Mutzenbacherová

(festivalový název)
  • Rakousko Mutzenbacher (více)

Příhody vídeňské děvky Josefiny Mutzenbacherové – zvídavé, povolné a hluboko pod hranicí plnoletosti – představují pornografickou klasiku i problematické kulturní dědictví. Na castingu hledajícím pro nové filmové zpracování mužské protagonisty ve věku 16 až 99 let jednotliví adepti předčítají, improvizují, zpívají, diskutují a reflektují vybrané úryvky z víc než sto let starého románu. Dokumentaristka Ruth Beckermann s předlohou pracuje jako s nástrojem, který muže nejrůznějších generací, národností a sexuálních orientací vede ke sdílení vlastních intimních historií. Dílem performativní koncept, dílem originální adaptace, dílem strategické, a přece neokázalé převracení genderových rolí. (MFF Karlovy Vary)

Rohy212

Na casting chystané adaptace pornografických vzpomínek vídeňské prostitutky Josefiny Mutzenbacherové přichází muži ve věku od 16 do 99 let. Jejich předčítání a následná reflexe je zajímavou, humornou a místy i dost znepokojivou sondou do mužské mysli. (KVIFF) ()

Slarque

Casting na mužské role v adaptaci klasiky pornografického románu vypsané pro muže od 16 do 99 let. Čtení úryvků z knihy a jeho rozbor působí vtipně a vulgárně zároveň. Bohužel se ukázalo, že po první hodině už film nemá čím překvapit, takže mě to přestalo bavit. ()