo filme:
    - 5 pästí vychádza z 5 pästí šaolinu, ako o tom bolo písané i v knihe Qiu Yue Chan Shi "Základy štýlu 5 pästí". Tento systém obsahuje štýl draka, tigra, hada, žeriava a štýl leopard/panter. (Peter-1307)

• - Film bol natáčaný začiatkom roka 1978, no kedže štúdio Lo Wei nemalo dostatok peňazí, rozhodlo sa ho nevydať a založiť do archívu. Avšak po úspechu filmov Škola hada (1978) a Majstrov syn (1978) ho promtne pustilo do distribúcie ešte koncom toho istého roka. (Peter-1307)