Agent z Hong Kongu

Dak mou mai seng

Agent z Hongkongu

Akční / Komedie / Thriller

Hong Kong, 2001, 87 min

Jackie sa zas po nejakom case rozhodol natocit seriozny film. Lenze v jeho prevedeni to väcsinou znamena, ze vyhodi rôzne srandicky, ale nicim ich nenahradi. Vdaka tomu najviac utrpel charakter hlavnej postavy. Vieme o nom, ze je dobrak, lebo na zaciatku zabrani lupezi banky a naviac chcel byt policajt, ale nevyslo mu. A to je tak vsetko, cim by sa dal opisat. Nasledne sa suhrou nahod rozbehne spionske dobrodruzstvo, ale Jackie sa cely cas tvari monotonne, takze s jeho postavou sa neda nijak sucitit. Vo filme strasne chyba typicka Chanovska pohodova atmosfera namiesto ktorej tu su nefunkcne pokusy o serioznu dramu. Asponze akcie je dostatok a je na solidnej urovni. V dobe premiery ma tento film sklamal, lebo nebola zalozena na bitkach ale skôr na rôznych nahanackach a kvalitou patrila k Jackieho priemeru. Ale oproti predratovanej a pretrikovanej akcii, ktoru toci tak od roku 2004 a mne sa vôbec nepaci, je akcia v tomto filme stale este vo velkej miere zalozena na poctivych kaskaderskych kuskoch. Takze som si vychutnal jak pôsobivy uvod na zeriave, tak aj explozivne finale v style flmu Nebezpecna rychlost ale tentoraz s cisternou. A medzitym sa zakazdym najde nejaka kratsia bitka s jednoduchou choreografiou zamerana hlavne na humor. Len toho Adkinsa som si vo filme nikdy nevsimol. Inak ohladom zapletky ma napadlo, ze by sa s drobnymi upravami dala pouzit ako trochu serioznejsie pokracovanie Božskych relikvii. Vdaka tomu by hlavny hrdina mal aspon nejaky charakter a nepôsobil tak plocho. A naviac by bol vysledok ovela lepsi ako oficialna trojka, ktora bola totalna katastrofa. Takze vysledkom je film, ktory je zbytocne vazny, dejova omacka je nezazivna, ale vdaka dostatku solidnej akcie to prilis nenudi a raz za cas si ho znova pozriem. Hodnotim HK kinoverziu 108 minutovu verziu, ktora na rozdiel od 87 minutovej USA verzie, ktory vysla aj u nas obsahuje jak viac dejovej omacky v ktorej su vdaka inym dialogom niektore veci podane temnejsie, tak aj viac akcnych scen. Existuje este predlzena verzia dlhsia kinoverzie o nejakych 6 minut. Sice som ju nevidel, ale podla scen ktore obsahuje naviac musi byt az prilis nezazivna. 5/10.(15.1.2016)

I když mám radši jiné Jackieho filmy, tenhle potěší, projde a neuškodí. Jackie je samozřejmě brilantní (on to jinak ani neumí).(4.8.2008)

Průměr americké tvorby Chana, zcela klasicky natočeno, neurazí, nenadchne. 55 %(26.11.2008)

• bruceman7

Dvě za ten fight na Adama, jinak nix extrémního. Ale neurazí - 45%(29.8.2010)

Jackie,co vic dodávat...(9.9.2009)

tipický Jackie Chan ve svých typických novějších filmech....ale každopádně je to docela dobré, možná že je to lepší než až typické Chanovky.(21.8.2010)

Chtěla jsem dát pět hvězdiček, ale pak jsem si uvědomila, že i když je to neskutečná zábava nabytá napětím a skvěle, opravdu skvěle (tady dělá Jackie čest svému jménu) propracovanými akčními scénami, přece jen to bylo místy příliš přitažené za vlasy, aby nad tím vrněl i kritičtější divák. Nicméně to nemění nic na faktu, že jde o prvotřídní zábavu. Dokonce jsem se bavila o řád víc než v případě Nové police story.(17.6.2011)

• Kinslayer

"Nahatá bojová scéna" je paradní a k popukání, ovšem neviděl jsem celý film, takže nehodnoceno.(15.2.2009)

• rotel

Na moju obranu musím dodať - pozeral som to z donútenia, bol som len prísediaci. Nemám rád tento žáner a ani Jackie Chan nie je môj obľúbenec.(4.3.2015)

Jeden z mnoha filmů Jackieho Chana natočených v Hong Kongu, které jako by v poslední době opisovali jeden od druhého. Na druhou stranu, Jackie stále předvádí nové a nové kousky, takže pokud jste jeho příznivci tak jako já, přejdete všechny nedostatky v ději a necháte se od něj prostě bavit.(4.2.2003)

Menej humoru a aj menej akcie. Cestovateľ Jackie sa tentokrát vybral do Turecka. Rozhodne, ale nesklamal, dočkáme sa klasického dobrodružného príbehu v exotickom háve. Nepotešil ma záver, radšej by som nejakú efektnú mlátičku s úžasnou Chanovou choreografiou. Tak na 70%. P.S.Toto hodnotenie sa netýka DVD, ktoré sa objavilo u nás v požičovniach. Tá verzia bola zastrihaná na dĺžku, orezaná na formát 4:3 a dokonca myslím , že aj chýbal pôvodný zvuk, no hrôza.(26.2.2007)

• FireTight

Pro filmy s Jackie Chanem mám určitou slabost, ale tohle bylo možná i na mne moc. Bojových akcí bylo poskromnu (i když ta na tržišti byla opravdu super a Chanovo vytvoření muslimského hábitu bylo něco neuvěřitelného), konec ve stylu Kobry 11 se opravdu nepovedl, Semir by při tom všem ještě zvládl minimálně tři salta, řídit poslepu a se sádrou na obou nohách! Bohužel, víc než pěstních soubojů jsem se dočkal hodně mluvení, hodně snah o vyprávění příběhu, hodně polemizování, hodně takové té morální povinnosti (dívku, kterou neznám, se snažím zachránit a když umře, tak se naseru a chci toho zlýho dostat). Škoda, tohle bylo slabší, některé pasáže filmu dokonce předčily i obligátní titulkové "přešlapy".(30.8.2010)

• Adm.Nelson

Keď sa Chan začne brať vážne a dramatické prvky začnú prevažovať nad komediálnymi, už to nie je ono. Žánrový mišmaš, u ktorého ale stojí za zmienku táto scéna. 4/10(16.4.2011)

• TERRORDROME

Na prvé pozretie nič moc, na druhé o niečo lepšie. Žiadna superzábava, také solídne akčné béčko s pár dobrými scénami ( nahý Jackie bojujúci na trhu, záver s kamiónom ). Celkovo zabudnuteľná, ale pozerateľná záležitosť.(24.10.2011)

• Hapretor

Velmi zmatkovité, nejasné, nevim vůbec o co šlo, debilně poskládané, sestříhané, aspoň místy vtipné. Chanovi filmy nejsou vesměs o ničem jiném, než o nesmyslném bitkaření, máchání věcmi všude okolo a dělání ksichtíků. Tak mě napadá, že vlastně Chan je takový Mr. Bean s neuvěřitelnou kondičkou a omezeným repertoárem grimas.(2.2.2012)

Klasická akční komedie a opět stále stejně dobře mrštný Jackie Chan. Slušná zábava.(25.3.2008)

60%(1.12.2008)

• jirkis

Slabé, příliš rychlé, chyběl hudební doprovod....Začátek mě moc nezaujal a to je jednoznačně veliký problém, protože se to se mnou táhlo celý film. Jeckiemu nelze upřít dobrou kondičku a typicky legračně laděnou choreografii. Myslím ale, že se jedná o jeden z jeho slabších filmů.(16.7.2012)

Nie zlý film, ale Jackie má aj lepšie. Ako komédia priemer, ako thriller podpriemer a akcia bola dobrá akurát na konci. Slabé 3*.(29.5.2016)

Jackie Chan je jednoducho typek. Trochu tam bolo odveci, ze s tou cisternou isiel tolky kus. Za taky cas mohli dojst poziarnici alebo take cosi a uhasit to. Ale to by asi nebolo ono aby Jackie nezachranoval niekoho a sam isiel na smrt. Je to dobry film. Pacil sa mi.(31.5.2008)

• swiss

Podprůměr...(27.8.2010)