poster

Les Croix de bois

 • anglický

  Wooden Crosses

Drama / Válečný

Francie, 1932, 110 min

 • Kragujevac
  ****

  Neprávem zapomenutý film, který opět dokazuje, že Francouzi válečné filmy prostě umí. Stylem vyprávění mi hrozně připomněl podobné dílo, Na západní frontě klid. Krásně mi to ucelilo obraz o bojích na západní frontě mezi Němci a Francouzi. Film je završený neskutečně mrazivou scénou, kdy vidíme hlavní postavu umírající na svoje zranění na jakémsi hřbitově. Film doporučím hlavně tomu, kdo chce vidět peklo 1.světové války ze západní fronty.(23.10.2012)

 • StaryMech
  ****

  Nápodoba zákopové války nepatří k mým oblíbeným filmovým kratochvílím ; z těch nemnoha, které jsem zhlédl, na mě "Dřevěné kříže" zapůsobily asi nejsilněji. Přesvědčivý protiválečný postoj, úctyhodný realismus, výtvarno na vysoké úrovni.... Film trvá déle, než jsem očekával, ale má k tomu dobré důvody. Natáčelo se na skutečných bojištích, při vyhrabávání zákopů filmaři narazili na nepohřbené mrtvoly. V úloze vojína Vieublého Antonin Artaud.(14.4.2016)

 • Slasher
  **

  Slabý hodnocení mě nijak netěší, nemůžu ale jinak. Kdysi možná působivý a hluboce smutící, mně to ale přišlo příliš úmorný v nicnedění, nepřehledný, těžce předpotopní a selhalo čímkoli zaháčkovat. Snad s výjimkou pár minut pěkných válečných scenérek. Spíš tak nudně "studijní", než jakkoli divácky příjemná záležitost. Narozdíl od jiných WW1 dobovek...(4.12.2018)

 • fragre
  *****

  Při sledování tohoto filmu jsem si uvědomil, že se stále točí filmy válečné, ale už ne tolik protiválečné. Děj prostý - skupina vojáků prožívá nasazení na frontě střídané obdobími odpočinku v zázemí, leč Smrt si vybírá svůj díl, a to někdy dost trýznivě a zdlouhavě. Dosti nepateticky a naturalisticky natočeno. Zvláště noční scény na frontě jsou nepříjemně působivé. Klaustrofobie krytů a zákopů, které se otřásají se pod dělostřeleckým bombardováním či nepřehledné pole válečné osvětlené jen záblesky výbuchů, kdy není jasno, kde číhá nepřítel. Díky černobílému materiálu vypadají mnohé pasaže z bojů jako dokumentární film.(12.8.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace