Vítězové a hříšníci

• Hongkong Qi mou miao ji: Wu fu xing (více)

Situačna komédia o pätici zlodejíčkov, ktorí si po prespustení z väzenia založia vlastnú upratovaciu firmu. Päticu ešte doplní prekrásna sestra jedneho z nich, po ktorej idú ostatní členovia upratovacieho týmu. Ako tu už v honkongských filmoch býva zvykom naša skupinka sa nechtiac zapletie s miestnym mafiánskym bossom. Pri jednej naháňačke im náhodou skončí v aute kufrík s peniazmi, čo bude nasledovať je zrejmé. Najväčší priestor dostáva Sammo Hung v "kladnej" úlohe dobrácekého neustále otĺkaneho zlodeja. Vo vedľašej úlohe policajta predvedie zopár kaskadérských kuskov slávny Jackie Chan. Cameo si strihol aj tretí z trojice slávnych bratov Yuen Biao. (Puol)

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia so Sammom Hungom. Má celkom dobrý príbeh o pätici odlišných zlodejov, ktorí sa dostanú do väzenia, kde sa aj spriatelia a tak po prepustení naďalej zostávajú spolu a spoločne so sestrou jedného z nich si založia upratovaciu firmu. O sestru začnú všetci súperiť, ale hlavným problémom sa stáva, keď sa behom policajnej akcie náhodou dostanú ku kufríku vplyvného mafiána a ten ho chce späť za každú cenu. No pomáha im v tom aj schopný policajt. Spracovanie sa mi páči, toto nie je ten typ akčnej komédie, aké točil napríklad Jackie Chan, ale vlastne čistokrvná komédia s niekoľkými akčnými scénami, ale sadlo mi to až prekvapivo dobre. O tú kriminálnu zápletku tu vlastne ani tak moc nejde, až v druhej polovici dostane trochu viac priestoru, no s tým nemám žiadny problém. Prvoradá je tá skupina zlodejov, ktorá funguje perfektne, pričom ale nikto z nich nesklame ani vo svojich samostatných scénach a hlavne tú prvú polovicu sa postarajú o množstvo výborných scén. Akcie je tu priemerné množstvo, ale je celkom slušná. Súboje sú síce viditeľne trochu ovplvnené tým zastaranejším štýlom choreografie, takže ešte to nie sú tie pravé osemdesiate roky so špičkovou akciou, ale aj tak si udržujú dobrú úroveň, pôsobia dynamicky, očakávane prehľadne a schopnosti hlavných hrdinov sú samozrejme na vysokej úrovni, či už bojovej, ale aj kaskadérskej. A nesklamú ani naháňačky. Najviac sa mi páči Chanova naháňačka na kolieskových korčuliach, ale určite musím pochváliť aj hromadnú bitku v skladisku. No nesklame ani ten zvyšok. Určite musím pochváliť humor, túto komediálnu skupinu mám veľmi rád a tu je vo výborne forme. V druhej polovici sa už síce musia prispôsobiť hlavnej zápletke, kvôli čomu to už nepôsobí až tak vtipne, ale v tej prvej, keď ich ešte nič neobmedzuje som sa smial prakticky neustále. A chválim hlavne všetky situácie v byte so sestrou jedného z nich, obzvlášť predstieranie neviditeľnosti. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný. výborná pätica zlodejov, obvlášť Sammo Hung a Richard Ng, príjemná postava sestry, obstojní záporáci a samozrejme aj Jackie Chan, ktorý tu vlastne ani nie je až tak dôležitý, ale má tu viacero scén a prichádzajú približne v pravidelných intervaloch, takže sa dá užiť aj jeho prítomnosť. Réžia a technická stránka mi až na pár detailov prídu pre potreby filmu úplne ideálne. Takže som dosť spokojný, moji obľúbenci nesklamali a dostal som slušnú akciu, ale aj výborný humor, jedna z mojich obľúbených komédií. 76% ()

Xmilden

Mé první seznámení s hrdiny kolem Sammo Hunga. Několik povedených vtípků (například pokusy Vejfuka stát se neviditelným) a semtam i nějaký ten úder. Akce sice není tolik a o většinu se téměř celý film stará Jackie Chan, který si to rozdá i s autem a to na kolečkových bruslích. Pravděpodobně nejlepší díl ze série Lucky Star. 55% ()

Rominator

Pětice hlavních hrdinů (Larry, Výfuk, Kudrnáč, Vazelína a Konvička) se setkává ve vězení a po propuštění zůstanou spolu a rozjedou úklidovou firmu Five Stars Cleaning. Do jejich vlastnictví se nedopatřením dostává kufřík a problémy na sebe nenechají dlouho čekat... Sammo Hung Kam-Bo ve filmu pouze nehrál, ale také režíroval a podílel se na scénáři. Jackie Chan hraje ve vedlejší roli policistu, ale i tak má ve filmu několik scén a na pronásledování zlodějů na kolečkových bruslích nelze zapomenout. V cameo roli tajného policisty nechyběl třetí bratr (Jackie Chan, Sammo Hung Kam-Bo a Yuen Biao jsou známí pod přezdívkou Tři bratři nebo Tři draci) Yuen Biao, který měl s Jackiem krátký souboj. Ocenění: Yuen Biao, Lam Ching-ying a Billy Chan v roce 1984 vyhráli cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. ()

SeBig

Super komedie, zasmál jsem se. Nezapomenutelna scéna, když si jeden z tech typku myslel, že je neviditelnej. To sem chcal. ()

Chrustyn

Povedená a zábavná akční blbina o partičce zlodějů, kteří si otevřou vlastní čistící firmu a zapletou se do obchodu s falešnými dolary. Akce ve filmu není mnoho a více se jedná o komedii ale když je nějaká bitka nevypadá vůbec špatně. Nejzábavnější je pozorovat v akci Sammo Hunga, který se i díky svým tělesným proporcím dokáže neuvěřitelně ohánět. Rozhodně se však nejedná o "Chanovku" jak by mohl napovídat obal. Jackie je ve filmu všehovšudy 15 minut. ()

ScarPoul

Film, ktorý si dokonale pohráva zo žánrovými klišé a všetku svoju energiu sústreďuje, do neskutočne vtipných, skečovitých etudiek, kedy sa hlavný hrdinovia dostávajú do prekérnych situácií a následne sa z nich snažia dostať von. Po príbehovej stránke sa nejedná o žiadne veľdielo a aj ten príbeh je tam zrazu hodený, len aby sa od neho odvíjali ďalšie eskapády všetkých zúčastnených. Síce mi trocha unikla podstata, prečo v tomto filme hral Jackie Chan úlohu, akú hral, ale to čo by v iných filmoch pôsobilo rušivo, tu akoby zvláštnych spôsobom patrilo. Sammo Hung kam - Bo - dobrosrdečný tučko, s príjemných hereckým prejavom a sympatickou réžiou, vytvoril naozaj skvelú komédiu, bez hluchého miesta, so spanilou slečnou v jednej z hlavných úloh a jackie chanom. Film ktorý skvelo pobaví, ale ktorý docenia skôr fanúšikovia ako typický konzumný divák. Plný počet za príjemné stravené skoro dve hodinky. ()

Lacike

Prvy diel z volnej sedemdielnej serie v ktorej parta piatich drobnych zlodejov stvara rôzne voloviny väcsinou pri snahe zbalit nejaku zenu. Tentokrat sestru jedneho z nich. Samozrejme, ze popritom sa zapletu aj s velkymi kriminalnymi rybami a cele to vyusti do velkej finalnej bitky. Humor je na urovni blaznivych eskapad Bazantov a podobnych filmov ake sa uz dlho netocia. Tento diel mam z celej serie najradsej, lebo je tu najzabavnejsie zlozenie ustrednej pätice, ktora sa behom dielov trochu obmiena a aj ked sa neustale doberaju, tak voci sebe nie su zakerni ako sa obcas stane v dalsich dieloch. Partu tvori naivka a jediny schopny bitkar Sammo Hung, zvodca Charlie Chin, totalne streleny Richard Ng, ktory v kazdom diely skusa nejaky absurdny trik (tentoraz skusa neviditelnost), prisny brat sestry, ktoru chuc vsetci zviest John Sham a ich vodca Stanley Fung, ktory mi nikdy nepripadal prilis vtipny, ale tentoraz ma jeho postava celkom zmysluplnu pointu. Raz za cas sa tam objavi Jackie Chan ako nesikovny policajt, aby predviedol nejaky skvely kaskadersky kusok. Ale nakoniec to vzdy skonci pre neho katastrofou ako je napriklad uchvatna scena nahanacky na korculiach, ktora vyusti v obrovsky karambol viacerych aut. Yuen Biao tu ma cameo vystup v jednej scene, ale aspon na chvilu pomeri sily s Jackiem. Bitiek nie je vela a su len priemerne, kedze sa v nich biju komici bez poriadneho vycviku. Preto v nich viac ako kaskaderske kusky vynikne humor. A väcsinou fakt vtipny. Najviac exceluje Richard Ng ci uz ked sa snazi byt neviditelny alebo sa snazi bit. Bitky pritvrdzuje hlavne Sammo a to az v samotnom zavere, ked si pomeri sily aj s Dick Weiom a Chung Fatom. Ako je u Sammovych filmov zvykom, tak sa tu mhne viacero dalsich povedomych hercov. Film ma trochu pomalsi rozbeh, ale v druhej polovici uz sa neustale strieda komedialna scena s nejakou akcnou scenou. Takisto po rezijnej stranke to je take neucesane a niektore uhly kamery pôsobia pri akcnych scenach divne. Celkovo je to ale v ramci zanru kvalitna komedia, ktora ma stale dokaze neraz rozosmiat. 8/10. ()

corpsy

Skôr komédia ako akcia. Ústredná pätica je kvalitne trhlá a priblblá. Nebyť Jackieho, ktorý sa sem tam mihne na plátne, bolo by to ťažšie stráviteľné. ()

Toshiro

Kombinace Jackieho akce a jakési komediální pětice v čele se Samo Hungem. Děj mě přestal asi po třiceti minutách bavit. Tak jsem si prohlídl už jen akční scény, které stáli také vcelku zaprd - hodně věcí přes zrychlení a jedna poměrně zbytečně rozsáhlá bouračka. ()

Martin741

Maximalne sympaticka komedia, partia Cinanov stvara voloviny len aby zbalili nejaku holku . nechtiac sa ale objavia patalie s organizovanym zlocinom. Proste cira oddychovka : 70 % ()

otík

Rozhodně nejde o klasickou chanovku. Ani humoru ani akce si moc neužijeme, film je plný "keců" o ničem, když na akci přijde, tak se to sice sledovat dá, ale žádná extra dobrá akce to není. Jackie Chan hraje vedlejší postavu policisty, nic moc nepředvede, ani moc není v záběru. Ve své podstatě je to zcela zbytečný film. Hudba: neuvedeno ()

haj

Na filmu je nejlepší závěrečný souboj a honička na bruslích, kterou Jackie zařadil mezi svých 10 nejlepších kaskadérských kousků, ale jinak film za moc nestojí. ()

Yeosol

Mně se film líbil i přesto, že v něm nehrál hlavní roli Jackie Chan a na kterého jsem se mimochodem těšil. Asi nejvíc se mi líbily scény ve fast-foodu, na bruslích v ulicích Hong-Kongu, bitka na snobské párty a konečná bitka ve skladě, jen je škoda, že se ke zlodějíčkům nepřidal Jackie Chan. ()

ArdathBay

Sammo je borec. Se svojí postavou předvádí neuvěřitelně mrštné pohyby, režíruje a ještě si přibere do filmu Chana, který udělá filmu minimálně dobrou reklamu. Ten má menší roli, ale rozhodně nezapadá. Akce není moc, humoru je více. Scénař není složitý, což je u tohoto druhu filmu jen dobře. K nadprůměrnosti však něco chybí.... ()

TERRORDROME

Hongkongský humor je ťažko infantilný a pre našinca niekedy nepochopiteľný. Tento film je jeden z tých lepších. Partia zlodejov prepustených na slobodu predvádza znesitelné eskapády, každý z nich má svoju charakteristiku a celé to väčšinou funguje. Samozrejme, keď sa jeden z nich chce stať neviditeľný pomocou meditácie a potom sa pred ostatnými špacíruje nahý tak neviem či je to vtipné alebo trápne. Otáznik vysí nad prítomnosťou najväčšej hviezdy, teda Jackieho Chana ktorého postava vôbec nesúvisí s dejom a sem tam sa nezáväzne mihne obrazom aby niečo predviedol. Keď naháňa auto na kolieskových korčuliach a spôsobí reťazovú haváriu tak sa človek baví aj keď je to úplne od veci vsuvka ako od Monty Pythona. No a bitka v podaní našich zlodejíčkov je naozaj veľmi zábavná, plná fungujúcich gagov, biť sa z nich síce vie len Sammo ale ostatní pomáhajú každý vo svojom komickom šťýle. Smial som sa a o to ide. ()

krvavamera

Dost dobrá komedie, která by obstála i bez Jackieho Chana. Jeho vedlejší role policajta je ale skvělá, vystřihne si pár parádních akčních scén. Ta na KOLEČKOVÝCH BRUSLÍCH je naprosto NEZAPOMENUTELNÁ!! ()

Puol

Taká roztomilo-pytomá honkogská jednohubka z 80-tich rokoch s kopou situačnej komiky a ako i parádnych akčných scén. Zárukou kvality je Sammo Hung, hlavný hrdina i režisér v jednej osobe. O akciu sa postará i policajt Jackie Chan vo vedľajšej úlohe. Nutná potreba vypnúť mozog a len sa baviť, ono ani pri takom chatrnom scénari, ani nie je nad čím premýšľať. ()