Šermíř Kakeru pomocí svého „pečetícího meče“ pomáhá očistit svět od temnoty, ať už se jedná o temnotu lidských srdcí, anebo o nadpřirozeno, které lidi ke konání zla podněcuje. S každou bitvou a zapečetěným nepřítelem ale i Kakeru přichází o kousek sebe. (mrtvej pes)

skorpik42

Téma nadprirodzena sa veľmi ľahko môže zvrhnúť do gýču, no tu sa to nestalo. S témou meča, ktorý je stvorený z temnoty svojho nositeľa som sa stretla prvýkrát a bolo to veľmi osviežujúce. Celkovo herecké výkony boli príjemné, akčné scény uveriteľne prevedené, príbeh odsýpal ako mal, príjemné tajomno. Čo by som vyzdvihla bol starý bielovlasý pán v obleku, z ktorého išla celú domu čudná, skoro až strašidelná aura, za toho dávam palec hore. Tiež záverečná pesnička počas titulkov bola skvelá. A aby som nezabudla, koniec mi zo ral dych a naozaj som taký zvrat nečakala. A čo sa mi nepáčilo bolo, že súboje boli naozaj uveriteľné, ale prečo sa tak významné meče, ako boli Onigami, pri súbojoch ohýbajú a pôsobia ako lacná guma? A posledná vec, ktorá ma teraz napadá a nejde mi do hlavy, že prečo slečna reportérka behala na miesto všetkých súbojov a pozerala a čakala, že teda či to vyjde a či nie. A vrchol toho, že oni ju tam tolerovali. To pôsobilo čudne. Inak ma seriál príjemné prekvapil a potešil. ()