Lacike

Pribeh o dvoch kamaratoch (Yun-fat Chow, Alex Man) a jednej zene, ktory sa odohrava v 40.tych rokoch v HK, ktory zacnu okupovat hnusni Japonci. Romanticka linia mi pripadala nevyrazna a ani ustredne trio hercov sa prilis nepredviedlo. Film sa viac venuje vykresleniu situacie a tazkemu zivotu ludi v tej dobe v HK. Ale ani tato dramaticka linia mi nepripadala strhujuca. Najlepsia je na celom filme technicka stranka. Ci uz vyprava alebo nejake tie kvalitne mensie akcne sceny. Vysledkom je film maximalne na jedno pozretie. 5/10. ()

kinderman

Krátce předtím, než ho role v Lepším zítřku katapultovala k hvězdné slávě, zazářil Chow Yun- fat v tomto oceňovaném dramatu dvou přátel (a dívky mezi nimi), kteří se počátkem 40.let protloukají, jak se dá, přičemž sní o cestě za moře. Situace se však zkomplikuje poté, co je Hongkong na konci roku 1941 okupován Japonci, a přiostří, když dívka padne do oka místnímu vojenskému veliteli, se kterým její otec kolaboruje. Obrazově vytříbený snímek, jehož milostný hudební motiv imituje Vangelisovu kompozici pro Blade Runnera, lze dohledat i pod anglickým distribučním názvem Hong Kong 1941. ()