Příběh policajta

Cung on zo

Crime Story

Krimi / Akční / Drama

Hong Kong, 1993, 107 min

Dobrá, jak si producenti žádají, budeme shovívaví. A celkem se dá jejich žádost chápat, protože to, co uvidíte, některé situace vážně nejsou normální a působí hodně komicky a zjednodušeně. Taky nečekejte nic ve stylu Jackie Chan=80% bojových scén. Jde o čistokrevnou detektivku, nic víc, nic míň. 50%(21.2.2011)

Jackie pro jednou na vážno v akční kriminálce inspirované skutečnou událostí. A vůbec ne špatné. Chtělo by to přitlačit na tempo i na akci, i když ta co tu je, je tradičně kvalitní. Ty, co filmu vyčítají neoriginálnost nechápu, jako kdyby ostatní Jackieho filmy snad byly kdovíjak originální. Ale je fakt, že v Hongkongu umí příběh zauzlovat i výrazně víc a líp. Ale že tam mají pěkné policejní psychiatry :)(14.4.2010)

Naprosto perfektní a ve své době zcela netradiční "Chanovka", předzvěst Jackieho tvorby v posledních letech. Svižná, temná, brutální a akční kriminálka. Žádný humor, intriky, podrazy, souboje, výbuchy, ... Veškeré střety jsou dost syrové, Jackie zde nešaškuje, docela povedený scénář a děj ... Jedinné, co se dá filmu výrazněji vytknout, je Jackieho "ne"-herectví. Tady jako by ještě nebyl schopen zahrát vážnou roli a protože mu film nedává žádný prostor pro jeho tajtrdlíkování, jeho herecký výkon je velice "vlažný" a občas mi přišlo, že se Jackie ve své roli cítí jako "nahý v trní", případně i jako by měl v trenkách králíka ... a ten ho kousal do šourku ... Každopádně ale jinak pecka a docela dle počtu hodnocení zapomenutý asijský akční klenot ...(16.2.2010)

Vidět Jackieho Chana v něčem jiném než komedii je zajímavé a je škoda že takových rolí nemá více. Nicméně Crime Story mi přišlo jako obyčejné tupé béčko, které by bez slavného jména zaslouženě zapadlo. Tvůrci očividně dostali solidní rozpočet ale přišlo mi, jako by scénárista nejdřív vymyslel co všechno zlikviduje a pak mezi výbuchy nacpal příběh. To by v akčním filmu s Jackie Chanem nemuselo vůbec, jenže v krimi bych rád viděl něco lepšího. Navíc i akce přes všechny výbuchy nijak nevybočuje z průměru a celé to působí hrozně nevýrazně. Naštěstí ale film celkem zachraňuje slušně ponurá atmosféra a právě skvělý Chan.(1.11.2011)

Jackie zase skusil nieco serioznejsie. Tentokrat akcnu detektivku v ktorej patra po unoscoch nie dvakrat vludneho milionara za ktoreho chcu vysoke vykupne. Ale do unosu je zapleteny aj jeden policajt (Kent Cheng), takze unosci maju neustale naskok pred policiou. Film si uziju hlavne divaci, ktori nemaju radi Jackieho humor. Ten tu uplne absentuje. Co je jeden z problemov filmu. Tradicnu davku srandiciek u Jackieho postavy odstranili, ale nicim ju nenahradili. Tym padom sa film prakticky vôbec nevenuje sukromiu Jackieho postavy a tak je dost nevyrazna. Pôvodne mala mat jeho postava nejake temne vlastnosti, ale na to si Jackie v tej dobe kvôli svojmu hrdinskemu obrazu u divakov este netrufol. Takze tu hra klasickeho hrdinskeho policajta, ktory akuat na zaciatku absolvuje sedenie u psychologicky po uvodnej akcii pretoze ma akoze depku, ale film sa tejto linii uz dalej vôbec nevenuje. Vo vystrihnutych scenach na DVD sice je niekolko dalsich scen v ktorych znova navstivi psychologicku, ale nejaku velku hlbku to jeho postave aj tak nedoda. Akurat na konci sa asi daju dokopy. Co sa do vyznenia filmu prilis nehodilo, takze dobre ze to vystrihli. Druhym nedostatkom filmu je znazornenie hlavneho zaporaka. Niektore sceny v ktorych ma byt za ultradrsniaka su WTF (napriklad suloz vo vytahu). Kent Cheng sa do takejto zapornej ulohy nehodi. Zvysok filmu ponuka uz len same pozitiva. Na Jackieho pomery dostatocne silne sudrznu zapletku s napinavym patranim. Rozpocet bol evidentne velky, takze sa dockame aj dostatku akcie. Namiesto bitiek maju prim krvave prestrelky alebo brutalne vyustena autonahanacka. Na nejaku bitku tiez dôjde, ked Jackie niekoho nahana. Ale je to len par efektivych chvatov po ktorych super rychlo skonci na zemi vo velkych bolestiach. O famozne kaskaderske kusky pri ktorych budete lutovat kaskaderov nie je nudza ani v tomto filme. Len su bez typickych srandiciek. Vdaka tej drsnej neprijemnej atmosfere (udalosti filmu vychadzaju zo skutocneho pripadu) to nie je moja srdcovka, ktoru by som si pustal prilis casto, ale ked dostanem chut na nejaku netypicku ale kvalitnu Chanovku, tak toto je idealny kandidat na pozretie. 7/10.(27.8.2018)

• Mars

• - Při úvodní přestřelce přebíjí Jackie Chan svůj revolver a nabíjí je cvičnými náboji, které nemají zápalku, což je vidět. (JohnSmith)

• - Príbeh filmu je inšpirovaný skutočnou udalosťou, únosom honkongského milionára Wong Tak-feia. Na rozdiel od záveru tohoto filmu ale jeho nikdy nenašli. (Puol)

• - Ako protipól tejto dramatickej úlohe nakrútil Jackie Chan v tom istom roku aj bláznivú komédiu City Hunter. Filmy sa nakrúcali takmer súčasne. (Puol)