Reklama

Reklama

Tenkrát na východě

  • USA Shanghai Noon (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

(více)

Zajímavosti (33)

  • Severoamerické tržby byly 56,9 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 99,3 mil. (NIRO)
  • Natáčení probíhalo v Zakázaném městě v Pekingu a v kanadské provincii Alberta, konkrétně v Badlands u městečka Drumheller, dále u Exshaw a poblíž města Cochrane od 25. 5 do 20. 8. 1999. (džanik)
  • Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Brent Woolsey. (Rominator)
  • Scéna, kdy oba dva hlavní hrdinové sedí ve vanách, odkazuje na film Maverick (1994). (PlayEasy)
  • V kulisách filmu se zároveň natáčel videoklip zpěváka Uncle Krackera pro píseň 'Yeah, Yeah, Yeah', ve kterém se objevil jak Owen Wilson (Roy O'Bannon), tak i Jackie Chan (Chon Wang). (IvcaSammet)
  • Jackie Chan (Chon Wang) si ve filmu nejen zahrál, ale také jej produkoval a poskytl námět k filmu. (Rominator)
  • Bojová scéna s kopím v závěru filmu je velmi podobná scéně ve filmu Bojovníci ze Šaolinu (1978), v němž postava Hsu Yin-Funga, ztvárněná Jackiem Chanem (Chon Wang), měla úplně stejný cop. (dawe82)
  • Hláška "I don't know karate, but I know crazy" pochází z písně Jamesa Browna. (SG-1)
  • Do scény, kde Roy (Owen Wilson) a Chon (Jackie Chan) popíjejí ve vaně v hotelu, chtěl režisér Tom Dey začlenit opileckou kung-fu scénu jako poctu filmu Legenda o opilém Mistrovi (1994), kde také hraje Jackie Chan. Na choreografii takové scény ale nebyl čas, a tak Dey ukázal Chona, jak vyfukuje bubliny z úst, jako to ve zmíněném filmu dělá Wong Fei-hung (Jackie Chan). (SG-1)
  • Brandon Merrill (indiánská manželka) je ve skutečnosti šampiónka v rodeu. (SG-1)
  • Čínské znaky, které jsou zobrazeny při úvodních titulcích, jsou výňatky z překladu pohádky "Žabí princ". (SG-1)
  • Meno predsedajúceho sudcu, napísané na stene budovy za Royom (Owen Wilson) a Chonom (Jackie Chan), keď sa ich chystajú obesiť, je „Moriarty“, čo je odkaz na pridruženého producenta Brucea Moriartyho. (Arsenal83)
  • Vlak zo scény lúpeže zlata je stále možné vidieť a dokonca aj na ňom jazdiť počas letnej sezóny vo Fort Steele Heritage Town v East Kootenay v Britskej Kolumbii. (Arsenal83)
  • Keď Roy O'Bannon (Owen Wilson) zistí, že nový člen jeho gangu pochádza z Texasu, odpovie: "Z Texasu, čo si sa zbláznil?!" Sám Owen Wilson pochádza z Texasu. (Arsenal83)
  • Meno indiánskeho dievčaťa, ktoré hrá Brandon Merrill, sa nikdy vo filme nespomína, no v titulkoch je uvedené meno jej postavy ako Falling Leaves (Padajúce listy). (Arsenal83)
  • Bojovú scéna s podkovou bolo takmer nemožné urobiť s falošnou podkovou, pretože bola príliš ľahká. Jackie Chan však odmietol udrieť niektorého z kaskadérov skutočnou podkovou s tým, že je to príliš nebezpečné, a tak sa natáčanie jednej scénky pretiahlo. (Arsenal83)

Související novinky

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)

Reklama

Reklama