Du shen 2

God of Gamblers' Return

God of Glamblers 2

Akční / Komedie

Hong Kong, 1994, 126 min

Druha dvojka God of Gamblers. Tentokrat to je ta s Chow Yun-Fatom. Znova je tu slusny seriozny uvod a gamblerske finale a medzitym je znova divna hodinka v ktorej sa Chow pokusa o humor. A znova to prilis k sebe nepasuje. Tentoraz aspon Chow nestratil pamät a namiesto zlodejicka v podani Andyho Laua ma po boku zlodejicka v podani Tony Leung Ka-faia. Vlastne to skoro vyzera ako remake jednotky, ale v ovela slabsom prevedeni. Chow je cool, ked je vazny, trapny ked sa snazi byt smiesny, obcas sa tu najde drsna prestrelka v ktorej si zaspominame na Chowove Wooovske casy a nakoniec sa tu este hraju karty. Klasicka napln tejto serie ale tentoraz mi jej jednotlive prvky nepripadali prilis vydarene. 5/10.(28.7.2015)

Nemůžu si pomoct, ale začátek se mi velmi líbil, protože to najednou získalo pořádně dramatické grády, což je vzhledem k sérii přece jen bod navíc, ale pak se dělo něco, co mě nebavilo, a to i přes přítomnost Chow Yun-Fata. Závěr ale místy zase dokonalý. Škoda tolika prázdného prostoru, který zabírá větší část snímku.(26.8.2015)