Quando le donne avevano la coda

When Women Had Tails

Fantasy / Komedie

Itálie, 1970, 90 min

• Pitryx

Ach jo, kam se poděla moje původní VHS barevná nahrávka. To co jsem sehnal nyní nebylo ani původní a ani barevné. Snad stodvacátá kopie z mobilu s posunutým zvukem a anglicky namluvené. No, film jako takový legrace je. Ne, asi se u toho nebudete válet smíchy po podlaze, ale zcela jistě se pobavíte. Pokud vás to po půlhodině neomrzí ovšem. Nečekejte bůhví co, a nebudete zklamáni. Podle mého soudu mohl mít snímek klidně kratší stopáž, konec mi přišel zbytečně zdlouhavý. Herci hráli nic moc, ale ve snímku tohoto druhu jim budiž odpuštěno. Srovnání s dalším filmem točeným v témže roce, hodně podobným „When Dinosaurs Ruled the Earth“, kde místo Senty Bergerové kraluje Victoria Vetri je velmi sporné a obtížné. Takže těžko říci který film je nej, a to ještě nutno vzít v úvahu již níže kolegou zmiňovaný, o čtyři léta starší „One Million Years B.C.“ s R. Welchovou. Takže, nebudu nic srovnávat a jen nedoporučím další pokračování zde popisovaného filmu. To se jmenuje „Quando le donne persero la coda“.(6.4.2018)