Ling qi po ren

Študentka Angie (Sally Yeh) sa vracia z Kanady do rodného Hongkongu, aby tu napísala diplomovú prácu o čínskych poverách. Tu jej bláznivý agent s nehnuteľnosťami Hansom Wong (Bak-Ming Wong) prenajme neuveriteľne lacný byt. Háčik je v tom, že sa v ňom pred 11 mesiacmi odohrala vražda a odvtedy je obývaný duchom speváčky Lisy Law. Spočiatku to vyzerá, že Angie má nevýslovné šťastie; vo svojej práci bude môcť použiť vlastné zážitky s posmrtným životom. Keď však po druhýkrát poletí von oknom, veľmi rada využije pomoc sympatického policajta Valentina Chow (Yun-Fat Chow), aby poslala ducha tam, kam patrí: do záhrobia. (beso74)

Dexter1

Prvý koment. Ešte nie príliš známy Ronny Yu a ešte nie superstarovský Yun-Fat Chow rozohrali celkom príjemnú duchársku komédiu. Celé sa to síce odohráva v dvoch miestonostiach s pár hercami, ale má to takú svoju milú atmosféru a podarené fnále. Potešujúce sú aj niektoré technické vychytávky, čiže som pomerne rád, že som tento neznámy kúsok našiel. ()

• V tomto období svojej hereckej kariéry pracoval Chow Yun-Fat často na niekoľkých filmoch zároveň. Z tohto dôvodu má rovnaký účes a rovnaký odev ako vo filme Dang doi lai ming (1984), na oboch pracoval v ten istý deň. (beso74)