poster

Bůh gamblerů

 • Hongkong

  Du shen

 • Hongkong

  賭神

 • Hongkong

  Dou san

 • anglický

  God of Gamblers

 • Slovensko

  Boh gamblerov

Akční / Komedie / Drama

Hongkong, 1989, 126 min

 • Looka
  ***

  Nevim, nevim vidět to dejme tomu v tom 89´ asi by se mi to líbilo víc. Tak nějak mi tam chyběla pořádná akce (na to že se jedná o film Chow Yun Fatem). Prostě zdlouhavý a spíš nechtěně komický ve chvílích kdy má vrcholit napětí za hracím stolem (a ten záporák je nějakej divnej - skoro jako Kozel)...(2.7.2007)

 • otík
  ***

  Hodnotit tuto akční komedii je skutečně složité. Jestliže máte ve filmu Yun-Fat Chowa, očekáváte víc než jednu jeho schopnou přestřelku a to, že tři čtvrtě hodiny hraje dementa. Na druhou stranu film je velmi vtipný, pohodový a až k závěru se dramatizuje a barví lidskou krví. Chow si zahrál nejlepšího katetního hráče, který ale po nešťastném pádu ztratí pamět, je z něj skoro dítě a když později nabyde opět paměť, musí vyhrát nejdůležitější karetní hru svého života.(13.7.2005)

 • Douglas
  *****

  Neporazitelný hazardní hráč spadne po několika minutách filmu ze srázu na hlavu, ztratí paměť a chová se jako dítě. Ovšem dítě obdařené mimořádnými hráčskými schopnostmi, čehož se rozhodnou využít jeho noví chráněnci. Zběsilý film "popkulturního zloděje" Wonga Jinga kombinuje několik žánrů (gangsterku, komedii, melodrama, akční film, thriller), ale především staví na herectví Chow Yun-Fata, který dostal příležitost dokázat svůj mimořádný komediální i herecký talent. Ve filmu není bohužel nikdo, kdo by byl Chowovi herecky alespoň trochu rovnocenný, takže pokud náhodou není v obraze on, temporytmus drhne a vycházejí najevo nelogické vypravěčské tahy. Charakteristickým rysem Wongova autorského stylu je velké množství intertextuálních citací, které nechybí ani v Bohu gamblerů. Například „potěmkinovská“ citace, během níž postava na jezdících schodech zachraňuje ujíždějící kočárek a po cestě dolů po zádech ještě zastřelí pět padouchů...(13.1.2006)

 • Josefin
  *****

  Bůh gamblerů a můj oblíbenec Yun-Fat Chow, tentokrát pod taktovkou režiséra Jinga Wong. Tady prokázal svůj herecký talent a mužný šmrnc. Honkongská akční klasika, ale ne tak úplně. Jako mistr Ko ovládá grandiózní kousky v hazardních hrách jako jsou karty,kostky děj se rozvíjí fantasticky ovšem později u něj dochází k amnézii . Pro nálezce se z něj stává Čoki, protože potřebuje čokoládu. Wong tady kombinuje i komediální žánr, i když dost netradičně. Takže nečekejte akci ve stylu Johna Woo i tak super.(5.5.2010)

 • Lacike
  ****

  Prvy diel, ktory rozbehol nekonecnu seriu filmov o gamblingu rôzneho druhu. Niektore diely su viac ine menej sudrznym mixom dramy a az infantilnej komedie. Proste klasicky Wong Jing. Kto videl aspon jednu jeho komediu, tak vie, co môze ocakavat. Kto od toho vdaka ucasti Chow Yun-Fata ocakava klasicke krvave prestrelky, tak bude velmi sklamany. Jedna tu je a na par sekund Chow zoberie do obidvoch ruk pistole a kosi jedneho manika za druhym, ale to je fakt len parsekundova scena. Prim tu ma poker pri ktorom vyzera Chow rovnako cool ako ked striela nepriatelov. Len namiesto paratka prežuva neustale cokoladu. Uvodna a zaverecna polhodina je neskutocne cool a zapletka je dostatocne zaujimava. Lenze hlavnym problemom pre mna je, ze po pol hodine Chowova postava strati pamät a celu hodinu trva komedialna odbocka v ktorej zaziva jedno nie prilis zaujimave dobrodruzstvo za druhym s otravnym malym zlodejickom v podani inokedy charizmatickeho Andyho Laua. Bohuzial tentokrat mi Lau pripadal otravny a cely cas som sa nevedel dockat, kedy sa Chowovi vrati pamät a konecne bude pokracovat zaujimavo nacrtnuta zapletka z uvodu filmu. Finale nesklamalo a poriadne film znova nakoplo a tak nakoniec davam aj tu stvrtu hviezdicku, ale to len vdaka tomu, ze tento diel povazujem za najlepsi z tejto nekonecnej serie a chcel som to hodnotenim zvyraznit. Na plnohodnotne 4 hviezdicky by to bolo len ak by bol cely film ako jeho uvod a zaver bez teho pseudokomedialneho hodinove stredu. Pochvalu si este zasluzia akcne sceny. Su tu len tri, ale su v poctivom nekompromisnom style plnom pôsobivych kaskaderskych kuskov. 7/10.(28.7.2015)