Bratr Constantina Nikase se po zpackané bankovní loupeži ocitá ve vězení. Constantine (Robert Pattison) se kvůli jeho vysvobození vydává na zoufalou cestu městským podsvětím. Během jediné šílené noci závodí s časem, aby získal dostatek peněz na bratrovu kauci a vlastně zachránil i sám sebe, protože si postupně začíná uvědomovat, že životy jich obou jsou v totálním hajzlu. (Bohemia MP)

Claw

Forma neodpovídá obsahu. Nebo ještě líp vizuál a rychlý střih neodpovídají dění. "Dobrý časy" jsou kupodivu málo intenzivní, podivuhodně pomalé a herecky ne úplně výrazné (Pattinson je tu zajímavý, ale kamera, a to přehnané stříhání úplně nedávají šanci vychutnat si jeho hajzlíka naplno). Příběh Constantina navíc postrádá závěrečnou pointu. Jakýsi závěr dostane aspoň Nick, jehož poslední scéna je i ve své neokázalé jednoduchosti fakt silná. Film zabaví, ale asi nebudu mít potřebu se k němu někdy vrátit. Potenciál byl přitom obrovský. /60%/ ()

Happens

Zajímavý film o lidské hlouposti (odvaze) a síle (hlouposti) se nevzdát do posledního dechu. Od samého počátku nalajnovaný osud unikající spravedlnosti. ()

Arsenal83

Každý tu oslavoval Pattinsona, thrillerova zápletka ma zaujala, no hovorím si, toto bude film môjho dňa. Mýlil som sa. Ako Pattinson v roli vysušeného, akoby vazelínou potretého sockára bol fakt dobrý, o tom sa nesporím. Film ale naozaj pripomína Drive, ktorý som tiež nejak nepobral. A ten záverečný twist ma vôbec nešokoval, vlastne som si ho ani nevšimol. Film ma nenudil, je to natočené tak, že ste v očakávaní ďalšej scény, ale málo z nich skončí naozaj zaujímavo a posunie to niekam ďalej. ()

Chrustyn

Rozjezd slušný, noční atmosféra vtahující a Pattinson překvapivě kvalitní. Bohužel prvotní nadšení zmizí někde v druhé třetině a pak už film jen dojíždí a jak skončí už nikoho nezajímá. ()

Marze

Není to zrovna konvenční hollywoodský hororový thriller, ale zdá se mi zdá to trochu chaotické. Ale docu-styl je působivý. Je to fiktivní silná pohádka o limitech odpuštění. Nejslavnější a nejčastější hollywoodská věta "musíme odtud vypadnout" tentokrát zazní po hodince a třinácti minutách ve verzi "chci odtud vypadnout".Adrenalinová jízda vždycky všechno raději přežene, než aby ubrala: v hudbě, ve střihu i v dějové konstrukci.Lehce „přes“ působí i sám Pattinson se zlověstným kukučem pod staženou kapucí. A jelikož se on i jeho chráněnec chovají vyloženě hloupě, neexistuje vlastně důvod, proč by měli diváka zajímat, natož aby jim držel palce.Jedinou polidšťující výjimku představuje jejich až dojemná vzájemná oddanost, která má zločincům připisovat pozitivní body, podobně jako následky zřejmě trudného dětství a ještě tvrdšího vězeňského zacházení. Pattinsonova postava je totiž vyložený baron Prášil, vemlouvavý lhář sedmilhář, který snad svým účelovým pohádkám už sám skoro věří, hlavně však o nich dokáže přesvědčit své okolí. A protože cokoli činí, od báchorek až po násilí, dělá výhradně z ušlechtilých pohnutek a ještě to zpravidla poplete, říká si o relativizující nálepku hodného zločince. S každým dalším krokem zapadá hrdina do marasmu hlouběji, přibližuje Dobrý časy k tuctovému modelu. Lehce nad průměr je posouvají studené barvy s náladou přízračnosti. ()

Flego

Rozbeh ako sa patrí, dynamická zvuko-hudba úplne cool, herecká účasť prekvapivo dobrá... ale potom sa samotný príbeh zasekol a bez nejakej logiky dopotácal do konca. Premárnená príležitosť. ()

HellFire

Tohle mě fakt baví! Extratický a energetický požitek. Výborné herecké obsazení (obzvláště Benny Safdie ve dvojroli je úžasný), práce s kamerou a vtahující hudební podkres. V mých očích film strčí do kapsy většinu nudných konzumních áčkových titulů. Konec s Nikasem je jednou ze scén, která se mi vryje do paměti. Jsem hodně zvědavý na to, co předvede Pattinson v roli Batmana. Po vícerém zhlédnutí a zvážení zvedám na pět! Film mi opravdu utkvěl v paměti a zabrnkal na emoce. ()

JASON_X

S chutí jsem si zavzpomínal na dávný časy, ve kterých jsem vymetal artkina a Febiofesty a chodil na všelijaký alternativní experimenťáky a sociální dramata. Patizon zahrál toho svýho asociálního, beznadějně vylízanýho vymaštěnce docela dobře, ale oproti svýmu (filmovýmu) retardovanýmu bráchovi, flegmatický odevzdaný černý týnce a její rázovitý babičce hrál přece jenom druhý housle, protože tyhle postavy byly mnohem víc realistický a zahraný ještě líp. Možná by na přesvědčivosti filmu přidalo, kdyby tuhle hlavní roli dostal nějakej úplně neznámej týpek. Ale jízda je to skvělá, v jejím průběhu padá na nevypatlanýho diváka dost slušná existenciální tíseň z toho, jak jsou někteří lidi strašlivě vypatlaní a zároveň se může radovat, že on tak vypatlaný není. Sám jsem pár takových "patizonů" v životě poznal a mám k nim instinktivní odpor, ačkoliv oni mě mívají většinou nevím proč v oblibě. Ale filmem se nenese jen syrová beznaděj, obsahuje i jednu zvráceně vtipnou pasáž, a to s Patizonem a rachitickým sekuriťákem. Když poliši toho zmatenýho chudáka nakládali do sanitky, v podvlíkačkách a s kyselinou vyzmizíkovaným mozkem a on se při tom srandovně rozčiloval a brebentil něco somálsky nebo jak, smíchy jsem se málem připochcal. ()

luka4615

Oku a duši lahodící vizuální skvost, jehož výjimečnost je navíc podtržena zajímavou kamerou, soundtrackem a výborným hereckým výkonem Roberta Pattinsona. Na filmu Good Time se mi v první řadě velmi líbil ten chaoticky-nahodilý sled událostí, kdy nemáte téměř žádné tušení, co se bude dít dál. Celý film je tedy jakousi "noir" instantní variací na obyčejný život "spodiny", kdy máte vážně pocit, že nekoukáte na film, nýbrž na dokument, byť místy lehce přikrášlený. Snímek Good Time rozhodně velmi výrazně vybočuje ze zavedených filmových standardů, pročež ho možná právě tento syrový a nekompromisní styl dělá tak atraktivním, což je navíc umocněno těžkým nádechem surové dráždivosti. Výborná práce! „I think something very important is happening and it's deeply connected to my purpose.“ ()

Morholt

Zmatek nad zmatek, který mi s postupujícím časem přestával dávat smysl. Mlhavě jsem tam sice tušil linku, ve které se hlavní hrdina snažil zachránit retardovaného bratra, ale to bylo všechno. Ve všech těch veletočích jsem se ztratil a upřímně řečeno ani mi to nebylo moc líto. Nepomáhala ani splašená kamera a vzdor tomu, že se Pattinson snažil, příliš mi neseděl ani on. 25% ()

mm13

Po remeselnej stránke zručné a na výkone Roberta Pattinsona už pomaly nepoznať, ako veľmi sa snaží oslobodiť od Twilight hrôzy. Ale po obsahovej stránke to ničím nevytŕča, hlbšie sa to možno zapíše len u diváka, pre ktorého je to prvý film tým smerom. ()

Tatannka

Feťáci a dlužníci pozdního kapitalismu potácející se New Yorkem zachycení v příběhu přiměřeně chaotickém, poháněném hudbou Oneothrix Point Never a strachem z policie. Jeden z filmů odehrávajících se v dystopické atmosféře dnešních špatných městských čtvrtí, ze kterých zůstává hlavně nervozita - žádná záchranná síť neexistuje. ()

SlecnaSmilly

Nějak jsem si myslela, že půjde o komedii. No ehm, zasmála jsem se přesně jednou a to ve chvíli, kdy se Robert Pattinson odbarvil na blond, slušelo mu to asi jako mně, když jsem to onehdá riskla s melírem. Dostala jsem pak na chvilku přezdívku zebra. Určitě mě tedy zmátl název Dobrý časy. Je dost zavádějící, páč v tom filmu se nestalo nic dobrýho vůbec nikomu. Ale oukej, zdejší zajímavosti mi tu záhadu objasnily, jde o vězeňský slang odkazující na snížení trestu za dobré chování. Moc jasný mi to teda není, ale teď už je zřejmé, že je problém na straně příjemce. Než si člověk něco pustí, tak si má zjistit aspoň žánr. ()

berny2468

Robert Pattinson běží pro svého bratra ve vězení. Bratři Safdiové dělají zajímavé filmy, které zdaleka nesednou každému. Ukazují spodinu společnosti se všemi jejími inteligenčními proporcemi a myšlenkovými pochody. Už Uncut Gems byl zážitek, ze kterého bylo leckomu špatně. Zde tomu není vůbec jinak. Opět je hypnotické drama s až s psychedelickým soundtrackem. Příběh jednoho dne (možná dvou), kdy je po nepovedené loupeži zatčen Pattinsonův bratr. Ten se ho pak následně snaží dostat z vězení. Načež tam skončí on sám. Scénář šitý na míru právě Pattinsonovi (Ten se od Twilight ságy neskutečně vypracoval ve skvělého herce), je zajímavý, ale chybí mu nějaká situace, která by vynikla v tom všem. Snímku se však daří držet po celou stopáž slušné tempo, které téměř nenudí. Docela by mě zajímalo, jak bych film hodnotil v kinech, protože to musel být dosti zajímavý zážitek. 7/10. ()

wikked

Synthwaveová noční jízda, kde se kriminálníčkům sere, co může. Z Pattinsona vyrostl velmi sympatický herec, který mi trochu připomína Timberlakeovu transformaci. // KVIFF 52 ()

agentmiky

Snímek hýřící barvami v každém záběru, vše zabalené do psychedelického filtru, který tomu již tak dost nevšednímu zpracování přidává další pořádný impulz netradičnosti. Doopravdy se taková filmařina v dnešní době již tak často nevidí. Asi bych neměl popravdě zájem to vidět, ale všichni pěli chválu na Pattinsona, jenž si střihl hlavní roli, a to prý s notnou bravurou. Tak jsem tomu věnoval svůj čas. A za sebe můžu říct, že on funguje jako ten nejdůležitější článek filmu, jenž všechny aspekty drží pohromadě. V případě jeho absence by se tento produkt rozsypal jako stavebnice Lego. Tím nechci autory nějak kritizovat, pár příběhových sekvencí mě svou originalitou rozhodně nenechalo chladným, ale v konečném vyznění mě to nezasáhlo asi tolik, jak bylo původně zamýšleno na papíře. Po stránce filmařské a herecké slušná řemeslná práce, která si zaslouží obdiv. Pokud tvůrci pomýšlejí výše (a myslím, že se jim to jednou povede), tak ale příště trochu vypiplat hlavní stěžejní zápletku. Uvidíme, co přinese jejich další projekt Uncut Gems se Sandlerem. Za mě Good Time dostanou 68 % ()

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

Dwayne Johnson ve wrestlerské biografii od A24

18.12.2023

Dwayne Johnson je stále jednou z největších hvězd v Hollywoodu. Byť nesbírá slavná ocenění za herecké výkony jako na běžícím pásu, stále dovede na svoje svaly a charisma nalákat a přitáhnout do kin… (více)

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

Obi-Wan seriál nabírá obsazení

29.03.2021

Produkce na seriálovém Obi-Wanovi bude již brzy zahájena a společnost Lucasfilm tak před malou chvílí oznámila kompletní obsazení. Vedle již potvrzených Ewana McGregora a Haydena Christensena se tak… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?