Yisanghan naraui suhakja

• Jižní Korea 이상한 나라의 수학자 (více)

Ji-woo (Dong-hwi Kim), vyvrhel na prestižní soukromé střední škole, nezapadá mezi ostatní spolužáky kvůli jeho rozdílnému sociálnímu původu. Jednoho dne potkává Hak-sunga (Min-sik Choi), školní ostrahu, který je ve skutečnosti matematickým géniem a utečencem ze Severní Koreje. Ji-woo ho požádá o doučování a i přes počáteční nechuť Hak-sung jeho nabídku přijme. Ji-woo a Hak-sung se jeden druhému během jejich lekcí matematiky začnou svěřovat, ale jejich přátelství je ohroženo, když je Ji-woo obviněn z nehody, která se odehrála ve škole, a Hak-sungova tajemství jsou odhalena. (mikki089)

Ingtar2

Obrovské prekvapenie z Južnej Kórei! Priamy dôkaz, že dobré filmy as dajú točiť aj bez miliardových rozpočtov, hyperboloidných paraboloidov, zničenia polovice planéty alebo ohrozenia 3 rôznych vesmírov. Neviem, alebo skôr nechcem veľmi hodnotiť hudbu alebo originalitu, pretože ak je niečo, čo nás učí klasická hudba, je to to, že každá predtým už využitá látka sa dá znovu využiť ešte lepším spôsobom. Pri miliónoch rôznych kombinácií (alebo variácií?) na casting hlavných postáv tvorcovia urobili správne a do hlavnej role dosadili Min-Sik Choia - a ten sa tu hodí ako sa Jackie Chan hodil do remaku Karate Kida, ako pravdivostné hodnoty zložených výrokov do tautológie. Celé je to príjemné, nenáročné ako vytvoriť rez pravidelným hexaéderom, človek si pri filme príjemne oddýchne... a ja som sa ku koncu pristihol, ako mimovoľne ukladám ústa do tvaru konvexnej paraboly. Čerešňou na torte je nápis Q.E.D. miesto tradičného The End. Bravo. Tl;dr: Pre niekoho možno pôjde o priemer alebo podpriemer. Niektorí sa budú nudiť. Avšak mne tento film sadol ako tá maturitná otázka z matematiky ktorú som si vytiahol a dúfam, že sa tak stane aj u viacerých užívateľov. Kiežby sa spojenie matematika a dobrý film stalo do budúcna Axiómou miesto Tézy. S prihliadnutím na smerodajnú odchýlku - 90%, 5*. ()