Terč

Mr. Nice Guy

Fešák

Akční / Komedie / Krimi

Hong Kong / Austrálie / USA, 1997, 94 min

Děj nulový, ale sranda s Jackiem zaručená. Ten chlap je něco mezi gumou, fluidem a iluzionistou. Ale ve scéně na pile se asi pořádně zapotil. To co kdysi zvládali DVA VÝTEČNÍCI, to Jackie zvládne s přehledem sám a ještě s grimasou neviňátka. Dobré scény - míchačka, chodící popelník, návleky, konečný úklid... Rejža jako cyklista názorně dokázal, že je nutno nosit přilbu!! :-))(6.12.2010)

Z akčního hlediska jedna z nejlepších čenovek - je nabitá takovou spoustou nejrůznějších Jackieho kousků a vychytávek, že je divák nestíhá všechny beze zbytku vstřebávat... Jackieho v jedné scéně zjevně trochu povytáhli lanem, ale kdo by to řešil, když zábavnost tohohle filmu je 100% volume. Ale jednu mouchu zkritizovat musím - obsah VHS pásky, o kterou se všichni celou dobu přetahují, a který měl být tajně pořízený z úkrytu novinářem, je nějak podezřele precizně sestřihaný a točený asi třemi různými kamerami. To už je moc velká pitomost i na mě, nekritického obdivovatele Jackieho akčních komedií.(3.10.2014)

Vydarená jednohubka bez jediného hluchého miesta. Nechýbali súboje, vtip, akcia či šablónovitý dej. Príbeh o kuchárovi ktorý sa zapletie s mafiánmi omiela všetky dostupné klišé cez nevydarený obchod, zámenu dôkazov až po vydieranie. Ale pre príbeh tieto filmy nesledujem, Jackie znovu odmieta dodržiavať fyzikálne zákony a pozliepal kúsky z ktorých by sa nejednému zatočila hlava. Akcia ide ruka v ruke s vtipom čím je o zábavu postarané. Škoda, že film neskončil scénou na staveništi a pokračuje síce efektnou, ale zbytočne preexponovanou demolačnou pasážou, v ktorej pästi vystrieda praskanie stien, lisovanie drahých áut, rúcanie viacpodlažných sídel. Niektoré vady na kráse ako efektne zostrihaný dôkazový materiál natáčaný z jedného miesta, alebo večne uvrieskaná Jackieho priateľka, ktorú by som pri prvej príležitosti zalial betónom trochu iritujú, ale inak spokojnosť, ktorá zaručene pobaví. P.S. Scéna s chlapíkom na bicykli, ktorého si zahral sám režisér je bezkonkurenčná P.P.S. prvýkrát videl film kompletne v červenom, potom vrátil poškodenú VHSku :)(26.3.2015)

Takže rozmazané běžící scény, useknuté záběry, inu stříhalo se o 106. Výborné cameo Sammo Hunga. Kompletní demolice domu. Film trvá pouhých 75 minut a závěr nám poskytuje měrou vrchovatou, tentokrát bez rušících titulků nevydařené scény. Zvláště cirkulová pila je neskutečně krutá! Musím ovšem jedním dechem konstatovat že Hollywoodská produkce poskytuje po příběhové stránce slabší Chanovky. Rachot v Bronxu jen solidní, Mstitel beze jména ušel, Medailon, Tuxedo, Chůva v akci = hrůzostrašné. PS: Raději jsem se po zkouknutí filmu přesvědčil jestli neexistuje nějaká Directors Cut. PS2: Akce je ovšem stále napaditá a vydařená. 50%(22.11.2010)

Jackie se zaplete do honičky o videokazetu, o kterou jeví zájem dva zápolící gangy. Opět jsou na řadě perfektní kaskadérské kousky a svou troškou do mlýna přispěje také ciklista a režisér snímku Sammo:-) Na konci nás sice nečeká bitka s bosem, zato se Jackie projede obřím autem po domečku šéfa mafiána:-) 70%(7.7.2008)

• - Protože po demolici Giancarlova domu zůstal na místě velký nepořádek, bylo zakázáno produkční společnosti v této části Austrálie znovu natáčet. (SG-1)

• - Jako asistent koordinátora kaskadérů na filmu pracoval Timmy Hung. (Rominator)

• - Režisér Sammo Hung si ve filmu střihl malé cameo. Ztělesnil zde cyklistu, který se zaplete do potyčky na silnici. (SG-1)