poster

Vězení v plamenech

 • čínština

  Gaam yuk fung wan

 • slovenský

  Väzenie v plameňoch

 • anglický

  Prison on Fire

Drama / Akční / Krimi

Hong Kong, 1987, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Slušná väzeňská dráma, ktorej by ale vôbec neuškodila rozsiahlejšia zápletka. Na 107 minútach sa toho príliš neudeje. Odhliadnuc od toho ale herci skvelí, bitky správne naturalistické a emócie taktiež nechýbajú. Trochu ma prekvapila demokratickosť systému vo väznici, týkajúca sa vzťahu väzňov k mužom zákonu. ***1/2(5.8.2005)

 • Shit
  ****

  Super, jediný co mi trošku na tomhle vadí je to, že se mi to zdá, až jako moc příjemný vězenský prostředí, což asi v pravých věznicích vypadalo trošku drsnějc než naleštěný hajzly a postel pro každýho jako je tady, ale všechno to vynahradí skvělý bitky, který jsou skvěle realistycky natočený a místy i docela hodně drsný a dokonce i mistr bojových umění Chow Yun-Fat tam nedělá žádný kudrlinky, ale kope a mlátí každýmu do držky úplně normálně. Příběh je takovej hodně typickej, ale rozhodně nenudí a občas je i docela zajímavej, ale na typově podobnej film Půlnoční express to nemá a proto dám jenom 4*(19.5.2005)

 • Kaka
  ***

  Až tak po třiceti minutách se přestalo řečnit a začalo se něco dít. Zaujalo mě, že se Lam (narozdíl třeba od Darabonta ve Vykoupení z věznice Shawshank) soustřeďuje více než na postavy a jejich vztahy na chod a pravidla věznice. Čili hlavní a stěžejní bod příběhu. Příběh je sice sám o sobě docela jednoduchý, ale o to více vynikne zručná, typicky ostrá hongkongská režie, syrové prostředí a velmi drsné akční scény, kterých je tam sice jako šafránu, ale ke konci je to skutečně nářez.(4.6.2005)

 • ScarPoul
  *****

  Pre mňa výborná záležitosť, ktorá stojí na perfektne vybudovaných charakteroch. Ringo Lam je druhý John Woo. Jeho príbehy majú atraktívne prostredie, hrdinov s ktorými sa vieme stotožniť a výbornú kameru. Prison on Fire umocňuje ikonickosť Yun-fat Chowa, ktorý patrí k špičkám Hong Kongského filmu. Taká škoda, že mu súčasné úlohy nie sú šité na mieru a nedosahujú kvality jeho ranných snímkov. Prison on Fire je ľudský, je vtipný a finále vzbudzuje potrebné emócie, ktoré od filmu vyžadujem. Plus je to krásne natočené s množstvom vsuviek - kobra, čistenie záchodov. Jeden z vrcholov.(16.4.2018)

 • B!shop
  ****

  Hodne husta zalezitost. Sice sem nevidel vsechny Lamovo filmy, ale z tech co jsem videl, byl tenhle nejlepsi. Od filmu jsem sice cekal neco jineho, protoze jsem vsude cet jak je drsnej a krvavej a zas nak extremne brutalni mi neprisel, ale vubec mi to nevadilo a vyborne jsem se bavil. Prvni polovina byla takova rozpacita, sice jsem od zacatku ve vezeni, takze nic moc veselyho, ale forkum Chow Yun-Fata jsem se proste musel smat a spis to na me pusobilo jako komedie. Jenze pak prisla druha pulka, kde se stupnujou konflikty a vsechno to vyvrcholi hodne krutou bitkou a to byl opravdu slusnej masakr. I presto, ze nejak zvlast nemusim cinskou hudbu (to jejich ňun ťun a ruzny pistalky)tak tady se mi opravdu libila. Hodne solidni 4*.(17.5.2005)

 • - Natáčení trvalo pouhých 21 dní. (tequilla)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace