Inspektor Eddie Chan (Jackie Chan) dostane za úkol chránit bohatého hongkongského magnáta pana Wonga. Navzdory jeho snahám ale dojde k únosu a při náročné akci zemře i pár policajtů. Neznámí zločinci požadují výkupné šedesát milionů dolarů, a proto je třeba vypátrat, kdo za únosem stojí dříve, než se Wongova žena rozhodne zaplatit nehorázně vysokou sumu peněz. Vyšetřování zavede Chana do Taiwanu, kde při policejní razii dostane podezření, že do únosu je zapletený přímo jeden z jeho kolegů.... (oficiální text distributora)

choze

Jackie pro jednou na vážno v akční kriminálce inspirované skutečnou událostí. A vůbec ne špatné. Chtělo by to přitlačit na tempo i na akci, i když ta co tu je, je tradičně kvalitní. Ty, co filmu vyčítají neoriginálnost nechápu, jako kdyby ostatní Jackieho filmy snad byly kdovíjak originální. Ale je fakt, že v Hongkongu umí příběh zauzlovat i výrazně víc a líp. Ale že tam mají pěkné policejní psychiatry :) ()

kitano

Zrejme najnetradicnejsi film Jackieho Chana. Krkolomnej akcie sa sice dockate (nieje jej vela), ale film na nej ani zdaleka nezaklada. Nieje to ta typicka slapstick chanovska akcia, ale skor taka typicka, drsna Hong Kongska akcia. Humorne okamihy sa daju spocitat na prstoch jednej ruky a Jackie sa za cely film ani raz (!!!) nezasmeje. Tento film je totizto klasicky kriminalny thriler a Jackie tu podava seriozny herecky vykon. A nehra zle. Ako vo filme jedna postava trefne poznamenala na Chanovu postavu - "nieje to ziadny supercop" (maly odkaz na zanrovo podobnu avsak absolutne odlisnu seriu Police story) a je to pravda. Prichadza o partakov, dostava do drzky, ma komplexy ked zastreli cloveka a nema nikoho, kto by mu ich pomohol riesit...proste Jackie, akeho som ho do teraz nepoznal. Jedina vytka smeruje k tomu, ze pribeh je sice bezchybne vystavany, graduje, ma skvele momenty (dokonca mi miestami pripominal Volavku) avsak postrada co i len stipku originality. Tak ci tak, v Jackieho filmografii skutocne ojedinely kusok. (7.5/10) ()

Wacoslav1

Jackie to tady hraje na vážnější notu a mě popravdě v tomto směru daleko víc sedlo pozdější New Police Story. Tohle ne, že by byl vyloženě špatnej kousek, ale dalo se z toho vytěžit víc. Akrobatické šílenosti si sice i tady v Jackieho typickém stylu užijeme, ale je tu větší důraz na budování příběhu. Problém je, že ten na mě příliš nefungoval o nějakých emocích tu nemůže být řeč a hlavně celý ten gang únosců na mě působil jako banda totálních amatérů co vrší jednu chybu za druhou. Škoda potenciál tu byl, ale na víc než průměr to nebude.55% ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný kriminálny thriller s Jackie Chanom. Má celkom dobrý príbeh o únose bohatého muža zločineckou skupinou, ktorá od jeho ženy žiada vysoké výkupné, ale pomáha jej aj polícia, v prvom rade policajt Jackie Chan, ktorý ale za partnera dostane jedného z únoscov. So spracovaním nie som moc spokojný, film má pomalé tempo a dosť slabých miest, takže občas nudí. Ale aspoń v druhej polovici sa už dynamika filmu vylepší a aj príbeh už začne byť zaujímavejší. Nudnejší príbeh by ale nemusel byť nutne zápor, keby sa jednalo o typický film s Jackie Chanom, ktorý by sa vyznačoval množstvom kvalitnej akcie, čo ale nie je tento prípad. Tu je akcie až príliš málo a na Chana nie je ani moc kvalitná. Ale akčný záver je už dosť dobrý, Jackie Chan zneškodní viacerých protivníkov a je aj príjemne drsný, ale aj súboj na policajej stanici je zaujímavý. Aj Jackie Chan tu má úplne iný typ postavy ako zvyčajne, miesto pohodového muža je tu policajt s depresiami trpiaci výčatkami svedomia za zabitie niekoľkých zabijakov. A samozrejme úplne tu chýba aj humor. Ani toto nie je zlý film, dá sa nań bez väčších problémov pozrieť, ale Jackie Chan má množstvo omnoho lepších filmov. Neprekáža mi, že si zahral vo vážnejšom filme bez humoru a takmer bez akcie, ale chýba tu zaujímavejší príbeh. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 58%. ()

Flipnic

Naprosto perfektní a ve své době zcela netradiční "Chanovka", předzvěst Jackieho tvorby v posledních letech. Svižná, temná, brutální a akční kriminálka. Žádný humor, intriky, podrazy, souboje, výbuchy, ... Veškeré střety jsou dost syrové, Jackie zde nešaškuje, docela povedený scénář a děj ... Jedinné, co se dá filmu výrazněji vytknout, je Jackieho "ne"-herectví. Tady jako by ještě nebyl schopen zahrát vážnou roli a protože mu film nedává žádný prostor pro jeho tajtrdlíkování, jeho herecký výkon je velice "vlažný" a občas mi přišlo, že se Jackie ve své roli cítí jako "nahý v trní", případně i jako by měl v trenkách králíka ... a ten ho kousal do šourku ... Každopádně ale jinak pecka a docela dle počtu hodnocení zapomenutý asijský akční klenot ... ()

• Scény s výbuchy domů se natáčely v Kowloon Walled City, hustě obydlené chudinské čtvrti v Hong Kongu. Ta byla na nařízení vlády v roce 1987 vysídlena a rok po dokončení filmu zdemolována. (Raztubyl)
  • V roce 1994 Peter Cheung vyhrál cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší střih. (Rominator)
  • Ve scéně, v níž Eddie Chan (Jackie Chan) uhýbá před jedoucím autem, nestačil nadskočit a obě nohy mu byly přimáčknuty mezi dvě auta. (Rominator)