Hua qi Shao Lin

Jeffrey Lau

Peter Pau

Danny Chung

David Wu

Chow Yun Fat v roli Ching Changa, tajného agenta americké vlády, který dostane za úkol vyvést z Číny národní poklad. Mise ho zavede až do Šaolinského kláštera. American Shaolin je heroic bloodshed zkombinovaný s romantickou pohádkou a kung-fu komedií. Škoda poněkud nesrozumitelného děje, který nedává moc šanci pochopit některé zvraty. 60%(13.4.2007)

• Lacike

Divny mismas zanrov, ktory ani prilis nedava zmysel. Zacne sa to celkom nadejne. Chow Yun-Fat tu hra americkeho tajneho agenta, ktory sa nam predstavi v uvodnej misii behom ktorej spolu s Michaelom Wongom postrielaju zopar protivnikov. Potom dostane za ulohu najst nejaky cinsky poklad. Namiesto dobrodruzneho patrania sa ale na väcsinu filmu usidli v Shaolinskom klastore v ktorom blbne s malym chlapcom, neustale prichadza ku konfliktom s prisnym veducim mnichom (Gordon Liu) a hlavne sa postupne zamiluje do tajomnej zeny, ktora sa tiez nachadza v klastore a ma nadprirodzene schopnosti. Na konci znova dôjde k velkej prestrelke ale ta uz tu nudu nezachrani. Väcsinu filmu tvori nudne kecanie v klastore. Akcia je tiez prinajlepsom priemerna. Prestrelky su tuctove, O trochu lepsie dopadli bitky. Najviac ma bavila kratka hromadna bitka v ktorej sa predvedie Chow Yun-Fat. V dlhsej ale dost predratovanej si to rozdaju Gordon Liu a Philip Kwok. Vysledkom je nelogicky film, ktory nie je tym, co naznaci na zaciatku a to co ponukne, tiez za vela nestoji. 4/10.(16.2.2017)

Na začátku to vypadá na „yun fatovské“ divoké hongkongské střílení, pak se ovšem hrdina přesune do shaolinského kláštera a pokračujeme komediální romancí s prvky nadpřirozena, abychom se v závěru znovu dočkali výbuchů a střelby, kosící desítky protivníků. Takže typický HK žánrový mix. Lepší zítřky už měl Yun Fat za sebou, takže tohle je taková lepší trojka.(10.7.2010)