Du sheng

All for the Winner

Akční / Komedie

Hongkong, 1990, 101 min

• Ceres

Tentokráte mi tahle Chowovka moc nesedla, ne že by vtipů v tomhle snímku bylo málo, ale většina mě nedokázala pobavit tak, jako v jiných Chowovkách, bohužel. Za mě 45 %.(29.5.2011)

All for the Winner je odnož z filmu God of Gamblers (1989), v němž se Chow Yun Fat jako neporazitelný hráč s pomocí Andyho Laua drápal na gamblerský olymp. Měl nějaké schopnosti ovlivňovat karty a kostky, ale ve filmu se to neřešilo. V AftW je v hlavní roli také Chow, ale Stephen a tentokrát se příběh zaměřuje právě na ony tajemné síly, které vybraným jedincům dovolí změnit pikovou čtyřku na kárové eso. Už v původním filmu bylo dost šílené komiky (Yun Fat se vrátil do svých komediálních začátků, odhodil na chvíli auru "božana s párátkem a obouruční střelbou" a větší část filmu hraje dementa...ale nebojte, dvojice beret se nakonec také objeví), ale nyní očekávejte nálož infantility, magořin a přehrávání. Chow Sing Cho (Chow) přijel z ostrovní Číny do Hong Kongu za svým strýčkem Tatem (Man Tat Ng). Ukáže mu své schopnosti vidět věcmi a měnit nápisy a Tat se ho rozhodne naučit trochu toho zdravého sázení. Zrovna se ale schyluje ke světovému mistrovství v pokeru a Singovi schopnosti chce využít Hong Kong i Thaiwan... Sympaťák Stephen Chow a jeho věrný sekundant Man Tat Ng (je skoro ve všech jeho filmech) se ale pořádně rozjedou až v dalších dvou dílech (oba z roku 1991). I tak All for the Winner na ty čtyři hvězdy stačí.(16.8.2007)

All for the Winner, aneb Stephen Chow a zvrhlejší verze God of Gamblers, s širokou škálou gagů od těch dementních až po geniální. A ačkoli pro mě osobně sorta trapnějších převládala a Chow rozhodně není Chow Yun-fat, díky originálnímu nástupu na scénu (zpomalovačka) je to za tři.(2.4.2008)

Prava a kvalitna hongkongska jazda. Praveze tu nie su sialene aprobacie - skoky zo striech a na strechy, ani z lesenia ....avsak akcia sa strieda s haranim pokeru, a to ja moc rad : 76 %(9.5.2020)

Tady jsou prostě tak výborné scény, že to člověka musí chvílemi bavit a možná i naprosto odrovnat. Stephen Chow je prostě frajer a kamera si to uvědomuje a dává mu dost prostoru. Bavil mě jak v těch humorných scénách, tak i v těch hazardérských, což se společně prolínalo velmi často. Tohle není příliš vážné, což je dobře.(28.8.2015)