poster

Bůh gamblerů

 • Hong Kong

  Du shen

 • Hong Kong

  賭神

 • Hong Kong

  Dou san

 • anglický

  God of Gamblers

 • Slovensko

  Boh gamblerov

Akční / Komedie / Drama

Hong Kong, 1989, 126 min

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrá akčná komédia s Chow Yun-Fatom. Má zaujímavý príbeh o vynikajúcom hráčovi hazardných hier, ktorý je najatý, aby porazil vplyvného zločinca, ale kvôli nehode príde o pamäť a začne sa správať ako dieťa a ujme sa ho trojica drobných hráčov a podvodníkov, ktorí si všimnú jeho talent. Spracovanie je dobré, film je až moc dlhý nato, že námet nepôsobí dojmom, že by dokázal zaujať po celý čas, ale našťastie ani chvíľu nenudí, stále je na čo pozerať, či už normálny úvod a záver alebo komediálny zvyšok filmu. Akcie je tu veľmi málo, čo síce kvôli typu príbehu nie je nič prekvapivé, ale je to škoda, kedže je dosť vydarená. Kontaktná akcia vyzerá dobre a tvrdo, ale skôr sa tu nájdu kvalitné prestrelky. No a najviac sa mi páči akcia v podzemnom parkovisku, kde už Chow Yun-Fat konečne vezme dve pištole a aspoň na chvíľu dovolí divákom spomenúť si na jeho najlepšie filmy, ktoré točil Johnom Woo. Humoru je tu dosť a je opäť taký typický Hong Kongský a dá sa na ňom dobre zabaviť. A veľmi dobre sú tu zvládnuté samotné hazardné hry, asi najlepšie, ako som doteraz videl. Herecké obsadenie je slušné, okrem Chow Yun-Fata poteší hlavne Andy Lau. No a réžia a technická stránka sú tiež kvalitné. Tento film by som presne zaradil do Fatovej druhej úrovne, nedosahuje kvalít akčných filmov, ktoré natočil s Johnom Woo, ale je na úrovni jeho ostatných známych Hong Kongských filmov ako Väzenie v plameňoch alebo Full Contact. Objektívna kvalita filmu- 70%, film sa páči mne na 76%.(24.6.2007)

 • Douglas
  *****

  Neporazitelný hazardní hráč spadne po několika minutách filmu ze srázu na hlavu, ztratí paměť a chová se jako dítě. Ovšem dítě obdařené mimořádnými hráčskými schopnostmi, čehož se rozhodnou využít jeho noví chráněnci. Zběsilý film "popkulturního zloděje" Wonga Jinga kombinuje několik žánrů (gangsterku, komedii, melodrama, akční film, thriller), ale především staví na herectví Chow Yun-Fata, který dostal příležitost dokázat svůj mimořádný komediální i herecký talent. Ve filmu není bohužel nikdo, kdo by byl Chowovi herecky alespoň trochu rovnocenný, takže pokud náhodou není v obraze on, temporytmus drhne a vycházejí najevo nelogické vypravěčské tahy. Charakteristickým rysem Wongova autorského stylu je velké množství intertextuálních citací, které nechybí ani v Bohu gamblerů. Například „potěmkinovská“ citace, během níž postava na jezdících schodech zachraňuje ujíždějící kočárek a po cestě dolů po zádech ještě zastřelí pět padouchů...(13.1.2006)

 • Shakaar
  ****

  Tak trochu film z jiného soudku. Osobně jsem váhal jestli se na něj podívat. Přecejen čínská, respektivě Hong Kongská tvrorba je mi trochu neznámou (jestli teda vůbec nějaká je :-)). Nicméně film ušel, trochu mě mátl plakát, který jsem viděl na Csfd a typ "akční" bych zcela taky neřekl. Ve filmu jsem viděl prvky komedie, dramatu i té akce, hlavně teda na konci. Co se týče herců, tak až na Yun-Fat Chowa se jedná o naprostou neznámou, nicméně už od začátku vám tvůrci jasně zaškatukovali jednotlivé postavy. Co se týče děje jsem na pochybách. Hlavně směsice žánrů jsem občas nevěděl jestli mám film brát vážně nebo se u něj bavit komickými scénami. Rozhodně ovšem to bylo příjemné rozšíření obzorů v mých znalostí filmové tvorby. Je zde vidět znovu jakási tvurčí nezávislost. Rovněž mě překvapilo i stáří filmu, na 20 let bych to netipoval :-). I přesto na víc než horších 4* to nebude. Zas tak ohromený jsem nebyl a musím přiznat že jsem ze začátku i usínal, ale to bylo dáno náročným dnem :-).(1.12.2010)

 • B!shop
  ****

  Ja fakt nevim co si o tom myslet, je to proste takovy nevyrovnany. Zacatek dava tusit docela zajimavej, ale nijak zvlast komplikovanej pribeh o genialnim hraci cehokoliv kartama pocinaje a kostkama konce. Nastini se jakysi pribeh pomsty a cekal jsem, jak se to vyvine. Jenze najednou tvurci otoci o 180 stupnu a z docela vazne minenyho hracskyho thrilleru tu najednou mame znacne infantilni komedii, kde Chow rozvine svuj komedialni talent na maximum, chova se jak desetilety retardovany dite, neustale zerouci cokolady. Sice i tady furt vyhrava v kartach, ale stylem dejte mi cokoladu, je ja vyhral, hihihi. Zabavny to sice je, ale tak trochu se zapomene na ten rozjetej pribeh, na kterej se sice ke konci navaze, ale lehce zmatene, ale aspon si Chow vzpomene na jeden okamzik na stary dobry akcni casy. Takze ja fakt nevim, pri dvouhodinovy stopazi jsem se pri tom komedialnim prostredku bavil a ze zacatku si uzival hrani karet, ale dve hodiny jsou proste moc, je tu dost hluchejch mist a obcas se dostavi nuda. Slabsi 4*.(18.1.2010)

 • igi B.
  **

  Ach jo. Chápu snad trošku s jistým nadhledem, že zarytí fandíci hongkongských béčkáren řičí nadšením - ALE(!) - vždyť je to celé tak strašně hloupé :-( . . . Akční film (sic!) - kde skutečné akce je z celkového času tak jedna desetina - říznutý snahou o komedii - s neuvěřitelně trapnými fórky, že máte pocit, jakoby hkčíňané či vietnamci a vůbec asiaté zde prezentovaní byli nějakými retardovanými národy - to vše okořeněné dosti topornými hereckými kreacemi většiny přihrávačů mr. Y-F.Ch., o >duchaplných< dialozích a vůbec myšlenkové ukoptěnosti celé téhle story ani nemluvě.... Scénárista si celou zápletku musel vymyslet snad po řádné ráně do hlavy a nebýt šarmu hlavního hrdiny, těch pár minut stříleček a prostocviků (samozřejmě v trendy zpomalených záběrech) a efektně nasnímaných karetních fíglů, celé by to byla vlastně neuvěřitelně hloupoučká nuda. Celá pointa je založena na tom, že hrdina spadne na hlavu, poté se přes stav přiblblého amnézika propachtí do divokého finále, porazí všechny nepřátele a v happyendu blablablabla... Uznávám, že tyhle (hk akčňáky) filmy mají svůj VELMI oddechový půvab, leč v kontextu světové kinematografie (i s ohledem na žánr) mám pocit, že většinou patří tam, kam nám to pan Ko v úvodu upadl... Prozradit toto nelze, abych nebyl obviněn ze spoilerování, leč předpokládám, že důvtipný divák z onoho našeho euroatlantického kulturního okruhu snad pochopí. A případně si pak s jistou úlevou uvědomí: Zaplať pámbů za tu >našu< hollywoodskou filmovou kultůru... Já pak prostě nemůžu téhle taškařici dát za víc jak dvě hvězdičky. A to mám fakt Yun-Fat Chova v některých jiných filmech velmi rád... - - - P.S. Moje dvouhvězdičkové hodnocení každopádně patří filmu viděnému v čínském jazyce s českými titulky! Dovedu ovšem pochopit, že v případě sledování filmu s neskutečně debilním českým dabingem může takto pošetilý divák inklinovat i k "odpadově" depresivním náladám...(12.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace