Reklama

Reklama

Láska, západní marky a smrt

(festivalový název)
  • Německo Love, Deutschmarks and Death (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mezi roky 1955 až 1973 existoval v Západním Německu pracovní program, v němž byli dočasně najímáni pracovníci z jižní a východní Evropy. Mezi nejpočetnější skupinu z nich patřili Turci. Fyzicky náročná práce za často nuzných podmínek, rasistické a xenofobní prostředí a stesk po domově dal vzniknout specifické hudební scéně, kdy náměty písní plynou ze života nájemných migrantů-pracovníků. Film mapuje dějiny a hudbu této subkultury na pozadí politického dění – od folkových balad po rockové protest-songy. (MFDF Ji.hlava)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (3)

rivah 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument sledující proměnu turecké hudby v Německu, od příchodu Turků až po současnost. Doplněno záběry na nově přicházející, výpověďmi Turků i většinové společnosti(max.70%) ()

kuckaAFC 

všechny recenze uživatele

Dobová turecká hudba teda trhala uši a epileptické úvodní titulky jsem opravdu nepochopil, jinak se jedná o originálně pojatý pohled na genezi asimilace tureckých přistěhovalců v Německu zejména skrze hudbu, která zde vznikala, od folku v 60. letech po rap v nulté dekádě. Nejzajímavější část pro mě byly události navazující na pogromy v 90. letech a následnou masivní popularizaci turecké hudby i mezi netureckými posluchači. 70 % (viděno na MFDF Jihlava) ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

S prvými tureckými robotníkmi v 60. rokoch prišla do Nemecka nová hudobná kultúra a mne išlo uši roztrhnúť. Nabudúce tureckú hudbu len na mute alebo na hluchonemo. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Názov filmu odkazuje na báseň spisovateľa tureckého pôvodu Arasa Örena, ktorú zhudobnila skupina Ideal v roku 1982. Na začiatku filmu je citovaná prvá strofa. (Arsenal83)
  • Natáčanie sa uskutočnilo v Berlíne a spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko (Nemecko). (Arsenal83)

Související novinky

Blíží se dokumentární Ji.hlava!

Blíží se dokumentární Ji.hlava!

17.10.2022

Přípravy na šestadvacátou dokumentární Ji.hlavu jsou v plném proudu! Program nabídne tři stovky filmů a pozve na první český film ve virtuální realitě, snímek o přátelství mezi dalajlamou a… (více)

Reklama

Reklama