The Hollow (TV film)

Horor

USA, 2015, 85 min

• Morholt

Na americkej vidlákov útočí nasraná hromada hořících větví, která obvzláště velkou pozornost věnuje trojici hysterickejch slepic. Takže se tu hodně, ale fakt hodně moc, ječí, křičí, piští a kňučí. Kdyby to nebylo občas k smíchu, svrhnul bych to do odpadu. 10%(2.1.2016)

V souvislosti s tímto hororem se mně vybavil song Dalibora Jandy "Oheň, voda, vítr, déšť". Všechny živly totiž mají v tomto filmu své zastoupení. Největší prim však hraje oheň. Ten spolu s větvemi stromů z větší části tvoří plazivé stvoření, které jsem pojmenoval Větvohořák, které se po sto letech rozpomnělo, že má zaútočit na přístavní městečko, které stihla dávná kletba. Vraždění o Halloweenu má být trestem za šest upálených dívek, které městečko proklely. Tři sestry siroty mají smolíka v tom, že se za svojí tetičkou vydaly zrovna, když se monstrum probudilo. Ba co hůř, to se výhradně krmí mladými dívkami. Jedná se o televizní horor, nelze tedy spoléhat na gejzír gore a mimořádné speciální efekty. Režisér Sheldon Wilson si libuje v televizní hororové tvorbě, kterou si i produkuje a výjimkou není jeho vlastní námět a scénář. Mohl si dovolit i známější herečku, kterou je někdejší sexice Deborah Kara Unger, která zde v roli tetičky setrvá jen na úvodní sekvenci. S hereckým obsazením jsem problém neměl, holky nebyly prvoplánově sexy, ječáky měly slušné, takže v pohodě. Monstrum silně připomínalo strašáka z předchozího režisérova počinu "Legenda o vraždícím strašákovi". Kdo film viděl, určitě si toho všimne. Tenhle horor s tím o strašákovi má i poměrně podobný průběh. Efekty jsou ale lepší, vraždění je slabé. Větvohořák sice svým obětem vydloubává očička a spaluje jejich těla zevnitř, ale z toho mého popisu to zní líp než samotné provedení. To zabíjení příliš neuspokojí brutalitou nasáklé horory, krev skoro žádná. Obětí je tak akorát. Velkým plusem je, že se většina filmu odehrává ve dne, akce je celkem dynamická, děj nijak nestagnuje. Tím ale není vyhráno. Monstrum působí směšně, objeví se i několik stupidních pasáží. V rámci televizního formátu se film pyšní schopným vizuálem, několik nápadů se najde. Finále je poměrně delší, konec se mohl udělat zajímavější, několik postav nečekaně zemře. Když to půjde takhle dál, Sheldon Wilson jednou natočí horor i pro kina. Dnes ještě ne. Musí odbourat nechtěně směšné prvky i zapracovat na tom, aby se jeho příští horor monstra dala brát vážně. Ale je fakt, že si nedovedu představit, jak by to dopadlo, kdyby se nějaký český režisér rozhodl natočit televizní horor. To by teprve byla sranda. 60%(20.2.2016)

• Havaj8

Slaboučký, ale na TV film pro děti asi dostačující. Jak už poster ukazuje, příšerák nebyl úplně zlej vizuálně, ale zároveň ničím nepřekvapí, nevyděsí. Prostě se jenom zjevuje, jak se mu zachce a kde se mu zachce. No a kdyby aspoň ty sestry nebyly tak hloupý a ukvičený. Ale holt, tohle televiznímu publiku stačí, tak proč se namáhat s něčím propracovanějším.(7.8.2017)

Síce otrepaná pointa filmu by sama o sebe nebola zlá, vybrali by lepšie hlavné tri hrdinky, na ktorých prakticky stál celý dej, mohlo to dopadnúť inak. Aj efekty a tie tzv. "ľakacie scény" by ušli, ale byť na tom v kine tak tie uškriekané slečny by môjmu dobrému sluchu neprospeli. Najhoršia snáď bola tá krpatá s tým jej "in my dream", liezla mi na nervy už keď to povedala po druhý krát. A dokonca škriekala ešte aj keď sa jej staršia sestra snažila zapchať papuľu, pre jej vlastné bezpečie.(29.2.2016)

Trochu jsem si nejprve spletl filmy se stejným názvem a myslel jsem, že tohle bude něco trochu jiného, než to nakonec bylo. Dostal jsem horor, který mi přišel hodně fajn, a byl jsem spokojený z toho, co jsem viděl. Není to žádná skvělá podívaná, má to jednoduchý děj, ale to monstrum je nakonec hodně povedené a digitálně skvělé.(4.11.2015)

• - The Hollow je už druhý horor, kde sa postava stvárnená Richardom Harmonom vydáva na miesto, na ktorom sa podľa nejakého príbehu zabíjalo a taktiež o tom vedie internetové stránky. Prvým bol Grave Encounters 2 (2012). (metal.storm)